Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy misére nem hívő ember is...

Egy misére nem hívő ember is bemehet? Mikor van mise? Ha egy fordított kereszttel bemegyek oda, mit csinálnak velem?

Figyelt kérdés
Kérlek, normális válaszokat!:)

2017. szept. 25. 21:12
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

Hát ez több mint 16 oldal lett.


Ha a válaszadás nem is, de ennek a bepötyögése, túllép az én komforzónámon, így nem is teszem.


Ebből vázlatszerű valami lessz.


A válaszaimmal arra felé tereltelek,- manipuláltalak az egód segítségével- hogy olyan kérdésekbe menj bele, amik nem az erősségeid.


Sok mindent megtudtam rólad, így a yezidiket is beírtam. Ha olvastad az eridut ott a yezidikről nem túl sokat beszélnek. Valjuk be hiányos.

Viszont a wikin fellelhetó pár dolog, amit vissza is olvastam tőled.( Ejnye, és még te szabad blogozol ...? )


Hurrá, már meg is érkeztünk az én térfelemre.


Szufi hatás, ( iszlám) yazdanizmus iszlám angyal kultusz ) tényleg az iszlámon keresztül akarod vizsgálni a yezidiket ? Úgy, hogy kihagyod az iszlám magatartását, a geo,társadalmi,katona politikai körülményeket? Az iszlám vallás terjesztésének menetét ?. Vagy a zoroasztrikusokon keresztül?

Tudod mit csinál egy yezidi ha azt mondod neki, hogy Malek Taus? Elfut, mert azt hiszi, hogy most lemészárolják. Itt európában. Érted ezt?

Az erősebbé a történelem, a vallás, a gondolat, az élet, a jog, a nyelvészkedés, az igaz hamis. És úgy minden általában.


Nem megyek bele sok oldal az alábbiakkal együtt.


Katarok- Ha a nyelvészet anomáliáiról van szó, akkor pár szóval az el van intézve? Felhozom neked az etimológia szavahihetetlenségét. Kismilió meg egy példával.


Pedig itt lehet beszélni, a zsidók származásáról, indiai ( szanszkrít) katari nyelvi kapcsolatról. Lehet törzsi vándorlási útvonalakról stb.

Sinthasa kultúráról, a proto-indo- iráni szatemnyelvről ( satem,100 )


Valamit azért én is olvasgattam,és levontam belőle a következtetéseimet. Bár lehet, hogy ezek teljesen mások mint a tieid lennének.


Ezt véletlenül se vedd annak, hogy írogatni szeretnék róla.

Nem fárasztalak a véleményemmel, és legyél olyan jó te se tedd.

Ezt azért írom, mert a 26 ban kitaláltad valamiért, hogy én ilyet akarok, Pedig előtte hosszan mondtam, hogy nem.


Bogumilok- semmi. Pedig hosszú


Baphomet- Azzal, hogy nem bizonyítható lerázva. Persze az ábrahámita szemszögből nem

is lessz soha.


Ahhoz szabaddá kéne tenni a vatikáni irattárat. Oda pedig csak hüségesek mehetnek, és azok sem bárhová. Testőrrel csak.


Sok felvetésre nem reagáltál. Így a továbbiakban ezt feszegetném.

Ha akarnám, de ezt már az elején sem akartam, és most sem. Leírtam miért.


Ez most arról szól, hogy hátha megérted a Sátánizmus lényegét.


majd folytatom


szép napot

2017. okt. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Még rövidítek.


Tehát, mivel azt sugaltam, hogy én nem tudok dolgokat, próbáltam azt közölni feléd, - a nem kifejtős kis válaszaimmal- hogy másban területen sem remeklek.


Ez sikerült is-úgy ahogy- mert elkezdtél másról is írni, noha koránt sem olyan terjedelmesen, mint a nyelvészeti megközelítésről. De már oda irányítottalak,ahová én akartam, hogy legyél.

Ha továbbra is ezekkel jössz, simán leírtam volna, hogy nem értek hozzá. Vita lezárva, mert nem tudsz vitatkozni valakivel, aki nem okoskodik olyanba amihez ő nem ért, te viszont igen.


Tehát sok oldal bla-bla-bla olyanról amit előzőekben leírtam. Amiről én akarok, és tudok írni.

Továbbá valahol írtad az érveket. Ezzel is tisztában vagyok. Tiszta,hamis, Arosztotelészi szilogizmus. Soha nem vettem hasznát, ennek a sok kényszeresen elnevezett dolognak.


A lényeg, hogy nagy esélyt láttam arra, hogy valamelíik hsz odban megjelenik valami hasonló. Mert mint írtam már ilyesmi szokott a vége lenni.


"Ennek ellenére szinte elképzelhetetlennek tartod hogy az eridun hibásnak vélt információ, nem csak az én félreértésemből fakadóan az."


Mondjuk ez teljesen bevágott, ahhoz amit elgondoltam, de ez alakulhatott volna máshogy is. De az egód (nem bántó értelemben) nem engedte látni neked, hogy nem egy " Sátánista arcal " beszélsz. Járhatott volna ez sokkal több kommentel, vagy be sem jön. Találtam volna más megoldást.


Tehát nézd. A sátánisták nem tudnak mindent. Nem létezik minden tudó ember. Téged is úgy tereltelek, hogy nem is tudtad.

Van hiba az eridun? Hát találtam én is. Az általad belinkeltet én sem olvastam még, csak most. Nem tudok hozzá szólni érdemben. Csak annyit tudok, hogy az ő verziójuk nekem annyit jelent mint a tiéd. Semmit.

Azt viszont tudom, hogy nyugodtan állíthatom, hogy 90 százalékban nem butaság.

Ha ebben neked van mégis igazad, az nem változtat az egészen semmit.

A Sátánizmus lényege, hogy a Sátánisták nem sodródnak. Megpróbálnak tenni. Nem köti őket csak a tudásuk.

A sátánizmus az előrelátásról, önmagad képviseletéről, szól. A tudás kutatásáról. A tiszteletről, etikáról, és szeretetről, azok irányában akik ezt megérdemlik. A többi max közömbös.

A félelem nem része ennek a vallásnak, tehetsz bármit, de tetteidért vállalnod kell a felelőséget ( én inkább eszmerendszernek hívom)


És amint a példánk is mutatja, bizony az irányításról, a manipulációról is. Magadért. Ha megnézed mit tanítanak a Sátánizmusban a társadalomról, rájössz, hogy ez nem rossz dolog.


Elképesztően emberközpontú és spirituális, élhető rendszer, amelynek gyökereit elvették ugyan, de kutat utána. Ez is nagyon kifejtős ám, de véleményem szerint az emberiség kérdéseire a vatikáni irattárban lehetne rátalálni. Erre mi az esély amig van vatikán?


A sátánizmus keresi, önnön maga gyökereit, amit elpusztítottak, elloptak tőle, egy hazug hatalomért.


Én, már több mint 1200 könyvet elolvastam el, és 1900 nál több könyv van csak a telefonomon. Megtanultam kiszürni az fölösleges, és hazug dolgokat, amik folyamatosan szembe jönnek az emberrel.


folyt

2017. okt. 6. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Tehát, nem hibátlanok az írásaik, viszont arra buzdítanak, hogy ellenőrizd le magad, és oszd meg a tudást.


Miért nekem,- vagy itt - akarod elmagyarázni a hibákat? Miért nem írsz nekik, és kérdezed meg az ő forrásaikat? Biztos nem hülyék ehhez, hidd el, és talán tudnak neked olyan forrást mutatni, amit te nem ismersz, vagy érdekelhet.


Egyáltalán nem tűnsz buta embernek, - ezért nem reagálom le a hozzászólásaidban a számomra lekezelő részeket, (különösen a 28# ban) mert egy teljesen más retorikájú válasz lenne belőle - így ha neked csak " az Ábrahámita fertő " jött le innen, arról én itt nem kívánok beszélgetést kezdeményezni.


Mindenesetre így fenntartom, hogy alapjaiban sem értetted meg, hogy miről van szó, így neked, csak az egód irányította hibakeresés jutott.


Ha neked nem működött, - problémát okozott - azzal nem tudok mit kezdeni, ám ez nem jelenti azt, hogy azzal van a baj, ami nem működik.

Lehet, hogy rosszul olvassuk a használati, összeszerelési útmutatót.


De te, miért ne láthatnád így, ha akarod. Nekem ez nem dolgom, és így nem is zavar.


Nekem például működik, a spirituális része is.


Módosítok 20-25 re. Ezt, majd annak idején megérted.


Tehát a magam szórakozására,

" méregettelek ", előre gondolva irányítottam a kommunikációnkat,( úgy, hogy arról fogalmad sem volt) és olyan helyzetbe hoztam magam, amilyenbe lenni akartam.


Ebben a beszélgetésben

neked volt " kognitív disszonanciád " - hisz én akkor írok ha kedvem van, - te meg még a válaszomat sem tudtad kivárni vasárnapig.


Ez elég " logikus és kritikus neked " ?


Na azt mondtam, hogy nem reagálok erre, így be is fejezem.


Lehet, hogy tartalmilag, és retorikailag is, mélyen rozsdamart felületű lett - a majd 90 % rövidítéstől,- válaszom; vagy nem szájized szerinti de vagy te annyira értelmes, hogy leszűrd a lényeget.


"Olyan elméletet lehet ütköztetni másikkal amit az tudományág igényeinek megfelelően alá lehet támasztani. "


Ez meg már megint, egy nagy téma részemről. Hogy mit is jelent az, hogy a tudomány igényeinek megfelelő!?

( Nem ! Nem kívánom kifejteni. )


Ennél többet - úgy gondolom - most nem kívánok foglalkozni ezzel, így befejezem.


Üdv. Szép napot.

2017. okt. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

Ha neked segít a kontroll érzése isten ments hogy megfosszalak tőle. Nem is lehet szerintem ebben az esetben, hiszen delúzió pont azért delúzió mert a ráció már nem hat rá. Nem is próbálom.

Annyiban igazat kell adnom, hogy nem is gondoltam volna, hiszen nem vagyok gondolatolvasó. Mint ahogy bizonyítottad a soraiddal, te sem. Bár helyesebb lenne úgy mondani, nem is gondoltam rá, hiszen nem különösb érdekelt a beszélgetés milyen körítéssel játszódik a fejedben. Azért legalább a betekintés megmosolyogtató bizonyságot tett a rejtélyes "egóról", amely szót még nem láttam hogy valaki a megfelelő kontextusban használta volna.


Aztán látom még az is felmerült, hogy egyáltalán miért neked és miért itt írtam amit írtam. Valószínűleg mert itt beszéltem és veled, nem máshol, mással. Aztán biztos ott vannak a háttérben a sors titokzatos szálai. :) Te miért?

Ezen belül azért jöttem a "nyelvészkedéssel", mert azt tanultam és még tanulom. Ez nem jelent végtelen tudást a témában, de annyit igen, főleg ha önszorgalomból egy kis bevezető szakirodalmat olvas az ember indo-iráni nyelvekről, hogy alapvető ferdítések szemet szúrnak az említett terület kapcsán. Mint ahogy az történt is, és világos volt hogy amit mondok azzal nem fogsz tudni vitába szállni és ebben a számításomban nem is csalódtam. Nem azért mert én mondtam, hanem mert a nyelvtan egy objektívebb tárgy annál hogy valamit kedvünkre ferdítsünk. Nyilván ezt egy idegen nyelv esetén akinek arról fogalma sincs, könnyen teszi, és ezt könnyen hiszi. Minél kevesebbet tud valaki, annál szabadabban szárnyalhat a képzelet. Látom még mindig nem tiszta, pedig ha van szanszkrit szótárad akkor keress rá a sanat szóra is mert nem elírás, és egykori kolléga Sanat Kumara kapcsán hozta e szóval összefüggésbe a sátánt.

Amúgy lehet hogy pont a yezidik témája az erősségem. Lehet iranisztikát tanulok, és a diplomadolgozatom őket érintette. Amúgy nem. :) De annyi azért világos, hogy aki alapvető információkat a wikipédiának tulajdonít az sosem olvasott a tárgyról máshol. Általában. Nem mondom nálad is így van. Kérdés ki vizsgálódik milyen szemszögből, hiszen a muszlimok szemében a sátánisták akik biztos nem például az összehasonlító vallástudomány segítségével jutottak a következtetésre. Aztán ki tudja, ugye?

A csavarás biztos nem az erősségem. Ezt a témát meg rögtön bárki így-úgy magyarázhatja, így a te "térfelednek" is érezheted.

Az én hatalmas "egóm" ugyanis,ami elvakít, nem engedi látni, észrevenni az írásaidban jól megbúvó ismereteket. A felesleges kimerítő felsorolások "történelem, vallás-teológia, etimológia, paleográfia, filozófia, teofilozófia, pszichológia, szociológia, Hermész Triszmegisztoszi hermetika, ezotéria, asztrológia" meg a rengeteg elolvasott könyv említése

is csak próbálkozásnak tűnik, hogy a hozzám hasonló vak embereket meggyőzd valamiről. Mint amikor ugye az amatőr versírók, beemelnek egy-egy "irodalmi közhelyet" a műveikbe hogy az majd feldobja.

Megjegyzem véleményem szerint az elolvasott könyvek minősége az első. Egy pár oldalas tanulmány Türk Attilától többet érhet tudományos szempontból, mint a teljes Badiny életmű a Vámpírnaplókkal megspékelve.


Ennek a vitának valamikor volt egy tárgya is, ami valahol a megéléseid közepette elveszett a homályban. Ez egy jó kiugró volt. Mellesleg mégha hosszabb, de könnyebb is megírni mint azt hogy: "Ja igazad van ez cikk tényleg hülyeség".

Ha a sátánizmus lényege (mint sok más komolytalan vallásnak) csak ferdítés, ködösítés, hamis információk gyártása és kritika nélküli befogadása, mellébeszélés és a téveszmés gondolkodás akkor jó is hogy itt ez a beszélgetés ahol ezeket nagyrészt bemutattad.

2017. okt. 14. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:

Rendkívül jót szórakoztam. :)) Még most is mosolygok. Őőő...mm...köszönöm.


Amit írtál, az már csak mosakodás, kapálózás a mocsárban.


És hidd el nem " azonosítom hitemet, és nézeteimet, önmagam egójával "

:)


Van még egy, rejtett kis " bizonyíték ", számodra, de ezt már nem fontos kijátszanom. Úgy látom, nem tudod komplexen vizsgálni ( még darabokban sem) a beszélgetésünk anyagát.


Az szerintem is jó,.. nagyon is, hogy itt van ez a " beszélgetés ", mert ha esetleg valaki végigrágja magát rajta, az láthatja, amit te képtelen voltál.(vagy nem akarsz )


Egó...érted(?)...jó kontextusban, ahogy te nem használod.


Adok linket...olvasgass,- vagy vegyél könyvet - itt találsz magadra illőt eleget. ( de ez humoros).



[link]


vagy


[link]


" Ha nem értünk egyet akkor sem szakad le az ég. "


Látod, hova vezetett a "világesze" hozzáállásod? Még a saját gondolatodat sem érted... hogy értenéd másét.


Mindenesetre, nekem tényleg nem fáj, hogy te, máshogy gondolkozol.

Értem miről beszélsz, - de nem dolgom - így nekem ezzel csak, a semleges, megértés,elfogadás a teendőm.


Ez a beszélgetés, részemről befejeződött. Nem látok több elvégzendő, vagy lereagálni érdemes dolgot.


szép napot

2017. okt. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!