Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi tartozik a teremtett világba?

Mi tartozik a teremtett világba?

Figyelt kérdés
2017. szept. 22. 20:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem lényegében az, ami a fizika szerint anyag.
2017. szept. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
A Biblia szerint a teremtés előtt csak Isten volt, így konkrétan minden.
2017. szept. 22. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Megmondom miért kérdezem.

Ezt az ige részt tegnap olvastam egy kérdés alatt, még sosem figyeltem fel rá. Évekkel ezelőtt olvastam egy adventista könyvben egy olyan mondatot, amit így írt le az író:


Más világok szent lakói a legmélyebb érdeklődéssel figyelték a földön történő eseményeket.


Akkor ez hazugság, mert ha az egész teremtett világ bűn alá került, akkor ha teremtett is Isten másik világot (ugyan minek????), akkor azok sem szentek. És nem a Föld van "karantén" alatt, hanem az egész TEREMTETT világ.

2017. szept. 23. 06:31
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet,hogy itt a más világ a Menny,a szent lakói pedig az angyalok? Mondjuk azt nem tudom,hogy ha a Mennyre célzott,akkor miért van többesszámban,de a kereszténység azt fogadja el csak másvilágnak és ott a szentek élnek,nem a bűnösök.
2017. szept. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mivel adventista,az tuti,hogy nem hisz más dimenziókban,azt hiszem az űrlényekben sem,abban sem,hogy a halott szentek a Mennybe kerültek volna (szerintük "alszanak"),nem hisznek a Pokolban sem,de ott értelemszerűen nem is szentek élnének,tehát kizárásos alapon tényleg csak a Menny maradt az angyalokkal.
2017. szept. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, idegen civilizációról beszél az író. Azt tanítják, hogy az idegenek érdeklődve figyelik az itt zajló eseményeket. Tehát ellent mond a Bibliának.
2017. szept. 23. 15:01
 7/13 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Amit nem fogsz fel,az nem feltétlen hazugság!


Az Isten örökké alkot,s így alkotott az ember megalkotása előtt is.

A Biblia,Isten korábbi értelmes alkotásait-összefoglaló néven- "angyaloknak"nevezi.


A főangyal,a legbölcsebb,legszebb,legnagyobb tudású "angyal",Lucifer volt,aki megirigyelte Isten hatalmát,és rágalom hadjáratot indított ellene.


A világegyetem értelmes lényei szerették,és tisztelték őt bölcsességéért,szépségéért,s azok harmada csatlakozott a lázadáshoz,pedig ismerték Istent.

A teremtmények lázadása megoszlást eredményezett,ami háborút hozott köztük.


Az el nem bukott értelmes lények(angyalok)szemlélik Földünk eseményeit,s némelyeknek aktív szerepe van itt,velünk.

2017. szept. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A lázadó angyalok,-Isten jellemének Krisztus áldozata által való kinyilatkoztatásával-mozgástere a Földre lett korlátozva. Így azok nem szennyezhetik tovább a világegyetemet.
2017. szept. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt csak Ellen White állította, akinek a rettentő sok hamis jóslatáról egy másik kérdésben olvastam és ezt az állítását a Biblia cáfolja. Nézd, engem nem érdekel, hogy önmagukat prófétának kikiáltó emberek mit mondanak, csak az érdekel, hogy a Biblia mit. A Biblia nem támasztja alá ezt az elképzelést. Természeten ha a te vágyad minden szavát elhinni ennek a nőnek, ahhoz jogod van, de nekem például, ahogy másnak is, elég Isten szava, nem irányít senki fantáziája.
2017. szept. 23. 20:12
 10/13 anonim ***** válasza:

9.Hsz!


Írásom melyik pontja ellentétes a Biblia tanításával szerinted?

2017. szept. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!