Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Papokhoz szol, hogyan lehet...

Papokhoz szol, hogyan lehet valakiből pap mik a követelmények vagy elvárások, és mi a jó a papságban és mi a rossz?

Figyelt kérdés
Miért döntöttetek úgy, hogy papok lesztek és ha utólag vissza gondoltok meg bántátok-e?
2010. máj. 26. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
27%
Van iskolájuk. Úgy lehetsz pap, ahogy ügyvéd, vagy tanár vagy más. Elvégzed a sulit.
2010. máj. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2010. máj. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
6%

Ronts meg legalább 5 fiúgyermeket, majd a hullájukat ásd el jó mélyre, és ha 5 évig nem derül fény semmire, automatikusan felveszünk magunk közé.


Béla atya

2010. máj. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen az értelmes válaszokat.Úgy látom vannak itt idióták is Római Katolikus papokról gondoltam a kérdést nem valami tömeg gyilkos valláshoz.
2010. máj. 26. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

1: Aki érzi a hívatást Istentől, és van ereje kapcsolatot teremteni Isten és a hívők között.

2: Aki elvégzi az iskolát.

3: Aki tanul teológiát.

4: Aki tanul görög, héber, arámi, latin nyelveket.

etc.

-------


+elvárások:


1:Az emberek segítése, és Isten által kitaposott úton tartása a hívőknek.

Segíteni a híveket Istenhez közelebb jönni.

------

Aki pedofil, az alkalmatlan a pap állásra, mert az Istennel való állandó lét, fohászkodás "kielégíti" (nem sértés) azokat bezonyos vágyakat. Akik erre képtelenek, a hivatásra alkalmatlanok.

2010. máj. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy írták, valóban van iskolájuk. Szegeden tutira, azt már volt szerencsém belülről is látni. A mi papunk elmesélte miért lett az ami... Ő Nigériában született (igen, fekete), vallásosan nevelték, a testvérei mind orvosok, ügyvédek lettek, és az anyja nagyon szerette volna, hogy az egyik fiúból pap legyen. Ő hajlott is rá, ezért hát az lett... Több országban is volt, rengeteg nyelven beszél, mire Magyarországra került, és hozzánk, illetve a szegedi egyetemre "vezényelték" tanárnak. Nem tudom pontosan a teológia hány éves szak, nézz utána. Lényeg hogy a szegediek "lakhelye" nem rég lett felújítva, minden kispapnak külön szobája van, a szobák külön mosdóval vannak felszerelve... Nem volt rossz! Elmondták a napirendjüket stb. Én nem bírnám az biztos, de ha valaki elhivatott, szerintem elég jó dolog. Nagyon sok olyan fiatal srác volt ott, akit vagy mélyen vallásosan neveltek, azért került erre a pályára, vagy valami nem jött neki össze az életben, amiért ezt a kiutat látta megfelelőnek... Én úgy gondolom a ma is dolgozó papok, akik letettek valamit az asztalra, nem bánták meg, hogy ezt választották. Ha valaki meggondolja magát, akkor kiléphet, feleségül vehet egy nőt, gyerekei születhetnek. Az egyház nem fog rá jó szemmel nézni, de úgy gondolom, ha valaki ekkora döntések sorozatát képes meghozni, akkor ezzel is szembe tud nézni!
2010. máj. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!