Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan fogalmaznád meg a...

Hogyan fogalmaznád meg a kereszténység alkotmányát?

Figyelt kérdés

Én azt gondolom,hogy ez a krisztusi kijelentés fogalmazza meg legpontosabban:

"Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen."(Jn 3:16)


Tudsz ennél pontosabb,helytálló összefoglalóját Krisztus követésének?



2017. aug. 19. 20:19
 1/7 tgt ***** válasza:
Hegyi beszéd.
2017. aug. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Megfogalmazni most nincs kedvem, de az Evangélium a szó amit keresel, nem az alkotmány.


Tulajdonképpen János 3:16 összefoglalja, igen.

2017. aug. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A nemzetek alkotmánya foglalja össze az adott nemzet erkölcsi értékeit,normáit,törekvését.

Ha a kereszténységet egy nemzetként értelmezzük,lennie kell,egy meghatározó értékrendjüknek,s ez az isteni szeretet,,ami Isten Fia áldozatában fogalmazódott meg tömören,és az idézet tartalmazza Krisztus követői jövőképét is.

2017. aug. 20. 03:38
 4/7 anonim ***** válasza:

(2Mózes 19:5, 6) 5 Most azért, ha igazán hallgattok szavamra, és valóban megtartjátok szövetségemet, akkor bizony különleges tulajdonommá lesztek minden nép közül, mert enyém az egész föld. 6 Ti pedig papok királysága és szent nemzet lesztek nekem.« . . .


(1János 5:3) 3 Mert az Isten szeretete azt jelenti, hogy megtartjuk a parancsolatait; a parancsolatai pedig nem megterhelőek,

2017. aug. 20. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lk 10:27

Az pedig felelvén, monda: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből és teljes lelkedből és minden erődből és teljes elmédből; és a te felebarátodat, mint magadat.

2017. aug. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 imakommandós ***** válasza:

Igen az is jó amit Te irtál, mert nem tudnánk szeretni Krisztust ha Ő nem szeretett volna előbb minket.

Ez is jó alkotmány lenne:



Gal 2:20 Krisztussal együtt megfeszíttettem. Élek pedig többé nem én, hanem él bennem a Krisztus; amely életet pedig most testben élek, az Isten Fiában való hitben élem, aki szeretett engem és önmagát adta értem.

2017. aug. 21. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jégszív ***** válasza:

#1.

Így igaz!

Csak egy a problémája: betarthatatlan...

2023. jún. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!