Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Valaki tud segíteni? Házidolgo...

Valaki tud segíteni? Házidolgozatot kell írjak, tíz parancsolat téma.

Figyelt kérdés
Tehát.. 2 történetet kell kitalálnom, ahol a helyzet kapcsolódik valamelyik parancsolathoz. Le kell írni, hogy miért a parancs ellen, vagy miért mellette döntöttem, ezt kéne megindokolni. Csak fogalmam sincs miről írjak. Tudtok esetleg valami vázlatot írni, vagy egyéb? Egyszerűen neki állni sem tudok :(
2010. máj. 26. 18:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Menj az egyik hírportálra ott találsz elég ötletet.
2010. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Keres bibliai történeteteket azokban sok ilyen dolog van ki írsz belőle egy részletet vagy az egész történetet amiben éppen valamelyik 10 parancsolat szerint cselekszik, vagy ellene a személy.
2010. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Legyen mondjuk a téma a "Ne legyenek idegen isteneid...."

Ezek után keress a bibliában olyan részeket, ahol bálványt imádtak...

Pl:

Mózes III. könyve:19:4 Ne hajoljatok a bálványokhoz, és ne csináljatok magatoknak öntött isteneket. Én vagyok az Úr, a ti Istenetek.

Királyok I. könyve:14:9 Hanem gonoszabbul cselekedtél mindazoknál, a kik te előtted voltak; mert elmentél és idegen isteneket csináltál magadnak, és öntött bálványokat, hogy engem haragra ingerelj, és engem hátad mögé vetettél:

Krónikák II. könyve:14:3 Elrontá az idegen istenek oltárait és a magaslatokat; a bálványokat eltöreté, és az Aserákat kivágatá;

Ézsaiás könyve:40:19 A bálványt a mester megönti, és az ötvös megaranyozza azt, és olvaszt ezüst lánczot reá;

Ézsaiás könyve:42:17 Meghátrálnak és mélyen megszégyenülnek, a kik a bálványban bíznak, a kik ezt mondják az öntött képnek: Ti vagytok a mi isteneink!

Ézsaiás könyve:42:8 Én vagyok az Úr, ez a nevem, és dicsőségemet másnak nem adom, sem dicséretemet a bálványoknak.

Innét már menni fog.

Milyen iskolába jársz?

2010. máj. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19:45 Ha az iskola katolikus, akkor nem épp erről kéne írni.
2010. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
katolikus igen.. egyet már sikerült megírnom nagy nehezen, megélhetési lopás lett a téma egy középkori szakadt kis faluban, járvány és szegénység között :)
2010. máj. 26. 20:03
 6/9 anonim ***** válasza:

van egy sztorim,kétféle szemszögből is el lehet mesélni..

van két szerelmespár.Legyen a nevük Sanyi és Viki,valamint Laci és Gabriella.Amikor Sanyi szabad volt,szeretett volna összejönni Gabriellával,de ő kikosarazta.évek múlva újra találkoznak,de ugye már mindkettőjüknek van párja,Sanyiék kapcsolata tökéletes,Gabiéké pedig furcsa.(egyoldalú nyitott kapcsolat Laci javára)Gabi látja,hogy milyen pasit hagyott ki,és Viki háta mögött elkezdi fűzni Sanyit,hogy jöjjenek össze,legalább egy éjszakára.Sanyi szerelmes Vikibe,tehát lerázza Gabit,aki Viki szemébe hazudva jó haverként mutatkozik,és szeretetet mutat Viki felé.Másnap Viki megtudja Sanyitól,mit akart Gabi előző este tőle.Viki kiborul,de tűrtőzteti magát,és megpróbál lehiggadni.Tudja,hogy ha Laci megtudja,hogy Gabi meg akarta csalni,azonnal kiteszi a szűrét,és nem lesz hová mennije.Viki nem bosszulja meg a dolgot,nem fog olyat tenni,ami másnak fáj,mégha vele szenben nem is teszik ezt meg.


-Laci a parancsolat ellen cselekszik eleve,mert félnyitott a kapcsolat,tehát már többször megcsalta Gabit,és mégis együtt vannak(paráznaság)

-Gabi ellene cselekedett,mertbele akart rondítani egy szép kapcsolatba,hazudott Vikinek,képmutató volt,és meg akarta csalni Lacit,ami ugye majdnem mindegy,mert félnyitott kapcsolat,de még így is megcsalásnak számít.(paráznaság,szeresd felebarátodat,ne hazudj)

-Sanyi nem ellene cselekedett,mert nem használta ki az alkalmat,egy éjszakára sem,tehát nem csalta meg Vikit.(ne paráználkodj)

-Viki nem ellene cselekedett,mert nem tépte jól meg a lányt,nem mondta meg Lacinak a tényeket,és megbocsájtott,nem állt bosszút.(szeresd felebarátodat)

és ha már itt tartunk,Viki a megdobnak kővel dobd vissza kenyérrel dolgot is valamilyen szinten alkalmazta.


na mit szólsz?Jó lesz?

2010. máj. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
örök hálám :) nagyon köszi
2010. máj. 26. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:

nincs mit,amúgy valós történet...:S

"Viki"

2010. máj. 27. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Miért van 10 parancsolat?


Isten először elment az indiaiakhoz és megkérdezte őket hogy szeretnének e egy parancsolatot.


-Milyen parancsolatot?-kérdezték.


-Ne lopj.


-Nem az nem jó mert valamiből meg kell élni.


Ekkor elment a perzsákhoz és megkérdezte ugyanezt.


-Mi a parancsolat?-kérdezi a perzsa.


-Egymás asszonyait ne kívánjátok.


-Az nem jó mi megkívánjuk.


Ekkor Isten elment a zsidókhoz és megkérdezte tőlük is.


-Mennyibe kerül?-kérdezi a zsidó.


-Ingyen van.-Mondja Isten


-Akkor adj tízet.

:D

2011. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!