Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova Tanui miért élnek...

Jehova Tanui miért élnek önmegtartoztatásban?

Figyelt kérdés
ez is szerintem agymosás,saját testüknek az ellenségeik,szerintem a maszturbáció nem bün
2017. szept. 24. 08:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Mert nincs jobb dolguk. Ők a 144000. De vért nem adnak. Házalni tudnak. És egy hazug, gyilkos istent hirdrtnek.
2017. szept. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
21%
Nem élnek. De az, hogy neked nincs önkontrollod, az a te frusztrációd, ezért ne gúnyolj másokat.
2017. szept. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Kérdező ,


Ne légy egysejtű. Menj fuss egy kört és nyugodj le. Ha masztizni akarsz, akkor nosza. Ha valaki nem akar, akkor nem fog. Ennyire egyszerű. De megértem, h hétvégén unatkoztâl és bele akarsz kötni valakibe

2017. szept. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

ma 09:55


Nem kötekedés képpen kérdeztem,de a biblia ir valami olyat is hogy tisztitsátok meg magatokat minden tisztátalanságtól.

2017. szept. 24. 09:59
 5/12 anonim ***** válasza:
31%
Akkor fogadd el és tisztítsd meg magad például a rosszindulattól. Kezd ezzel.
2017. szept. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Akik házasságban élnek azoknak nincs szükségük ilyen önmegtartóztatásra, mert van házaséletük.


akik pedig még egyedül állóak, azoknak más gondjuk is van, mint ilyesmivel foglalkoznak

Az tény, hogy a Biblia nem ír szó szerint minden egyes alapelvről, ellenben a Biblia sokkal vastagabb lenne.

ezért ahogy említetted is, igyekeznek tisztán tartani a maguk edényét, mert az Isten iránti szeretet felül emelkedik ilyen kis szerűségeken.


Az is tény, hogy az általad említett dolog nem tartozik a durva erkölcstelenségekhez, ám a mohóság, és az önuralom hiányát kimerítheti, ami azt jelenti, hogy a szellem gyümölcsit nem termi meg.

2017. szept. 24. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%

6-os vàlaszolónak:


Igen...az egyedülàllók nem foglalkoznak ilyennel. Gratulàlók.Gyakorlatilag az egyedülàllók többsége ezzel foglalkozik és gyötrödik. A hormonjaik, testük tombol az #eledelért#, csak elfojtjàk magukban, mert ez az elvàràs a gyülekezetek és vezetőik részéről. A hozzànk fordulók többségének tudunk segíteni, de canbak esetek, amukben nem. Fel kell tàrni, hogy mi az avlelki frusztràció, lelki seb, amiböl az önkielégítés tàplàlkozik. Ezt csakis Isten Szelleme tudja megmutatni. Ezért nem vàlasz az, h ne tedd, mert bemocskolod magad. Ez nem vàlasz egy ebben a bűnben gyötrödő embernek. Ezzel még jobban lenyomod az önvàdlàsba és kàrhoztatàsba. Mi rendszerint imàdkozunk érte, van hogy óràkat és soxor a Szent Szellem megmutatja, hogy mi történt a múltjàban vagy elődeik múltjàban, ami miatt ez a bűn tanyàt vert az ember lelkében. Istem Szellemének útmutatàsa nélkül semmit sem tudunk tenni értük. Sok fiatal megszabadult nàlunk ettől a gyötrő bűntől, mert felismerték hogy e bűn szeretete a lelkük egy frusztràciójâból ered. Isten pedig ma is a testek,lelkek,érzelmek meggyógyítója.

2017. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Mint minden amit teszünk, annak bibliai oka van, és mi ezért vagyunk önmegtartóztatóak:

Galácia 5:19–21

" A test cselekedetei pedig nyilvánvalók, és ezek azok: paráznaság, tisztátalanság, gátlástalan viselkedés, bálványimádás, spiritizmus gyakorlása, ellenségeskedések, viszálykodás, féltékenység, haragkitörések, perlekedések, meghasonlások, szekták, irigykedések, italozós tivornyázások, dorbézolások és effélék. Ami ezeket illeti, előre figyelmeztetlek titeket, mint ahogy figyelmeztettelek is előre, hogy akik ilyeneket gyakorolnak, nem öröklik Isten királyságát."

2017. szept. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

Persze csak ha az ember tele van gonosz szellemekkel, erőségekkel, akkor nehéz nem elkövetni ezeket a bűnöket. Elöszőr meg kell törni és ki kell űzni ezeket az erősségeket.

@ Akiket a Fiú megszabadít valósàggal szabaddà lesz@

Attól, h nem teszi, csak elnyomja a vàgyat, attól még nem szabad.....

Isten Szelleme ma is gyógyít

2017. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 ka.ka.o ***** válasza:
22%

Én bűnnek érzem az önkielégítést. Akkor is így éreztem, mikor még nem volt semmi ismeretem a témában, a lelkiismeretem alapján (ergó esély nem volt "agymosásra").


Persze jogod van a saját véleményhez:)

De az igazság független attól, hogy ki mit gondol. A föld akkor is kerek volt, mikor minden ember laposnak hitte. Szóval vagy bűn vagy nem bűn.



Azt az állításod szeretném megcáfolni, hogy az ember a saját testének árt, ha megtartóztatja magát.


Az érveim a következő alapfeltevéseken alapulnak: 1. a maszturbálás bűn, 2. Egy lelkiismeretes ember szenvedne miatta, 3. Létezik egy Teremtő, aki szeret.


1. Érv: Azzal ártanék magamnak, ha nem tartóztatnám meg magam.

Mivel én bűnnek érzem, és mivel azt szeretném tenni, ami helyes, nagy bűntudatot éreznék, ha azt tenném, amit helytelennek érzek. Gyötörne a lelkiismeret, ha maszturbálnék (ez biztos). És ez az, amivel ártanék magamnak.


2. Érv: nem ártok magamnak, ha nem maszturbálok.

Igen, keletkezik egy kis frusztráció, de sporttal teljesen le lehet vezetni, mint minden stresszt. Stressz és frusztráció ezer más dolog miatt is keletkezik.


3. Érv: Isten szeret, és ismeri megformáltatásunkat.

A 103. zsoltár Istenről beszélve leírja, hogy: "ő jól ismeri formáltatásunkat" (14. vers). Ő az, aki alkotott minket, és a nemi vágyakat is ő adta belénk. Pontosan tudja, mik azok. A 17. vers pedig arról ír, hogy az ő "szerető-kedvessége időtlen időktől fogva időtlen időkig tart az őt félők iránt..."


Akkor most gondolj bele: egy szerető Isten, aki teljesen ismer minket, kérne tőlünk olyat, amivel ártanánk saját magunknak?



Számomra sokkal inkább örömet okoz, hogy azt teszem, amit helyesnek érzek. És így legalább ezzel nem szennyezem be a lelkiismeretem^^


Még egyszer szeretném kihangsúlyozni, hogy nem szeretném rádaggatni az én nézőpontom, és gondolom senki sem kényszerít arra, hogy tartóztasd meg magad ettől. De akármit teszel is, és akárhogy vélekedsz is, nem változtat a valóságon. Az a jó, ha elfogulatlanul igyekszel megismerni az igazságot, megérteni azt^^



A kérdésedre is szeretnék válaszolni: mivel - mint ahogy én is - hisznek a Biblia ihletettségében, isteni származásában, és megismerték, mit ír a Szentírás a tisztátalanságról. Rövidebben: így érzik helyesnek.


(persze nem szükséges minden téren önmegtartóztatásban élni: ha éhes vagy, ehetsz xd És ha van házastársad, kiélheted szexuális vágyaid)

2017. szept. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!