Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten és Jézus Krisztus...

Isten és Jézus Krisztus milyen sorsot szán Poncius Pilátusnak?

Figyelt kérdés

Ő is elkárhozik ?

Mert szabadon akarta volna engedni de mégis meg ölette mert féltette a rangját.

Mi fog történni vele ?

Jézus Krisztus él!

Meg bocsájtott neki úgy tudom.


2017. szept. 9. 10:24
1 2
 1/11 Alain Delon ***** válasza:
94%
A laccsolást.
2017. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Itt azt írják, hogy Pilátus fel akarta menteni Jézust-"Én nem találom semmiben bűnösnek.

De az a szokás nálatok, hogy húsvétkor valakit szabadon bocsássak. Akarjátok, hogy szabadon bocsássam a zsidók királyát?

Erre újra kiabálni kezdtek: "Ne őt, hanem Barabást!" Barabás rabló volt."


Te valahol, valami mást olvastál?

2017. szept. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én is tudom jól írtad csak az érdekel engemet hogy neki mi lesz a sorsa az örök élet vagy halál ?
2017. szept. 9. 11:26
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

A válasz a kérdésben rejlik.

Volt hatalma Pilátusnak hogy szabadon bocsájsa Jézust?

Kinek volt nagyobb hatalma, Pilátusnak(a rómainak) vagy a farizeusoknak(zsidónak)?

2017. szept. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Ezt Isten hivatott eldönteni.


Ha szeretnéd megtudni a választ, tegyél meg mindent, hogy ott lehess, amikor a feltámadás megtörténik.


Talán az előttem szólók egy valamit kifelejtettek. Pontiusnak még valamit mondott Jézus.

(János 19:10, 11) . . .” 11 Jézus így válaszolt neki: „Semmi hatalmad sem volna felettem, ha nem adatott volna meg neked felülről. Ezért nagyobb bűne van annak, aki engem átadott neked.”

2017. szept. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Egyet kell értenem bucimacival, legalább is az utolsó bekezdésével.

Jézus természetesen tudta, hogy mi vár rá, és annak fényében mondta, hogy kisebb Pilátus vétke, mint azoké, akik kezére adták.

Pilátus is csak egy gyarló ember volt, mint mi vagyunk. Próbálta megmenteni Jézust, mert látta, hogy ártatlan, de egy ponton túl már nem mert menni. Féltette hatalmát, egzisztenciáját, félt egy esetleges lázadástól.

Életének további részét pedig nem ismerjük, akár meg is térhetett. Gondolj csak a kereszt mellett álló századosra, vagy azon katonákra, akik a sírt őrizték feltámadásakor.


Krisztus ítélkezik felette, nem mi.

2017. szept. 9. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az ítélkezés nem a mi feladatunk,és jogunk.
2017. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
59%
Az is hallottam, hogy Pilátus végül megbánta a döntését, és később ő is keresztény lett! Mellesleg rengeteg ember döbbent rá akkor, hogy a semmiért, ölték meg Jézust, és halála után a gyilkos házasságszegő hataloméhes farizeusoktól sokan pártoltak el! Még a római katonák között is voltak, akik értetlenkedve álltak a vérontás előtt, és végül rádöbbentek, hogy mi történt, és ők is keresztények lettek! Pilátus meg csupán gyávaságból engedelmeskedett, pedig akármikor NEM-et mondhatott volna!
2017. szept. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem szabad ítélkeznünk senki felett. Nem a mi feladatunk az ítélkezés.


Pilátus sem akarta elítélni Jézust, és ezt Jézus nagyon is jól tudta. Nem volt véletlen Pilátus feleségének az álma sem. Pilátusnak egyáltalán nem volt könnyű helyzete. Még az utolsó percekben is megmosta kezét, hogy ártatlan eme igaz ember vérétől. A zsidók kikényszerítették Jézus kereszthalálát. Pilátusnak politika szemszögből döntenie és engednie kellett a zsidóknak. A zsidók magukra vállalták Jézus kereszthalálát, mondván: "25.

És felelvén az egész nép, monda: Az ő vére mi rajtunk és a mi magzatainkon.".


Pilátus így sem és úgy sem jött ki és jött volna ki jól az esetből, akár életben hagyja és szabadon engedi Jézust akár nem. Neki leáldozott akkor, a sorsa megpecsételődött, hiszen később azért váltották le, mert megölette a szentet és az igazat. Ha viszont akkor életben hagyja, akkor azért váltották volna le, amivel a zsidók is zsarolták őt. Jézusnak így is, úgy is meg kellett halnia. Egyébként én is úgy tudom, úgy olvastam valahol egy régi írásban, hogy Pilátus később megtért, ahogy sok római katona is.

2017. szept. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia.

Már miért is kárhozna el Pilátus? Jézus megmondta nagyobb azok bűne akik a kezedre adtak engem mint a tied.

Erre senki sem tudna felelni neked kivéve a Teremtőt.Én is olvastam olyan dolgokat Pilátusról hogy keresztény lett.

Ettől függetlenül Jézus pontosan tudta hogy meg fogják őt ölni és ezt nem is titkolta tanitványai előtt.Mondjuk erre a kérdésre én is szeretném tudni a választ de amit az emberi jog diktáll nem ugyanaz a mérce ahogy Jézus itéll....ergo mindegy MI mit gondolunk vagy hogyan Döntenénk......

2017. okt. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!