Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi lehet az oka, hogy sokszor...

Mi lehet az oka, hogy sokszor ha a vágyak teljesülnek is, nem azt "kapja" az, embert, mint amit várt?

Figyelt kérdés
Sziasztok. A kérdés azért formálódott meg bennem, mert észrevettem, hogy sokszor, mint a legtöbb embernek, nekem is voltak, vagy vannak elképzeléseim, vágyaim, amiket szeretném ha megkapnám, teljesülnének. Például évekkel ezelőtt, nagyon vágytam, hogy legyen jogosítványom, tanfolyamra jártam, a tanfolyamon sokszor voltak mély pontjaim, munka mellett úgy éreztem, ha nem sikerül a jogosítványt megszerezni, akkor az engem teljesen összetör, majd aztán meglett a jogosítványom, és kb 1-2 napig örültem, de közel sem annyira, mint amennyire számítottam rá, majd hamar azt kezdtem érezni, hogy igazából ez annyira nem is volt fontos, igazából meg lennék nélküle is. Úgy érzem utólag, hogy rengeteg felesleges aggódást, és vágyakozást fektettem ebbe a dologba, ami egyáltalán nem tett boldoggá. Ez sok más dologban is megtörtént, amikor megkaptam már vagy csak kicsit, vagy egyáltalán nem tett boldoggá. Miért érezhet ilyet az ember szerintetek?
2017. szept. 17. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha már vallás kategóriában van a kérdés... Mindenki teljes életet akar élni, de Isten nélkül ez nem fog sikerülni. Ha minden kívánságodat teljesíteni tudnád egy csettintésre, előbb-utóbb abba is belefásulnál, és akkor se lenne teljes az életed.
2017. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A "vágy" egy elképzelt idea, ami X%-ban a valóságot, Y%-ban egy elképzelt dolgot takar, és a Z tényező a megélt valóság. Sokszor az elképzelt rész van túlsúlyban, ami a kvázi "csalódást" okozza, amikor szembesülünk a tényekkel.
2017. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Mansour ***** válasza:
100%
Gratulálok, jó úton vagy a megvilágosodás/megtérés felé!
2017. szept. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!