Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A legtöbb hívő miért próbál...

A legtöbb hívő miért próbál egy ateistát azzal az egyszerű mondattal meggyőzni hogy "De van isten! "?

Figyelt kérdés

Miért gondolják azt hogy van bármi értelme annak hogy ha egy ateistától elhangzik az a kinyilatkoztatás hogy "nincs isten" akkor nekik azt az egy mondatot kell mondani kizárólag hogy "Rosszul tudod."?

Tudja hogy érvek nélkül úgy sem győzi meg ezzel a másikat, hiszen ahogy minden racionális ember úgy egy ateista is érvekre hallgat. De akkor meg mi értelme?


2017. szept. 18. 02:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. De vannak ugyanilyenek a másik oldalról is, akik meg mondják a hívőknek hogy "Nincs Isten!", na annak pont ugyanannyi értelme van. És mindkettőből túl sok van, az a baj.
2017. szept. 18. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Erő - ellenerő. A hullámok ellenfázisban kioltják egymást.
2017. szept. 18. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Semmi értelme sincs.
2017. szept. 18. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
#1-es. Hát igen vannak. Mondjuk isten léte mellett érvelni tényleg elég nehéz úgy hogy nem merüljön ki ebben az egy mondatban, mivel a vallásnak nem igazán része a dolgok megmagyarázása. Na és pont ezért azok az egyének akikről te beszélsz, sokkal inkább szégyent hoznak a sajátjuk, a tudomány oldalára, aminek pont az érvelés lenne az erőssége és a lényege.
2017. szept. 18. 06:13
 5/17 anonim ***** válasza:

Aki nem tud érveket, az nem tudja megmagyarázni a hitének alapját, és a meggyőződése ingoványos talaj, ami elsüllyedhet.

A Bibliában és a tudományos területen is vannak érvek Isten mellett, sőt...


Maga Isten nyilatkozik arról, hogy Ő van, és az érveit is elmondja.

Azt is elmondja, hogy aki ezen érvek ellenére sem fogadja el a létezését, az menthetetlen.

2017. szept. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Általában nem is igényli ezt a meddő vitát egyik fél sem, ezen a szinten elég, még sok is ez:

-Nincsisten!

-Vanisten!


"mivel a vallásnak nem igazán része a dolgok megmagyarázása."

Akkor ezt a mondatodat gondold át, miután elolvastad a skolasztikusokat, ismerd meg Aquinoi Szt Tamás, Canterburyi Szent Anzelm, Duns Scotus mit ír az egyházatyák írásait, (Origenész,Tertullianus,Nüsszai Szent Gergely,Szent Jeromos és a többi széz) na és még sok ezer nagyon magas szintű írást- Meister Eckhart, Plótinosz

[link]


-ááá nem sorolom, mert úgyis lehurrogsz majd mindjárt, hiszen most ezen a szép hétfő reggelen olyan jól elkaptad a buta hívók grabancát egy kis számonkérésre.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


"Bár ők azért keresik az ésszerű magyarázatot, mert nem hisznek,

mi pedig azért, mert hiszünk, mégis egy és ugyanaz, amit keresünk."

Canterbury Szent Anzelm

2017. szept. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem akarok meggyőzni senkit sem, hogy van Isten. Szerintem mindenkinek a saját dolga és felelőssége. Ha rákérdez, esetleg leírom, hogy miért gondolom, hogy létezik. Bár néha már ezt se, mert 1-2 itt szeret elég csúnyán és otrombán kötekedni.
2017. szept. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 KZitus ***** válasza:
56%

Szia


Két meggyőződésről írsz. Mindkető azért hisz abban hogy van, és abban hogy nincsen, mert a jelenlegi ismeretük erről győzi meg őket. Az, amit az eddigi életük alapján tapasztaltak. Van, aki hitt Istenben valamikor, és az életben tapasztaltak miatt vált ateistává. Van, aki ateista volt, de az élet dolgai arra sarkalták, hogy keresse az élet értelmét, és a kutatása eredményeként Istenben hívő ember lett. Van, akit eleve ateistának neveltek. Biztosan más okok is léteznek, amiért valaki hisz, vagy nem hisz Istenben.

Igaz, a kérdeésed alatt felvázolt beszélgetésnek nincsen semmi logikája, ezért felesleges, de ettől még naponta találkozni ezel a bosszantó "beszélgetés" jelenséggel.


Azért írtam le ezeket a gondolatokat, mert valaha én sem hittem Istenben...éppen a világban zajló okok miatt(nekem ez volt akkor a meggyőző).


De a Biblia olvasása és megvizsgálása teljesen más irányba vitte a gondolkodáspmat és az életemet. Sokkal jobb minőségü lett az életem, úgy, ahogyan azt a Biblia ígérte.

Éppen ezért, soha nem próbálom az ateista gondolkodású embert meggyőzni Isten létezéséről, mert erről neki magának ell meggyőződnie(ha akarja - én megpróbáltam). Hiába mondták volna anno nekem, hogy "de van Isten"! Milyen okom lehetett volna ezt elhinni bárkinek is? Viszont a saját meggyőződésem és állandó kutatásom, és Istennel ápolt kapcsolatom, az a sajátom, és erről mindenkinek saját magának kell meggyőződni - amedig ezt az ateista nem tezi meg, soha senkinek ezt el nem fogja hinni. De ez így a helyes - szerintem.

2017. szept. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

Én hiszek amit hiszek. Nem "ateista" vagyok, mert az megint egy másik történet, szimplán vallástalan vagyok, a megfogható dolgok híve. De nem akarok görcsösen meggyőzni róla senkit, mindenki hisz amit akar (vagy amit a neveltetése bele vert, sajnos). Ugyanakkor ha valaki KÉZZEL FOGHATÓ bizonyítékot rak elém valamiféle "isten" vagy bármi más felsőbb hatalom létezéséről, akkor nyilván kénytelen lennék elfogadni.

Az nem magyarázat, hogy "van és kész", meg hogy itt van bizonyítéknak a Biblia. Kicsit több habpatront tolok a kelleténél, akkor én is összeütök gond nélkül egy szép tündérmesét egy vizen járkáló f@$ziról, beszélő kígyóról meg egy szűz anyáról... (bocsánatos dolog, mert olyan korban született ez a mese, ahol még nem tudott az emberiség ennyit a természet fizikai törvényszerűségeiről, csak azóta eltelt nem kis idő, kiderült, hogy a Föld mégsem lapos -bár egyesek még mindig annak hiszik-, megdőlt a Geocentrikus világnézet, stb stb, na mindegy...)

A vallás pont az utolsó mondatod miatt számomra nem járható út. A vallás az az "intézményesített hit". Magyarul nem az van, hogy "te abban hiszel hogy...", hanem az, hogy az egyház, a felekezet, stb amihez tartozol, az miben hisz. Gondom ismerős a "Mi abban hiszünk, hogy..." kezdetű, hittérítő szöveg, bármelyik egyházról, felekezetről legyen is szó.

Már ez az, ami valahogy az én "individualista" (egyénközpontú) világnézetemmel kapásból semmiképpen sem fér össze a vallásokkal kapcsolatban.

2017. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 KZitus ***** válasza:

"...meg hogy itt van bizonyítéknak a Biblia." - amikor ezt mondatot leírtad, olyanról írtál véleményt, amit nem ismersz(még ha olvastad is)

Amit én írtam a Bibliáról, az mögött hosszú évek kutatása áll.

Csak ennyi a külömbség kettőnk véleménye között ugyan arról a "könyvről"

2017. szept. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!