Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik egyház az, amire Jézus...

Melyik egyház az, amire Jézus rábízta az emberek tanítását, stb?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy a megszokott körbe magyarázások helyett, hangozzanak el nyíltan az egyházak nevei, mert eléggé frusztráló, amikor valaki rébuszokban akar rámutatni a saját egyházára, mint valami kiválóságra. Köszönöm előre is.
2017. szept. 24. 22:13
1 2 3 4
 1/37 anonim válasza:
19%
Hát mindenképp a katolikus egyház. az ő Szentírásuk szerint. De nem mondom ezt biztosra hogy más egyház történeteiben ez hogy van leírva.
2017. szept. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
39%
Ha ennyire nyíltan szeretnéd, akkor a katolikus Egyház az. Ami akkor magában foglalta még a keleti és nyugati egyházakat is. Jelenleg a római egyházat jelenti és számos kisebb keleti egyházat, akik szintén elfogadják Péter elsőbbségét, ahogy Jézus meghagyta ránk.
2017. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
48%

[link]

és

[link]

ja nem,

a KATOLIKUS EGYHÁZ (de ezt tudtad te is )

2017. szept. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:

Ez kb. olyan kérdés, mintha azt kérdeznéd, hogy melyik kórházra van rábízva a vakbélműtétek elvégzése.

De nem lehet egyetlen ilyen kórházat megnevezni, sok helyen el tudják végezni a vakbélműtétet.


Persze annyiban sántít a hasonlat, hogy a lelkek megmenése bonyolultabb, mint egy rutinműtét, de olyat nem fogok mondani, hogy csak a mi egyházunk képes (Istennel) lelkeket megmenteni.

2017. szept. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 imakommandós ***** válasza:
43%

Jézus be se menne egy bálványtemplomba.

Krisztus teste az egyház, amely hívők közössége nem egy felekezeten belül van, hanem elszórtan itt is ott is.

A saját gyülekezetemmel kapcsolatban azt tudom mondani amit tapasztaltam. A hitgyüliben vannak szolgálati ajándékok a hívők tökéletesitésére. Olyan erkölcsileg fedhetetlen elöljárók akik a külvilág előtt is támadhatatlanok és megbecsült emberek, akikre szívesen fel lehet nézni mint a nyáj példányképeire, és lehet növekedni ismeretben.

2017. szept. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
39%

#5

A te logikád szerint a szobrokkal és domborművekkel díszített Jeruzsálemi Templomba se ment volna be, pedig járt ott.


Egyébként miért nem a kérdésre válaszolsz?

2017. szept. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
26%
Jezus halála után gyülekezetek alakultak. Az ő egyházába azok tartoznak a Biblia szerint, akik hisznek az ő nevében és elfogadják a megváltást. Egyetlen egy egyház létezik amit Jézus alapított, az pedig az ő egyháza, aminek ő a feje, de nevet nem adott neki. Gyülekezet viszont már akkor is rengeteg volt, mert sokan hittek benne.
2017. szept. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%

A Bibliában megnevezi Isten azokat akikre rábízta ezt feladatot, mind a Héber iratokban, mind a Keresztény iratokban:


(Ézsaiás 43:7) 7 mindenkit, aki nevemről neveztetik, és akit dicsőségemre teremtettem, akit megformáltam, igen, akit megalkottam.«

(Ézsaiás 43:10, 11) 10 „Ti vagytok az én tanúim — ez Jehova kijelentése —, igen, szolgám, akit kiválasztottam, hogy ismerjetek és higgyetek bennem, és megértsétek, hogy én ugyanaz vagyok. Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


(Cselekedetek 15:14) 14 Simeon részletezte, hogyan fordította először az Isten a figyelmét a nemzetekre, hogy népet szerezzen közülük a nevének.


Jehova a nevével ajándékozta meg a népét, ezzel azonosítja is.

2017. szept. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 Andizsuzsi ***** válasza:
83%

"A hitgyüliben vannak szolgálati ajándékok a hívők tökéletesitésére."


És vannak átkok a haragosokra. Hol írja azt a Biblia, hogy embernek van joga ítélni?

2017. szept. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
#9 Melyik részét nem értetted a kérdésnek? :) Írtam, hogy nem kell a körítés. Megkérdezhetem, hogy milyen érzések vannak benned, amikor valaki kér tőled valamit, te meg folyamatosan, és szándékosan nem veszed figyelembe a másik kérését?
2017. szept. 25. 09:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!