Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Krisztus az állatok...

Jézus Krisztus az állatok nyelvén is ért mivel hogy Ő Isten?

Figyelt kérdés

Komolyan kérdeztem.

Természetesen jó érzés lehet neki biztosan

Köszönöm szépen a válaszokat


2017. szept. 9. 20:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Kíváncsi vagyok, hogy mit mondana egy oroszlánnak, ami meg akar enni egy őzikét.
2017. szept. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát igen én is
2017. szept. 9. 20:14
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Előzőnek

Ő adta az őzikét az oroszlánnak, aki préda után ordít...

2017. szept. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
Állatoknak van emberhez hasonló belső pszichikai világuk, de értelmük/szabad akaratuk nincsen.
2017. szept. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Van valami.. Ha akar az állat lelkecskéjével kommunikálhat szellemével, de minek tenné, egy-két kirívó eset kivételével.. szamár megszólal..
2017. szept. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
57%
Természetesen ért az állatok nyelvén. Hogy úgy mondjam, ez neki alap.
2017. szept. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
I don't think so Steve, I like it here
2017. szept. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Blaster123 ***** válasza:
100%

Engem is érdekelne mit mondana nekik :D például egy parazitikus darázsnak.


Ez a kedves élőlény kiszemel magának például egy csótányt vagy hernyót akármilyen kistestű rovart.

Elkábítja a kiszemelt csótány reflexeit majd elhúzza azt egy biztonságos helyre.

Ahogy odaért, a darázs leteszi tojását a csótányba. Tegyük hozzá, hogy a csótány él, csak reflexei belassultak! A kistojásból kikel egy mégkisebb darázsocska, aki lakásavatóbuliját a még élő csótány hasába tartja. Ott fejlődik 2-3 hetet, ezalatt táplálékul számára a csótány belső szerveit fogyasztja, kezdve a nem létszükséges részekkel. A csótány mindvégig életben van.

2-3 hét után, a kifejlett parazitikusdarázs kibújik a gazdatestből, aki még mindig életben van, ezután persze hamar elpusztul, hatalmas tátongó lyukkal hasán.

Parazitikusdarázs pedig elrepül, tele energiával, hiszen 3 hétig csak frisshúson élt.


"Ő adta az őzikét az oroszlánnak, aki préda után ordít..."

Lehet itt is ő adta szegény csótányt szenvedni 3 hétig a darázsnak.

2017. szept. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

Lehet, hogy így, emberi formájában is értette a nyelvüket, de ez nem szükségszerű.

Szerintem az atomenergiához sem értett, pedig megtehette volna. Valószínű, hogy ahhoz értett, ami a feladata volt.


Amúgy néhány állatnak VAN tudata, és nagyon soknak van nyelve, szóval nem butaság a kérdés.


Az meg engem is érdekelne, hogy egy ragadozó-zsákmány küzdelemben kinek az oldalára állna. Nem hiszem, hogy mindig a zsákmány oldalára - tényleg lehetséges, hogy az éhes oroszlánnak szükség szerint szerez őzikét.

2017. szept. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha "komolyan" kérdezed, akkor előbb két problémával kell szembenézni:


Egyik a vallásosság és valóság - amibe bele se menjünk.

Másik az állatok nyelve - ha azt egyáltalán nyelvnek nevezzük. Azt az 5-6 féle hanglejtést, amit egy állat meg tud különböztetni, összekombinálva a szituációval, amiben éppen van - akár te is meg tudod tanulni. Teszem azt, van a "figyelj ide" hangjelzés. Ha azt a házi kedvenc a kijárati ajtó előtt ismételgeti, akkor "ki akarok menni" a jelentése. Ne gondold, hogy a fajtársai mélyebb, névszóragokkal és igeaspektusokkal ellátott tartalmakat olvasnának ki belőle. Ha az állatok olyan kommunikációs szinten lettek volna egymás között, mint az ember az emberi nyelvvel, akkor most ők uralnák ezt a bolygót.

2017. szept. 10. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!