Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Aki maradéktalanul erkölcsös...

Aki maradéktalanul erkölcsös életet él-viszont nem jár misére, nem imádkozik, nem gyón, nem áldozik stb. -az hová jut halála után?

Figyelt kérdés
A keresztényektől kérdezve.

2017. szept. 28. 12:42
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
17%

Inkább a közösség a mérvadó. Ha nem jársz közösségbe, akkor hogy tudod szeretni a másik embert? Messziről? Vagy képzeletben?

Muszáj interakciót folytatni másokkal, mert Isten célja az, hogy mindenki üdvözüljön. Ha neked megvan az üdvösséged, ajkor nem hallgathatsz el, te eszköz leszel Isten kezében, hogy másoknak is legyen.

2017. szept. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező: a KERESZTÉNYSÉG szerint nincs más mód és tényleg a pokolra kerülsz.

És ugye a többi vallást meg kizártad.

2017. szept. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Az ötödik válaszra ezt tudom mondani:ebből a szempontból közömbös mi a jó és mi a rossz.Az és csak az a lényeg,hogy valaki mindig a szerinte legeslegjobbat akarja és igyekszik megvalósítani.Ő erkölcsös akkor is,ha éppen a legeslegrosszabbat hiszi a legeslegjobbnak.

Te tudod mi a jó és a rossz?Ha igen,akkor többet tudsz mint bárki a világon,sürgősen tedd közzé a jó és a rossz pontos,észérvekkel alátámasztott és megfellebbezhetetlen definícióját!

2017. szept. 28. 16:05
 14/26 A kérdező kommentje:

A tizedik válaszra:a szó legszigorúbb értelmében maradéktalanul erkölcsös ember -talán van,talán nincs,ha nincs,talán lehetne,talán nem.

Hogy Jézus az volt-e,én nem tudom.Nem ismerem Jézust.


A keresztényeknek címeztem a kérdést,te,feltételezem az vagy.Én nem ,nem tudok egyetérteni a keresztény hit alaptételeivel.És nem az a fő problémám velük,hogy számomra nincsenek igazolva,hanem az:nem érzem őket helyeseknek.Isten létében is inkább nem hiszek mint hiszek.


A kérdésem mélyreható:arra utal,hogy nemkeresztényként is lehet valaki erkölcsös-ez esetben pedig a kereszténység nem a Tökéletes Eszme.

2017. szept. 28. 16:18
 15/26 A kérdező kommentje:
Bocsánat:az előző komment nem a tizedik,hanem a kilencedik válaszírónak szól." Sokféle válasz érkezett..." -kezdetű.A tizedikről annyit:én sem értem,ha Isten mindenütt jelen van,akkor miért kell -a templomban -"felkeresni"?
2017. szept. 28. 16:22
 16/26 anonim ***** válasza:
16%

A templomban a közösség van, és a pap, ahol térítenek. Ez a hívőknek is kell, különben meginoghatnak.

Na meg valahol irányítani is kell őket és a közösséget.

2017. szept. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
#15 Ne mondtam, hogy csak templomban lehet közösségi életet élni, és Istennel kapcsolatban lenni. Úgy hiszem, hogy egy otthoni családias környezetben kialakított gyülekezet, vagy éppen szegénységben élő, pincében létrehozott két személy is ugyanúgy tud megfelelően Isten tiszteletet bemutatni. Egyáltalán nem mondom, és gondolom azt, hogy csakis a Templom megfelelő erre. Én is ugyanúgy hiszem, hogy Isten mindenhol ott van, pusztán csak azt gondolom, vannak olyan helyek, mint a Templom, vagy gyülekezeti hely, ahol könnyebben tud az ember Istenre koncentrálni.
2017. szept. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Kérdező!


Az elképzelés ismerős!

Istent,olyanra formáljuk,amilyenre szeretnénk.

Ő elvárásaink ellenére nem áll elénk,hogy a "kiválasztottjai"az Ő vezetésével a világ diktátorai legyene,így megfeszíttettük.


Adunk neki egy másik esélyt.

Csináljon belőlünk isteneket,és uralkodjunk-kifosztásukon keresztül-a világon királyaikon keresztül.(Az ördög módszereit kellett kölcsönvenni a cél érdekében.)Amikor azok a goj urak ránk törtek,meg kellett volna védeni minket.Nem tette,s így megöltük,és kitaláltuk az istentelenséget.Elneveztük ateizmusnak.


Isten,a szeretet,és képtelen ezen változtatni az ember.

Ha ezt az Istent megvetjük,miféle jogon bitoroljuk éltető leheletét!

2017. szept. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
58%

"Ő erkölcsös akkor is,ha éppen a legeslegrosszabbat hiszi a legeslegjobbnak."


Nem!Ő eltévedt.


"Te tudod mi a jó és a rossz?Ha igen,"


Jó az, ami a szellemi emelkedést segíti másnak, magamnak, minden érző lénynek. Rossz az, ami lehúzza. Tessék ez a meghatározás. Van kifogásod ellene?

2017. szept. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 Mansour ***** válasza:

"pincében létrehozott két személy" - próbálom elképzelni, hogyan lettek lérehozva a pincében :-)

Bocs, ezt nem tudtam kihagyni! Amúgy a hozzászólásoddal egyetértek!

2017. szept. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!