Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A csecsemőgyilkosok a pokolra...

A csecsemőgyilkosok a pokolra jutnak?

Figyelt kérdés
Még akkor is, ha pusztán jószándékból teszik, amit tesznek?

2017. szept. 8. 04:27
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
77%
Jószándékból embert ölni?
2017. szept. 8. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
15%
Nagyon ritka, aki csecsemőt gyilkol. Az ilyennek lelkisérültek, akik nem akarnak gyereket, mert nem tudják felnevelni vagy egyéb okból. Megszülték, ahelyett, hogy időben elmentek volna abortuszra. Az NEM gyilkosság, főleg nem csecsemőgyilkosság.
2017. szept. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%

Akkor mi? Az abortusz feltétele, hogy dobogjon a szív? Akkor te szerinted mikor lesz ember az ember, ha az, akit kitépnek az anyjából, van keze, lába, feje, amit a vákuum bedarál, nem ember?

Öntudat kell, hogy embernek nevezd? Az újszülöttnek sincs. A kómás betegnek sincs. Az ájultnak sincs. Akkor ezek már gyilkolhatóak?

2017. szept. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 KZitus ***** válasza:
50%

Szia


Istennél nem akkor kezdődik az élet, amikor megszületik, inkább akkortól, ahogyan megfogan.

Erre utal az is, amit Dávid király mondott: "Mert te alkottad veséimet, Te takargattál engem anyám méhében. Szemeid már mint embriót is láttak engem, És annak minden része be volt írva könyvedbe A napokat illetően, melyeken formáltattak, Holott még egy sem volt meg közülük."Zsolt 139:13,16


Az embert ölőkre egyértelmű a Bilia szava, de a pokol nem örökké tartó szenvedést jelent, ezzel csak ijjesztgetik az embereket, vagy próbálják elriasztani a bűntől, de láthatod nem nagy eredménnyel.

2017. szept. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
10%

Biztos.

Ezért kell inkább abortuszra menni.

2017. szept. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
70%

Értem, hogy mit akarsz kérdezni (legalább is remélem). De nehéz megmondani. Az biztos, hogy minden embernek a halála pillanatáig van esélye változtatni, bűnbánatot tartani.

Szerintem ítéletkor az sem lesz mellékes, hogy tette súlyosságának mennyire volt tudatában az elkövető. "Nagyobb a bűne annak", ismert mondata Jézusnak, itt egy kicsit máshogy kell befejezni. Mert nagyobb a bűne annak, aki ismeri a bűn súlyosságát és még is erre a bűnre sarkallja az embereket.

2017. szept. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
#2 elvitte az abortusz irányába a témát, most meg mindenki erre van rácuppanva. Igazából a kérdés olyan apropóból született, hogy nem egyszer, nem kétszer olvastam már itt a gyakorin, hogy a csecsemők ha meghalnak, akkor automatikusan a mennyországba jutnak, mivel még tiszta lelkűek, nem tudtak semmilyen bűnt elkövetni. Tehát ha valaki elkezd csecsemőket gyilkolászni, akkor tulajdonképpen csak bebiztosítja a csecsemő helyét a mennyországban, így az biztosan nem tévelyeg el és válik később bűnös lélekké, ezzel pedig végeredményben Istennek tetszőt cselekszik, nem?
2017. szept. 8. 10:07
 8/24 anonim ***** válasza:
44%

Nem, mert a kereszténység szerint (amit valahogy elfelejtettél említeni), az embernek FELADATA van.

Azt kell végrehajtania, nem pedig egyenesen a mennybe szaladni.

2017. szept. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 KZitus ***** válasza:
24%

Szia


"...ha valaki elkezd csecsemőket gyilkolászni, akkor tulajdonképpen csak bebiztosítja a csecsemő helyét a mennyországban, ..." - bocsi, de ez inkább felmentőlevél a gyilkosoknak.


Ma olvastam ezzel a témával kapcsolatban érdekes gondolatokat, megosztanám veled is:

"Amikor Jézus megszületett Sátán nem egy elragadó, bájos kisbabát látott benne. Nagyon is jól tudta, hogy ha felnő, ő lesz a megígért Messiás. Vajon Sátán szerint egy kisbaba megölése túlmegy minden határon? Nem, neki nincsenek elvei. Ezért nem is várt sokáig azzal, hogy Jézus életére törjön. Amikor Heródes király megtudta az asztrológusoktól, hogy megszületett „a zsidók királya”, éktelen haragra gerjedt, és elhatározta, hogy megöli a gyermeket. itt:Máté 2:1–3, 13. Ennek érdekében parancsba adta, hogy Betlehemben és a környékén öljenek meg minden kétéves vagy annál fiatalabb kisfiút. itt:Máté 2:13–18. Ám Jézus megmenekült. Mit árul el ez a borzalmas mészárlás az ellenségünkről, Sátánról? Nyilvánvaló, hogy egyáltalán nem számít neki az emberek élete, még a pici gyermekeken sem esik meg a szíve. Ő valóban olyan, mint „egy ordító oroszlán” írja a 1Pét 5:8. Sose feledjük hát, hogy mennyire könyörtelen!"


nem menybejutásról van szó :-( - gyilkossáról. Ha Isten magához fogadná az ilyen csecsemőket, közreműködne Sátánnal...brrrrr még a gondolat is :-(

2017. szept. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
80%
Elnézést, akkor kicsit félreértettelek, én is az abortusz mentén kezdem el gondolkozni. Ebben a másik értelemben egy nagyon súlyos és alantas bűnről beszélünk. Szerintem minden gyilkosság nagy bűn, de minél inkább kiszolgáltatott embereket bántalmaznak (legyen gyermek, vagy idős), annál nagyobb a vétkük.
2017. szept. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!