Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateista vagyok, de hiányzik...

Ateista vagyok, de hiányzik Isten. Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés
Kiskoromban hívő voltam, de ahogy egyre nagyobb lettem, elvesztettem a hitemet és ateista lettem. Egy darabig jól megvoltam így, de mostanában sok gondom van és jólesne néha imádkozni, de tudom, hogy nincs, aki meghallgassa. Más is van ezzel így?

2017. szept. 17. 16:21
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
49%

Kedves Kérdező!


Ezermesterkedem többek közt.

Néha bonyolult,ismeretlen probléma előtt állok,és sehogy sem találom a megoldást.Van egy barátom,mintegy 5000 km-re tőlem.Olyankor felhívom telefonon,és megkérem hallgassa meg a problémám némán.(Ez többnyire megoldhatatlan feladat számára,pedig költőként a technikához annyit ért,mint tyúk az ABC-hez.)Nos,reménytelen próbálkozásaim végén-több megszakítással,buta kérdései után,végre kifejtem a probléma egészét,s ekkor,mielőtt újabb eszetlen kérdésekkel árasztana el barátom,fejemhez kapok,mert kimondva a problémát,rálelek a megoldásra.


Legtöbb esetben,amikor a hívő ember elmondja Istennek élete megoldásra váró problémáit,rájön a megoldásra.


Ezért is érdemes imádkozni!


Ha akarod,magad elé tudod idézni emlékeidből,az elhunyt szeretteidet.Erre képes az agyunk.

Ehhez hasonlóan,Szerető Istenünket is elő tudjuk hívni elménkből,ha van elég információnk Ő róla.

Ennek az emléknek a frissítése,az evangéliumok átolvasásával lehetséges.


Javaslom,hogy kezd felidézni mennyei Atyánkat ismereteid szerint,s ehhez olvasd a Bibliát!

Miután képes vagy elképzelni Őt,imádkozz hozzá,mintha egy jóságos édesapához beszélnél.

Meg fogsz lepődni,milyen eredményes társalgás lesz!

2017. szept. 18. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
17%
Érthető hogy nem hiszel, Istent soha nem látta senki. A bűneink miatt akkora a távolság közte és az ember közt, hogy az józan ésszel felfoghatatlan. És mégis csak egy lépés választ el tőle, ha gyermeki hittel ragadjuk meg. De ezt a lépést neked kell megtenned. Mi választhat el tőle? Az emberek véleménye? Vagy a saját múltad? Ne törődj egyikkel se!
2017. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
lol nem tudom hogy miért hiszi a sok hívő, hogy ez a kérdés egy felszólítás volt nekik térítésre..... Ez nem arról szól, hogy Kérdező minden áron szeretne valahogy visszajutni a hitéhez, hanem arról, hogy a korai vallásos neveltetés miatt nem rögzült benne rendesen, hogy hogy kell önállóan megbirkózni a problémákkal, hanem csak azt, hogy vakon reménykedjen abban, hogy valaki rendezgeti az életét, és ebből megnyugvást meríthessen. Tudom, hogy piros pont lenne Szent Péternél, ha elmondanátok neki, hogy megtérítettetek egy idegent a gyk-n, de azért hagyjuk már ezt....
2017. szept. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
17%
Hiányzik? Akkor térj meg. Én ateistaként sohasem hiányoltam Istent.
2017. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
4%

Igaz.

Általában egy ateista attól ateista, hogy nem hiányoznak neki az istenek.

A kérdező, meg még pár ilyen ember a kivétel.

2017. szept. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
13%
Na, jellemző egyébként... a sok hívő rohan ide, mint az acsarkodó farkasok. A szeretet vallása, ugye... Jézus személyes parancsa, hogy pontozz le mindenkit, igaz?
2017. szept. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 KZitus ***** válasza:
42%

Szia


Ha hiányzik Isten, az azt jelenti, ahogyan írtad is, hogy valamikor volt kellemes, jó kapcsolatod vele.

Képzeld el a történetet: gyermekkorunkban néhány évet együtt töltöttünk, és kellemes barátság alakult ki közöttünk. Azután elvitt egymás mellől az élet. Elteltek az évek, mi nem találkoztunk, de amikor viszagondolsz azokra az időkre, újból és újból szeretnél találkozni velem, de fogalmad sincsen, ez hogyan lehetséges, nem tudod hol, merre vagyok.

Hasonlít a történet?

Rengeteg ember érez hozzád hasonlóan. Nekik, neked íratta le Isten ezt a meghívást: "Ne félj, mert én veled vagyok. Ne tekintgess magad köré, mert én vagyok Istened. Én megerősítelek. Valóban megsegítelek. Szilárdan támogatlak igazságos jobbommal" Ézsaiás 41:10

Persze csak ha engeded:-)


Miért ne hinnéd el Neki?:

" Emlékezzetek az elsőkre a régmúlttól fogva, hogy én vagyok az isteni Fenség+, és nincs más Isten, sem senki hozzám hasonló; aki kezdettől fogva megmondom a véget, és régtől fogva azokat, amiket még nem vittek véghez; aki azt mondom: »Elhatározásom megáll, és megteszem mindazt, ami kedvemre van«;Ézsaiás 46:9,10


Nézz körül a természetben: minden okkal, és hatalmas rendezettséggel van létrehozva: azért, hogy élvezzük az életet:-)

Ő müködteti az életedet levegőt adva neked(légzésed által).

2017. szept. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
42%

Olvasd a Bibliát, és imádkozz, meglátod, újra érezni fogod azt amit régen.Isten meghallgat mindenkit, és szeretne is segíteni, aki Őt kéri.


Jelenések 3,20

Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.


Valószínűleg, ezt érezheted most.

2017. szept. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
22%
ISTEN hivogatja nyitogatja szived s lelki szemeidet.probalkozz a beengedessek van Valaki a masik Oldalt.amit csak O tolthet be!
2020. márc. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!