Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti mért mitől miben hisztek?

Ti mért mitől miben hisztek?

Figyelt kérdés
2017. aug. 28. 23:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
24%
A saját isteneimben, mert ők a legvalósabbak számomra (még ha ők sem léteznek, közelebb állnak hozzám).
2017. aug. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Keresztény vagyok, azon belül is római katolikus.

Keresztény családba születtem, de magamtól döntöttem tudatosan Krisztus mellett, 18 évesen úgy, hogy már más vallásokat is ismertem. A katolikus egyháznak vannak hibái, igazaból az Eucharisztia miatt maradtam katolikus, mert erről egyértelműen ír a Biblia. De egyébként ökumenikusan nyitott vagyok, nem tartom különbnek a katolikus egyházat, mint a többi felekezetet.

2017. aug. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Abban, hogy a világ megismerhető.
2017. aug. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Én a Biblia Istenében, a mindenható Teremtőben hiszek, Mert az életünknek, és minden élő élettelen dolognak Ő a forrása, alkotója, az Ő akaratából lettek, lettünk.
2017. aug. 29. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
33%

Miért hiszek?Mert meggyőződtem, hogy az Úr Jézus az Isten.

Nagyon sok jel utal arra, hogy Isten létezik és a fizikai világ felett áll.

Természettudományos irányú tanulmányaim alatt rájöttem, hogy a törzsfejlődés tévedés, más alternatíva kell, ami hitelesebb, komolyabb.

Bibliát tanulmányozva beláttam, hogy a látszólagos ellentmondások csodálatosan feloldhatóak, és csak a Biblia válaszol meg bizonyos dolgokat, más vallás nem.

Tömören ennyi

2017. aug. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
50%

Szia 17 éves vagyok katolikus. Úgy érzem hogy nagyon boldog vagyok, és Istanbe vetett hitem adja meg ezt a boldogságot.

Mindig is katolikus voltam, mert számomra a katolikus egyház adja vissza legjobban Istent, szóval én ebben a liturgiában vélem felfedezni.


De ökumenikus is vagyok, mert pl az ikonfestészetet gyönyörűnek tartom, amit magam is művelek.Egyszerű és hiteles művészet.



Isten ad értelmet az emberi életnek, van kihez igazítani az embernek az életét. Isten ad egy mércét egy utat, amely nehéz és göröngyös olykor elágazásai is vannak de ha Istenre koncentrálsz el nem veszhetsz

2017. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

De jó, hogy akkor is le vagyok pontozva, amikor a kérdésre válaszolok, csak mert a véleményem/hitem nem egy a tiétekkel. :) Imádnivalóak a keresztények. :))))

1. voltam.

2017. aug. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
#7, mi is le lettünk pontozva. Itt sokan lepontozgatnak mindenkit, akármit is ír az illető.
2017. aug. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Elég szomorú, hogy így akarják bizonyítani az igazukat az emberek. :)
2017. aug. 29. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Azt a csökkent értelműt, akinek a törzsfejlődés téves, jogosan pontozták le.

De a többit...? Jókat írtak.

Elmebetegek járnak ide is pontozni.

2017. aug. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!