Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján válogatták össze a...

Mi alapján válogatták össze a 4 evangéliumot?

Figyelt kérdés

Egy csomó másik evangélium lett apokrifnek nyilvánítva. De honnan lehet tudni hogy tényleg ez a 4 volt ihletett? Vagy hogy mondjuk ezek téneg azok, de hogy nincs még egy-kettő aminek helye lenne a Bibliában?

Hiszen emberek válogatták össze, akik tévedhetnek.


2017. aug. 29. 12:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
47%
Az alapján, hogy mennyire van összhangban, a Biblia többi részével.
2017. aug. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
73%

1. Mennyire illik bele a Biblia egészébe

2. Mennyire volt elterjedt a használatuk, tehát mennyire "egyértelmű" hogy beleillik a kánonba

2017. aug. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
12%
A 4 evangélium ugyanazt az egységet képzi, a tanítása összhangban áll. Míg pl. a Júdás evangéliuma egy gnosztikus írás, ráadásul jóval későbbi, mint a 4 elfogadott evangélium.
2017. aug. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%

A négy Evangélium (Máté, Márk, Lukács és János), nem lehet azt mondani, hogy sugalmazott, vagy ihletett írások, mivel akik leírták, azok látták, hallották Jézust.

Közvetlen tanúi voltak az emberré lett Istennek, tehát tényeket írtak le, és nem ihletéseket.


A Biblia többi részéről lehet azt állítani, hogy ihletett, vagy sugalmazott tanítások, de ezekbe már a próféták bele vitték önmagukat is.


A válogatásnál pedig nem az volt a szempont, hogy a Biblia többi részével hogyan illeszkedik, nem, hanem az, hogy azok Jézus közvetlen tanítványaitól származnak-e.

2017. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%

"A négy Evangélium (Máté, Márk, Lukács és János), nem lehet azt mondani, hogy sugalmazott, vagy ihletett írások, mivel akik leírták, azok látták, hallották Jézust. "


Lukács nem látta Jézust és Márk sem 100%. Lukács úgy járt utána a dolgoknak, nem volt szem és fültanú

2017. aug. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

"Lukács nem látta Jézust és Márk sem 100%. Lukács úgy járt utána a dolgoknak, nem volt szem és fültanú"


Szerintem ez nem így van, Jézusnak nem csak 12 tanítványa volt, hanem még azonkívül több is.


Lukács10.1. Ezek után pedig kirendelt az Úr másokat is, hetvenet, és elküldte őket kettesével maga előtt minden városba és helységbe, ahová menni készült (szándékozott).


Lukács valóban gondosan mindennek utána járt, annak aminek nem volt szem és fültanúja, hiszen aminek viszont az volt, annak minek járt volna utána? Vannak olyan vélemények, hogy Lukács elsősorban Jézus édesanyjánál "járt utána", ami megint csak tények, semmint sugalmazások.


Márk-al ugyan ez a helyzet, ha gondolod, nézz utána, hiszen amiket leírt Márk is, csak olyan írhatta le, aki maga is szem és fültanúja volt.

2017. aug. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
29%

"A válogatásnál pedig nem az volt a szempont, hogy a Biblia többi részével hogyan illeszkedik, nem, hanem az, hogy azok Jézus közvetlen tanítványaitól származnak-e."

Ez nagy butaság. Az ószövetség írói nem lehettek Jézus tanítványai, mivel korábban éltek.

Pál, az újszövetségi levelek többségének szerzője szintén nem volt tanítvány


"Szerintem ez nem így van, Jézusnak nem csak 12 tanítványa volt, hanem még azonkívül több is. "

Ez nem szerintem kérdése, hanem pontosan le van jegyezve. Lukács Pál munkatársa volt, nem ismerte Jézust. Márk dettó.


"Lukács valóban gondosan mindennek utána járt, annak aminek nem volt szem és fültanúja, hiszen aminek viszont az volt, annak minek járt volna utána? Vannak olyan vélemények, hogy Lukács elsősorban Jézus édesanyjánál "járt utána", ami megint csak tények, semmint sugalmazások. "

Nofene, 5 perce még azt írtad, hogy Lukács személyesen ismerte Jézust. De gyorsan váltogatod a véleményedet

Azt, hogy a fotelben ülve mit találnak ki a Biblia gyűlölői hidegen hagy és nincs cáfolati értéke, és nekem sem kell rá válaszolnom


"Márk-al ugyan ez a helyzet, ha gondolod, nézz utána, hiszen amiket leírt Márk is, csak olyan írhatta le, aki maga is szem és fültanúja volt."

Te pedig nézz utána a hivatalos történelemben. Kissé hitelesebb. Össze vissza beszélsz

2017. aug. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

#7


„Az ószövetség írói nem lehettek Jézus tanítványai, mivel korábban éltek. „

Ezt nem is állítottam, akkor nem értem miért akarod rám erőszakolni? :)



”Pál, az újszövetségi levelek többségének szerzője szintén nem volt tanítvány”

Pálnak viszont nincs is evangéliuma, a kérdező négy evangéliumról kérdezett, nem értem miért erőszakoskodsz akkor Pál-lal? :))



„Ez nem szerintem kérdése, hanem pontosan le van jegyezve. Lukács Pál munkatársa volt, nem ismerte Jézust. Márk dettó.”

Ez egyes kutatások szerint, még akár igaz is lehet, más kutatások és vélemények szerint, mind a ketten benne voltak Jézus a hetven tanítványai között, amit már említettem:

„Ezek után pedig kirendelt az Úr másokat is, hetvenet, és elküldte őket kettesével maga előttLk10.1”


Vagy esetleg Te tudod a hetven tanítvány nevét?


A vélt vagy valós kifogásaid nem cáfolja azt, hogy az evangéliumokat olyanok írták le, akik szem és fültanúi voltak Jézusnak. Tehát nem sugalmazott írások az evangéliumok, hanem tényeket közölnek a tanítványok benne.

Ez nem össze-vissza beszéd, hanem pontosan az összevisszaság tisztába tevése. :)

2017. aug. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A teljes újszövetség-így a 4 evangélium is-eredetisége alapján kerülhetett be a kánonba.


Azokat a könyveket,amelyektől nem sikerült igazolni,hogy szemtanúk,vagyis Krisztus apostolai,vagy azok közvetlen tanítványai írták,nem került be a kánonba.

Ebben Pál írásai jelentettek vita tárgyát.Miután Isten egyértelmű inspirációját,valamint Krisztussal való találkozását igazolták a damaszkuszi út történetében,elfogadták kanonikusnak azokat.

2017. aug. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Az Újszövetség könyvei tartalmát,tanítását NEM vizsgálták,hisz Krisztus tanúi szavai képezték az alapot,s nem az Ószövetség tanítása.
2017. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!