Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez hogyan lehetséges?

Ez hogyan lehetséges?

Figyelt kérdés

A Biblia szerint az özönvíz Kr. E.2370 körül, Bábel tornyának építése Kr. E.2242 körül történt. Akkor keletkeztek a különböző nyelvek. Hogyan lehetséges mégis, hogy voltak korábbi civilizációk visszanyúló történelemmel, valamint találtak különböző nyelvű írásos emlékeket korábbról (egyiptomi, sumér, akkád stb)?

A kérdés azokhoz szól, akik szerint az özönvíz és a bábeli események megtörténtek.

Ateisták NE válaszoljanak!



2017. szept. 17. 17:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha olvasod Isten tájékoztatását, akkor láthatod, hogy az özönvíz előtt, éltek emberek, és élték a minden napi életüket.

ugyan úgy tudtak építeni, és nem voltak buta tanulatlan emberek.

2017. szept. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én ateista felé hajló agnoszticista vagyok, de:


Mindennek van valóságalapja, és én is kíváncsi voltam erre az egész özönvizes dologra. Már nem emlékszem, mi volt a címe, de még nagyon régen láttam egy dokumentumfilmet, amely szerint nagyjából abban az időszakban valóban volt egy özönvíz a Közel Keleten. Ez persze a valóságban nem volt teljes világot elsöprő, népírtó világvége, de a térségben élő emberek számára épp elég nagy csapás volt ahhoz, hogy Isten büntetésének ítéljék a dolgot.


A bábeli részhez nem tudok hozzászólni, azt én abszolút értelmetlenségnek tartom.

2017. szept. 17. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Jó, hogy éltek. De az addigi világ az özönvízzel megsemmisült. Viszont például az egyiptomiak történelme az özönvíznél korábbi időpontra nyúlik vissza, mindenféle megszakítás nélkül, ahogy az írásos emlékeik és mások különböző nyelvű emlékei is régebbről maradtak fenn. Ez nem lenne lehetséges, mert a nyelvek összezavarása később történt.
2017. szept. 17. 18:07
 4/17 A kérdező kommentje:

2. hsz.

Csak itt az a probléma, hogy a Biblia szerint ez egy teljes földet érintő áradás volt, ami nagyban megváltoztatta az addigi világot.

Ha ez nem a teljes földet érintette, akkor az maga után vonná, hogy a Biblia egy mitológiai könyv. Szóval ez így necces.

2017. szept. 17. 18:12
 5/17 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen kell a Föld teljes felszínéről szólnia, hiszen túlnyomó részét nem is ismerték.


Számukra a föld színét ellepő áradat lehet az általuk ismert terület is.


Lényegetelen, hogy én miként látom ezeket az eseményeket, csak gondoltam szólok, értelmezés kérdése.

2017. szept. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Melyik Biblia szerint? Mert az Ószövetségben egész más az időszámítás, mint az Újszövetségben! A keresztény időszámítás Krisztus születésétől kezdődik!
2017. szept. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy 2017-ben nem lehet egyértelműen megmondani, hogy adott régészeti leleteknek mi a valódi kora. Például az alacsonyabb korok meghatározására ajánlott C14-es módszer nem is alkalmas ötezer évesnél sokkal régebbi leletek meghatározására, az is kérdés, hogy mekkora a szórása az időben hozzánk közelebb levő korok esetében. A referenciák meglehetősen rosszak. Értem ezalatt, hogy nagyon nagyokat lőttek mellé ténylegesen tudható korú minták meghatározásánál, úgyhogy engem nehéz meggyőzni.
2017. szept. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6. hsz.

A Biblia szerint.

Nem értem, mire akarsz célozni.


Asperrimus

Szóval szerinted a kormeghatározással lehet gond? Erre én is gondoltam, de azért az írásos emlékeknél ennél bonyolultabb a helyzet, mert a bennük szereplő információkat bizonyos esetekben össze lehet hasonlítani más forrásokkal, eseményekkel stb.

Persze ez az írásokban szereplő információktól függ.

2017. szept. 17. 20:29
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen, ez így van. De hol található a Biblia hitelességét megközelítő írásos emlék?
2017. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mansour ***** válasza:

Ha teljes földet ellepő özönvíz volt, akkor honnan jött az a sok víz, és hová apadt le? A Bárkában való élővilág-mentés logisztikai és egyéb problémáiról nem is szólva...


És hát igen, Bábel előtt is voltak különböző nyelvek. Ezekről szó szerint kőkemény bizonyítékaink vannak...


"Ha ez nem a teljes földet érintette, akkor az maga után vonná, hogy a Biblia egy mitológiai könyv."

Miért gondolod ezt? És mi bajod a mitológiával?

2017. szept. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!