Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy misére nem hívő ember is...

Egy misére nem hívő ember is bemehet? Mikor van mise? Ha egy fordított kereszttel bemegyek oda, mit csinálnak velem?

Figyelt kérdés
Kérlek, normális válaszokat!:)

2017. szept. 25. 21:12
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
11%

"Amúgy nehezen hiszem, hogy megátkoztak."

Ja, és nézd meg, hogy az írásaimat 0%-ra lepontozták.

Itt ez felel meg az átoknak.

2017. szept. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
0%

11#


"szövegértés barátom.."


Bocs, de ez az én dumám, "barátom".


"Szent Pétert fordított kereszten végezték ki, a fordított kereszt, mint a sátánizmus jele, csupán 20. századi találmány."


Ez pedig egy állítás " barátom", méghozzá, a te irományod.


Ezért, azt mondom most, - idevágolag helyesen- hogy szövegértés..."barátom".


Mondom, hogy ez az én "dumám", csak én helyesen is használom...!


Én tudok is, nem csak próbálok agyatnöveszteni..."barátom".


Így a szvasztikáról, annak felbukanási helyeiről, jelképrendszeréről, használati módjáról is többet tudok annál, hogy " india meg náci".


Engem nem fogsz meg, az idióta, lopott, hamis, - mert ti csak eddig láttok -

keresztény hagyománnyal.


Még mindig a " barátod" vagyok ?

2017. szept. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

11#



Na nem vagy már egyedül. Természetesen rólam ez visszapattan rájuk.

2017. szept. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ti spirits of eridus sátánista arcok, összebeszéltek valahol, hogy az egyik kitesz egy kérdést a többi meg jön szórni az igét? Ez tök jó! Az ilyen tizenéves srácoknak jót tesz ha csapatban érezhetik magukat.
2017. szept. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
0%

hehe.


Csak javítom, ami hülyeség. Nem több. Nem kell, tudatlanul hülyeségeket leírni, és akkor én sem írkálok.

2017. szept. 26. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
43%

Egyébként a kérdezőnek szerintem, semmi köze a ss hez.


De akkor válaszolok neki is.


Azt csinálják, amit eddig is, mindig.


Leszedik az akrobatát a keresztről, és téged szögelnek rá helyette.

2017. szept. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan Vaszilisz Úr, tudja mennyi dolga lenne ha minden hülyeséget javítani akarna a neten?

Független szemlélődőként, hogy amúgy nem mondott hülyeséget a srác mert tényleg nem az eredetéről írt hanem hogy milyen értelemben használják keresztény körökben. No meg hogy milyen értelemben nem használhatták sátánista körökben, mert olyan gyülekezetek amik konkrétan sátánistának definiálták magukat nem léteztek a modern időkig. Ebben egyetértünk?

Amúgy komolyan kérdeztem, mit előbb kérdeztem. Nem nézek olyan gyakran az oldalra, általában akkor sem vallás kategóriában ajánl kérdéseket. Ennek ellenére mindig csapatostul látlak titeket, és miután kb. 100 fős (se) lehet az egész aktív eridus brigád, jött a következtetés...

2017. szept. 26. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
0%

A nevem 44 ! Vaszil 44 ! Ha kérhetem,... Mr. névnélküli 17-es ! :)


"No meg hogy milyen értelemben nem használhatták sátánista körökben, mert olyan gyülekezetek amik konkrétan sátánistának definiálták magukat nem léteztek a modern időkig. Ebben egyetértünk? "


Nem. Nem értünk egyet!


Tudja, a Sátánisták - a jelen Sátánistái- abban különböznek; első sorban gondolkodásmódban a többi embertől,- ezáltal öntől is,- hogy megkímélve magukat, a felületes tájékozottságból adódó kellemetlen tévedésektől, utána néznek a dolgoknak.


Hazudnék, ha azt mondanám, hogy mindig, mindent jobban tudnak. Ez nem igaz.

Sőt! De erről kicsit később.


[ A tudást, hosszú idő megszerezni. Ezt nem kapja készen az ember, ez egy folyamat. Fejlődési folyamat. ]


Viszont általában, úgy mondanak véleményt, dolgokról, hogy azt több oldalról is megvizsgálják.


Az ismeretek megszerzésének egyik módja, hogy annak a véleményét keresik első sorban, aki az adott témában járatosabb náluk.

Meghallgatják embertársaikat, és a megszerzett információkból vonják le, a következtetéseiket.


Ebből következik, hogy az információ mennyiségétől, minőségétől, függően - a végső konkluzió levonásáig- embertársaik véleménye is alakítja nézőpontjukat.


Tehát a Sátánisták, képesek arra, hogy elfogadják embertársaik véleményét, és nem akarnak tériteni, megváltoztatni, csak tudni, és a tudás lehetőségét felkínálni; hisz azt ők is kapták, másoktól.


És ez az a pont, ahol valóban különböznek a többiektől.


Azoktól, akik " rá tukmászolják" az életbe belefáradt emberre (be), az egysíkú,- információ szerzésre, értékelésre, képtelen mivoltuk eredményeként kialakult - véleményüket.


Ha csak, a szavai mögötti elgondolás alapjait nézzük, akkor igaznak tünik az, hogy


"Az ilyen tizenéves srácoknak jót tesz ha csapatban érezhetik magukat."


De, meglepetés lenne e önnek, ha azt mondanám, hogy a fentiek okán a Sátánizmus elsősorban, lelkileg és szellemileg is érett, embereknek való?

Nagy tudást, és folyamatos önfejlesztést követel, amit egy "tini arc", valószínűleg, nem fog megtenni


Aki divatból van itt, az majd idővel, -mikor lázadó, polgárpukkasztó hormonjai lecsillapodnak - választ mást, mert itt nem tartóztatják erővel.


Na kezdek belemerülni, pedig csak annyit akartam írni önnek, hogy mivel most nincs kedvem kifejteni, az ön tévedésének mibenlétét, csak annyit mondok


Nem. Nem értek egyet !


És mivel, nekem nem fáj az ön tájékozatlansága, igy mondhatom azt is, hogy gondolja, ahogy akarja.


Egy szónak is száz a vége. :) { a fentiek alapján)


szép napot

2017. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Lazíts egy picit. Nem kell kibukni egy nicknév variánson. Ezt a név nélküli dolgot meg ne elemezzük, mert gondolom neked sem vaszil44 virít a személyiden :D

Ha nem értünk egyet akkor sem szakad le az ég. De a korrekt válasz az lett volna ha érveket hozol miért tévedtem szerinted, nem az hogy 1000 karakterben kifejted, hogy a sátánistàk miért nem hülyék. Azért is gondoltam hogy tizenévesek vagytok, mert mint ahogy általában másoknak nekem is akkor volt ez a korszakom hogy fekete-fehér világban gondolkodtam ahol vagyok Én meg a hozzám hasonlók, a többi meg kollektíven hülye. Nem is volt ez olyan rég. Jobb esetben azért idővel kifinomultabbá válik az ember világnézete. Nincsen egy kollektív "többi ember". Egyszer egy eridus gyereknek, tájékoztató szándékkal szóltam itt hogy a héber eredetű sátán szót, ne mossa össze a szanszkrit sanat szóval mert a kettő között nincs etimológiai kapcsolat. Végső válasz az volt hogy a nyelvészetet a zsidók találták ki, ezért arra szerinte nem lehet alapozni. De ugyanígy az egész eridu hemzsegett a kifogásolható információktól, amik nem azt sugallták hogy a szerkesztők tájékozottak a témában. Tény, 2 éve nem néztem rá de nem hiszem hogy ugrott volna a színvonal.

Szóval milyen csoportokat tudsz mondani amik világosan sátánistának definiálták magukat a 18-19. század előtt? Ne lobogtasd a templomosokat és a katharokat, mert őket külső csoportok titulálták annak ők magukat sohasem ( attól függetlenül hogy ténylegesen hogy volt). Tudom hogy szerintetek nem, de a helyzet az hogy a sátán egy zsidó hagyományből kinőtt fogalom. Ezért konkrét " sátánizmus" mint olyan is csak ebben a közegben tudott kihajtani. Különböző pogány vallásokat ezért annak ellenére hogy isteneiket kikkel azonosítjátok szintén nem lehet sátánistaként meghatározni. Az eridus csapat lényegében különböző pogány és zsidó hagyományokat turmixolt össze, felületes ismeretek alapján. Annak ellenére hogy foggal-körömmel az "Ábráhámita fertő" ellen van, lényegében beszáll a "fertőbe". Aki felfedezi a logikai buktatókat, az elfelejti az eridut és inkább továbblép valamelyik pogány vallás tanulmányozása felé.

2017. szept. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Húúú! Lehet ebbe, úgy belemenni, hogy elég legyen a hely?


Sikerült már itt is, pár értelmes emberrel beszélgetni, néhány hosszabb komment erejéig.

Soha sem sikerült semmiről, meggyőzni a másikat. Ennek okaként azt találom, hogy ezen fórumon - a fórum mivoltára, adottságaira vonatkozóan- kifejteni pro, és kontra érveket, nem hogy nem lehet, de inkább lehetetlen.


Bár merről is akarom megközelíteni ezt a dolgot- történelem, vallás-teológia, etimológia, paleográfia, filozófia, teofilozófia, pszichológia, szociológia, Hermész Triszmegisztoszi hermetika, ezotéria, asztrológia, - egyenként akkora anyag, hogy zsákutca lessz a beszélgetésből, hisz a többi is az lett.


Itt nem érvek vannak hanem gondolatok.


Ezek nem érvek:


"egész eridu hemzsegett a kifogásolható információktól, "


Válasz


Ez így nem igaz. Ha találsz is benne hibát, mit, hol?


Nagy nehezen kitúrod, ideírod, mire én... az nem hiba csak te rosszul tudod.


Most lehet, hogy ez leegyszerüsített- blőd- dolognak látszik, de szerintem érthető mit akarok ezzel.


Irtad itt a nyelvészkedést. Ezt gondold át még egyszer, légyszi.


Kell- e ebből az országból kimenned ahhoz, hogy pro és kontra véleményt olvass, csak a saját anyanyelveddel kapcsolatban? Én legalább hármat tudok. És a nyelvészek, mindet bebizonyítják neked.


Itt- akárcsak a történelemben stb- erősen idevágónak érzem Churchill szavait.


"Annak a statisztikának hiszek, amit én hamisítottam."


Elküldöm, mert ha elszáll, nem írom újra :)

2017. szept. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!