Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az itteni református véleménye...

Prókátor kérdése:

Az itteni református véleményeket mennyire tekinthetem mérvadónak a reformátusok megítélésében?

Figyelt kérdés
Holnap a templomunkban lesz egy összejövetel, amin több mint valószínű, hogy több református is ott lesz. Ha netán szóba kerülne a megítélésük, mennyire vehetem alapul az itteni reformátusokról kialakult véleményemet (mind teológiailag mind emberileg)?

2017. szept. 8. 01:24
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
Minden reformátust ismersz, hogy véleményt akarsz mondani róluk? Mondhatsz véleményt, de arra vigyázz, hogy ne sérts meg senkit. Nem biztos, hogy a te véleményed a helyes.
2017. szept. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tekinteném mérvadónak, mert ide bárki írhat. Ha valóban kíváncsi vagy a református álláspontokra, akkor inkább szaktekintélyeket ajánlok, akik az arcukat is adják a mondandójukhoz.
2017. szept. 8. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Úgy ahogy itt minden nap felteszel egy reformátusokat gyűlölő provokáló kérdést, menj oda hozzájuk, és zaklasd őket is ilyen kérdésekkel. A papod biztos örülni fog, hogy elrontod az ökumenikus alkalmat...
2017. szept. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amúgy meg igaza van másodiknak. Én sem rólad alakítom ki a katolikusokról a véleményémet, akkor nem tisztelném őket.
2017. szept. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Találkoztam már itt olyan reformátussal, akivel sikerült vitáznunk a szó legjobb értelmében (tehát pozitívan, kontruktívan, sőt több dologban egyet is értettünk). De találkoztam olyannal is, aki csak a saját maga hülyeségét mantrázta (egyik 47%-os).

Én bízom benne, hogy a reformátusok többsége inkább az első példámhoz hasonlít és nem utóbbihoz.


Véleményüket (csak teológiára értem) pedig akkor se tekintsed mérvadónak. Véletlenül sem leszólásból mondom, de tapasztalat, hogy ahány református, annyi féle református hit van. Mind egy picit másként vélekedik, máshogy látja az adott kérdést. Tanításukból nagyon hiányzik az egység.

2017. szept. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1 Nem ismerem mindet, még innen sem, de úgy vettem észre, hogy az itt lévők eléggé egy követ (és hozzáállást) fújnak


#2 Reménykedtem, hogy a sok elvakult hittérítő között akad egy két szaktekintély is, aki itt válaszol. Széles látókörü hozzászólással hébe hóba találkoztam (ami azt illeti, azok töbnyire meg is értették a szarkazmusomat), bár nagyon ritkán. De ezen az alapon itt teljesen felesleges kérdést feltenni, mert csak térítéssel és "nem szakértői véleményekkel" lehet találkozni.


#3 Jó lenne, ha nem kevernéd össze a provokálást a provokatívsággal! Korábban mindig igyekeztem kevésbé provokatívan fogalmazni, de akkor hülyének néztek. A figyelemfelkeltés és a miheztartás végett fogalmazok provokatívan! Egyébként sokszor megkaptam, hogy gyűlölöm a protestánsokat. Csak azt nem értem, hogy milyen alapon? Egyetlen lehetséges megoldásnak azt látom, hogy gondolkodás helyett inkább gyűlöletet kiabálnak (kb mint a libbantak, mikor olyannal találkoznak, aki nem ért velük egyet)

Azt viszont tényleg nem értem, hogy honnan vetted, hogy ökumenikus alkalom lesz? Katolikus szervezésű rendezvény lesz, katolikus helyszínen, különösebb vallási töltet nélkül, nyitott ajtókkal (reformátusokon kívül ateisták is lesznek ott valószínűleg)!



Kedves #4! Tiszteletre ácsingózást találtam már rengeteget ezen az oldalon. Tiszteletet alig. A katolikusok tiszteletének még csak nyomát sem láttam!


#5 Szerencsésnek tartalak, mert nekem még eddig nem akadt normális, felkészült, protestáns vitapartnerem. Eddig még csak elvakultabbnál elvakultabbak válaszoltak a felvetéseimre. Bár elismerem, láttam én is nagyon jó válaszokat tőlük, csak iszonyat ritkán (és megjegyezném, azok a válaszok képesek voltak elismerni részben a lemondott katolikus dolgokat, sőt, szembe mertek menni a protestáns felfogásokkal is!)

Én is úgy hiszem, hogy a valós életben sokkal kevesebben vannak arányaikban a "sötét" protestánsok, csak itt vannak jelen nagy arányban. Remélem igazunk lesz!

Én sem találtam igazán egységet a tanításukban, leszámítva azt az egy dolgot, hogy mind azt szajkózza, hogy fujj a disznó, sátánfattya katolikusok.

2017. szept. 8. 13:56
 7/10 anonim ***** válasza:

" Reménykedtem, hogy a sok elvakult hittérítő között akad egy két szaktekintély is, aki itt válaszol."

Ja nem, én ezt inkább általánosságban gondoltam, nem az itteni válaszadókra. Szerintem aki tényleg nagy tudású ilyen téren, az nem itt válaszolgat...

2017. szept. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ezt hatalmas sajnálattal hallom, mivel ugyebár az oldal alapkoncepciója szerint itt segítséget kaphatnának azok, akik problémákkal küzdenek. De ha a "szaktekintélyek" ide nem írogatnak, akkor hiába kérdezne egy bajbajutott. Ez nagyon lehangoló.
2017. szept. 8. 17:32
 9/10 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Katolikus Testvérem!


Kérlek idézd ide azokat a szajkózott

"fujj a disznó, sátánfattya katolikusok."idézeteket!


Attól tartok,ez,a te projekciód.

2017. szept. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem,az igazi szakértőket elüldözik az ilyen rágalmak,mint"fujj a disznó, sátánfattya katolikusok",

valamint azok a fanatikus válaszolók,akik nem tudnak elképzelni más igazságot,csak a sajátjukat.

2017. szept. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!