Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventistákhoz szeretnék...

Adventistákhoz szeretnék járni. Mit kell tudni róluk. Kik ők. Mik ott a szokások. Stb?

Figyelt kérdés

Csak bemegyek hozzájuk leülök végighalgatom az előadást és ennyi??Vagy több??Hallottam róluk,hogy kényszeres lábmosók és mindenképp megmossák a lábadat.Ez igaz?(Szerintem ez undorító és amúgy is zsidók szokása volt ez.Mi Magyarok vagyunk nem zsidók.....)


Hol gyűlnek össze??Templom,gyüli vagy hol máshol???


Akárki elmehet hozzájuk beülni vagy meg kell mindenképp keresztelkedni ha oda akarok menni?


Hogy zajlanak ott az Istentiszteletek??


Mindenképp a családomat is bele kell vonni a gyülibe ha oda akarok járni??Csak mert ők vér ateisták és nem néznék jószemmel ha oda járnék...


Hogy fogadják a kívül állókat?


Csatlakozni nem akarok még csak eljárni utána meg ki tudja ha tetszik.....



17/F



2017. szept. 14. 17:40
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Kedves 10 es köszönöm.Megy a zöld.

A többi meg fogja be.Nem béna hiábavaló vallási viták miatt tettem föl a kérdést.Ahogy előbb elmondtam mindegyik gyülekezetbe van egy csomó hiba a hitelveket nézve ezt meg nem lehet azzal hárítani,hogy csak akkor lenne jó ha robotok lennének.De innentől lezártam a vitatkozást.Aki nem tud értelmesen a kérdésemre válaszolni az inkább mennyen el innen.Olvastam a bibliát tudom miről beszélek.Csupán azért mennék oda mert érdekel ez a közösség ennyi.Ha hitelvekről akartok vitázni akkor privátba tegyétek meg és beszéljétek meg egymással mert nem erről szólt a kérdésem.Köszi.

2017. szept. 15. 06:50
 12/29 anonim ***** válasza:
48%

Szia!


Szeretettel várunk! :-)


Üdv. Péter

2017. szept. 15. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
17%

"Egy csepp rágalom sem volt abban, amit akár én vagy az első válaszoló írt."


Amitaz első írt abban nem volt egy csepp rágalom se. De a te hsz magáért beszél.

2017. szept. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
33%

11.Hsz!


Jézus,a kovásztalan kenyerek ünnepén,kovásztalan kenyeret tört meg,példát hagyván.

Az apostolokról köztudott volt,hogy édes bort(mustot)ittak.(A görög eredetiben nincs a mustra más szó.)

"Mások pedig csúfolódva mondának: Édes bortól részegedtek meg."(Acs 2:13)


János apostol így idézte fel Jézus parancsát:


"Ha pedig én, aki Úr és Mester vagyok, megmostam a lábatokat, akkor nektek is meg kell mosnotok egymás lábát. 15 Példát adtam nektek, hogy ti is ugyanúgy bánjatok egymással, ahogy én veletek."


Ez nem úgy tűnik,mint az adventisták hitéleti újítása.

2017. szept. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
25%

Kedves 14.Hsz!


Ez rágalom volt az 1.Hsz.-ban:


..."ők nem teljesen a Biblia alapján működnek, hanem a volt "prófétanőjük" szabályai szerint."

2017. szept. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
45%

"Kedves első.Én is tisztában vagyok ezzel.De sajnos azt tapasztaltam,hogy egy olyan gyülekezet sincs ahol az igaz krisztust hirdetnék.Mindegyikben van egy csomó hiba.Nem is emiatt mennék oda.Tudtába vagyok,hogy nem csak a bibliát veszik alapul...De a katolikusok sem.Azok e téren sokkal rosszabbak a sok emberi hagyományaikkal meg mindennel...Nem is emiatt megyek oda.De amúgy ment a zöld.


Ja és még egy kérdés.Ott szednek tizedet?"


Kedves kérdező! Első vagyok. Ha már keresztségi felkészítőn vagy, akkor "elvárják" hogy fizess tizedet. Tagként pedig kötelező.

Nem vagyok egyháztag, de én úgy találom, hogy a reformátusok igencsak Biblia-hűek. Kivéve az eleve elrendelés... Mondhatnám úgy is, hogy az adventistákhoz képest kevésbé térnek el

2017. szept. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
70%

"1.Tizedet az fizet,aki akar,a megkeresztelt tagok közt is.(Ha akarsz,akár te is,vagy bárki.)Senki sem ellenőrzi kinek mennyit kellett volna fizetnie. "


Hát nem tudom. Nálunk aki nem tudta fizetni, kereseti kimutatást kellett hoznia, és igazolnia magát


"5.Az istentisztelet rendszerint 9:30-kor énekkel,imával,Biblia tanulmányozással kezdődik,normál esetben 6-12 fős csoportokban,egy moderátor vezetésével.Bárki hozzászólhat,ha van kapcsolódó gondolata."

A szombatiskolát a szombatiskolai tanító vezeti. Van egy szombatiskolai tankönyv és a tanítónak egy tanítói melléklet. Bibliához kapcsolódó kérdéseket tesznek fel, és Ellen White magyarázataival válaszolnak. Sok White-ot kell olvasni a szombatiskolához. Én azért mondtam le anno a tanítást, mert nem volt időm Bibliát olvasni ennyi White mellett.


Ezek sem rágalmak, tapasztalatomat közlöm

2017. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
60%
Nem rágalom amit írok, hanem tapasztalat és olvasva az előttem szólót, amit én is tudok, hogy így van, rágalmazás nélkül ki lehet jelenteni, hogy te szándékosan hazudsz. Te voltál aki azt irta, hogy aki nem tart szombatot, az nem keresztény, ugye?
2017. szept. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Privátba a veszekedést.Köszi.
2017. szept. 15. 19:10
 20/29 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 18.Hsz!


Te,valószínűleg nem a HN Adventista Egyházat ismered,mert amiket írtál az nem igaz arra az egyházra.


A keresztségi felkészítőn valóban,az egyik témakör a tized,mint bibliai tanács,de az egyház elveivel ellentétes bárkit lelkinyomás alá helyezni tized fizetés elérésére.


Az egyház szervezeti szabálya értelmében tilos fegyelmi eljárás alá helyezni bárkit tized fizetés hanyagolása miatt.

Sok példát ismerek,akik évtizedeken keresztül nem fizettek tagokként tizedet,és semmi hátrány nem érte őket.(Szintén ismerek olyanokat,akik dupla tizedet fizettek,és semmi előnyük nem származott abból,a közösség részéről.


Ha valamely tudatlan gyülekezeti közösségben ilyen előfordulna,azt kérlek jelezd,és szőnyeg szélére állíttatom a vezetőségét.


Talán igaz lehet az állításod a HN Adventista Egyházból kivált szektáiban,a "Hetednap Adventista Reformmozgalom",vagy a "KERAK" közösségeiben.Ezek önálló egyházat jegyeztek be Magyarországon is.Az ők gyakorlatát nem ismerem.

2017. szept. 16. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!