Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az Angyalokat már miért nem...

Az Angyalokat már miért nem láthatjuk a földi életünk során?

Figyelt kérdés
2017. szept. 14. 21:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
66%
Egészen pontosan hol állít ilyet Pál apostol?
2017. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%

"Egészen pontosan hol állít ilyet Pál apostol?"

Mind válaszoltunk, ne izgasd fel magad. Ha tényleg érdekel, írd ki új kérdésbe. Ha nem, akkor tiszteld mások válaszait kritika nélkül. Amúgy meg fura, hogy nem ismered a karizmák hivatalos keresztény kritikáját...

2017. szept. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

# 11 Ez jó kérdés, engem is érdekel!

Tortácska talán újfent nem tud válaszolni, csak légvárakat épít? S közben a legkevésbé sem tiszteli meg más válaszolók válaszait, csak saját magának követeli a tiszteletet? LOL!

2017. szept. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

8#9#


"A szellemi test szériatartozéka az a képesség, hogy számunkra csak akkor látható, ha meg akarja magát mutatni."


Valami vagy szellem vagy test (vagy megdicsőült test, de az csak az Úrnak van).


"Tapogassatok meg és lássatok! A szellemnek nincs húsa és csontja, de mint látjátok, nekem van.” Ezután megmutatta nekik kezét és lábát. (Lk 24, 39-40)"

2017. szept. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
#13 Jajj, most ezt úgy mondod, mintha annyira érdekelne téged a karizmák és az angyalok témája. :-)
2017. szept. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Érdeklődés szinten, igen. Hogy mások mit mondanak róla. S mivel támasztják alá.
2017. szept. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

"Egészen pontosan hol állít ilyet Pál apostol?"

Mind válaszoltunk, ne izgasd fel magad. Ha tényleg érdekel, írd ki új kérdésbe. Ha nem, akkor tiszteld mások válaszait kritika nélkül. Amúgy meg fura, hogy nem ismered a karizmák hivatalos keresztény kritikáját...


Kedves tizenkettedik, biztosíthatlak, legfeljebb másokat izgatok fel ezen az oldalon, magamat soha, másokat is csak azért, mert izgágák. Nem látom be, miért kellene mások válaszát kritika nélkül tisztelni. Én a személyt tisztelem, nem pedig a véleményét. Véleménye mindenkinek van, nincs ebben semmi tiszteletre méltó. Az embernek van méltósága, azt is Istentől kapta, mivel azonban a méltósága Istentől adatott, az tényleg méltó a tiszteletre. Ez azonban nem terjed ki a tevékenységére, a véleményére, csak a személyére. Éppen ezért lehet valakit tisztelni az emberi méltósága miatt, miközben vitatom az álláspontját.


Állítottál valamit, és egy nálad sokkal nagyobb szaktekintélyre hivatkoztál. Erre kérdeztem rá. Talán nem jogos elvárás, hogy ha valaki veszi a fáradságot, hogy válaszol valakinek, akkor a válasza igaz legyen? Én ismerem annyira a Bibliát, hogy tudjam, hogy Pál apostol nem mondott olyat, amit állítottál, sem olyat, amit Zitus mondott. Ahhoz, hogy Pál apostol szavait úgy értsük, ahogy a hagyományos vallás értelmezi, ki kell forgatnunk a Biblia szavait, és kényszerzubbonyt kell ráerőszakolnunk. Pál apostol a jövőbe helyezi azt, amiről te beszélsz, és a teljességhez köti, amit a színről színre való látással együtt emleget. Ha szerinted eljött a színről színre való látás ideje, akkor igazat állítasz: itt a teljesség. Én azonban nem látok csak tükör által, homályosan. Most akkor vagy én vagyok fogyatékos, mert rajtam kívül mindenki más színről színre látja a láthatatlant, vagy nincs itt a teljesség.


Ha nem vetted volna észre, a vallási rovat olyan itt a GYK-n, mint egy fórum. Nem szoktam más rovatokat látogatni, nem tudom ott is hasonló-e a helyzet. Ez azonban már bőven azelőtt is ilyen volt, mielőtt én idejöttem volna. Úgyhogy nem én változtattam meg az arculatát, és tettem egy mezei fórumhoz hasonlóvá. Itt bizony az ún. válaszra is reagálnak, így teszek én is, de ahogy elnézem, így teszel te is. Nem írok ki új kérdést. Itt hivatkoztál Pál apostolra, itt kellene alátámasztanod a véleményedet is, ha tudod. Persze nem kell, csak lehet, de nehogy már rosszul érezzem magam, mert ott tettem fel a kérdést, ahol felmerült!

2017. szept. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"Valami vagy szellem vagy test (vagy megdicsőült test, de az csak az Úrnak van)."


Pál apostol nem így látja:


"Nem minden test azon egy test, hanem más az embereknek teste, más a barmoknak teste, más a halaké, más a madaraké. És vannak mennyei testek és földi testek; de más a mennyeiek dicsősége, más a földieké. Más a napnak dicsősége és más a holdnak dicsősége és más a csillagok dicsősége; mert csillag a csillagtól különbözik dicsőségre nézve. Épenígy a halottak feltámadása is. Elvettetik romlandóságban, feltámasztatik romolhatatlanságban; Elvettetik gyalázatosságban, feltámasztatik dicsőségben; elvettetik erőtelenségben, feltámasztatik erőben. Elvettetik érzéki test, feltámasztatik lelki test. Van érzéki test, és van lelki test is." (1Kor 15,39-44)


Vannak mennyei testek. Ezek a mennyei testek a Mennyben vannak. Most.

2017. szept. 15. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Az "égitest" a napra, a holdra, és a csillagokra vonatkozik, amelyeknek fénye (az ember viszonylatában) azok dicsőségével analóg, ahogyan a szentek fel fognak támadni az utolsó napon. De biztosan nem az angyalokra vonatkozik.
2017. szept. 16. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Tudom, mit jelent az égitest, de a mennyei test nem ugyanaz. Ezenkívül emlékeztetlek, hogy a Máté evangéliuma beszámol arról, hogy Jézus halála után sok ószövetségi szentnek feltámadt a teste, bementek a szent városba - nálam ez Jeruzsálem - és sokaknak megjelentek. A Biblia nagyon tömören fogalmaz. Biztos vagyok abban, hogy ez Jézus feltámadásával párhuzamosan történt, de ennek a mi szempontunkból nincs jelentősége most. Jézusról tudjuk, hogy meg lehetett tapogatni, a sebei is valódiak voltak, tudott enni, inni, mégis képes volt eltűnni és megjelenni, ahol és amikor csak akart. Mivel a Vele együtt feltámadott szentekről is azt írja, hogy sokaknak megjelennek, nem számít egy meg nem engedhető extrapolációnak, ha azt gondoljuk, hogy sokaknak nem jelentek meg. Ha pedig megvolt az a képességük, hogy meg tudtak jelenni, és el tudtak tűnni, akkor nekik is megdicsőült testük volt, illetve van. De az angyaloknak is van testük, szellemi testük. Ne gondold, hogy a szellemi kevesebb a fizikainál. A helyzet inkább ennek a fordítottja. A fizikai valóság sokkal korlátoltabb, mint a szellemi, ahogy mi is sokkal korlátoltabbak vagyunk a szellemi lényeknél, noha az ember is szellemi lény, akinek van lelke és testben él. Ez a test azonban a lélekkel együtt a porhoz tapad, és ez egészen a megváltás teljes jogerőre emelkedéséig így lesz. Ez lesz majd a teljesség, amiről előzőleg szóltam, bár nem neked. A beszámoló szerint a Mennyben aranyból van az utcakő, jáspisból a kerítés és gyöngyből a kapuk. Elárulom, hogy a Mennyben az anyag is szellemi valóság: az arany, a drágakövek, a gyöngyök. És ez nem jelenti azt, hogy amit mi itt a Földön meg tudunk fogni, az az igazi, a mennyei pedig csupán egy ködfoszlány, lebegés, érzület. Távol legyen. A Menny a valóság, ez csupán árnyéka az igazinak. Az angyaloknak is van testük. Ugyanúgy, ahogy Jézus meg tud jelenni, az angyalok is meg tudnak jelenni. A megdicsőült test nem hiszem, hogy sokban különbözne az angyalokénál. Persze vannak homályos dolgok, amelyek nincsenek kifejtve és részletezve a Bibliában, de csupán az emberi képzelet korlátoltsága ad alapot annak, amikor az angyali lényekről úgy gondolkodunk, mint akiknek nem testük van, hanem kisugárzásuk. Pál apostol mondja, hogy van szellemi test. Nekik szellemi testük van. De amit mi anyagként ismerünk, az is a szellemből lett, vagyis nem ez a magasabb rendű, hanem a szellem. Az anyagi világ alacsonyabb rendű. Pál apostol a hústestről mondja, hogy nem örökölheti Isten országát. Éppen ez teszi szükségessé, hogy a testünk metamorfózison essen át, hogy ami halandó benne, elnyelje azt az élet. Utána azonban már nem hústest többé. Ugyanaz az anyag, amiből a testünk áll, szellemivé válik. Nem lecserélődik, hanem átváltozik. Ez a megdicsőült test. Csakhogy a szellem egyáltalán nem az, mint ahogyan a hagyományos értelmezés gondol rá, hanem ugyanolyan masszív valóság, mint a mi világunk, sőt még annál is masszívabb, csak jelenleg nem érzékeljük.
2017. szept. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!