Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetséges hogy a sátán egy...

Lehetséges hogy a sátán egy hüllőlény?

Figyelt kérdés
Csak mert egy-két helyen hüllőnek ábrázolják mint pl: Ősi kígyó,Sárkány,Leviatán

2017. szept. 3. 22:51
1 2 3 4 5
 1/48 Kapitány_úr ***** válasza:
70%

Öhm... nem.

A Sátán szellemi lény. Megjelenhet - ha Isten engedi - bármilyen formában, de nem kézzelfogható, leírható külsejű valami, hanem szellemi, azaz téridőn kívüli teremtmény.

2017. szept. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
83%

Sose láttam még leviatánnak ábrázolva (nem tudom miért kéne nagybetűvel kezdenem ezt a szót, se a többit).


De természetesen ezek csak metaforák. Egyébként miből gondolod, hogy a sárkány hüllő? Elég melegvérű mítikus lénynek tűnik számomra.

2017. szept. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 A kérdező kommentje:
Azért gondolom hogy a sárkány hüllő mert én úgy tudom hogy pikelyesek és tojásal szaporodnak plusz a leviatán az a sárkány a kígyó ami a tengerben van és a vízekben körbe öleli a földet.
2017. szept. 3. 23:19
 4/48 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

A Sátán egy megfoghatatlan dolog. Megjelenhet sokféleképpen, ha úgy van, sokszor pesig csak a fejedbe próbál beférkőzni.

Mindig ott támad ahol gyenge az ember. De ugyanekkor Isten is a gyengeségeinkn3l akar kapcsolatba lépni velünk (többek között)

2017. szept. 3. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom azért tudod, hogy ezek mítikus lények és nem léteznek, soha nem is léteztek.


Amúgy a madarak is tojással szaporodnak, repülnek is, bár pikkelyük nincs. Szerintem a sárkány nem lehet hüllő.

2017. szept. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 A kérdező kommentje:
De attol még hogy szellem lény lehet alakja csak mi nem látjuk
2017. szept. 3. 23:24
 7/48 anonim ***** válasza:
100%
Nem fizikai-biológiai földi lényről van szó.
2017. szept. 3. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
82%
Ha valami szellemi lény, annak nincs alakja. Az energiának szerinted milyen alakja van? Próbáld ez alapján elképzelni.
2017. szept. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 A kérdező kommentje:
De a madarak a dinoktol származnak amik hüllők voltak. És természetesen a mitologiákban van tollas sárkányis csak annak a neve baziliszkusz ami egy kakas sárkányféle
2017. szept. 3. 23:25
 10/48 A kérdező kommentje:
Azt mondjátok hogy nincs alakja ergo megölni semm lehett. Akkor a pokol és a menyei háburunak mi értelme lesz ha egyik félböl sem halmeg sennki?? Akkor. Szerintem egy lázadás is értelmetlen volt a gonosz részéröl
2017. szept. 3. 23:29
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!