Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten tud/tudna rossz lenni,...

Isten tud/tudna rossz lenni, tud/tudna helytelenül cselekedni?

Figyelt kérdés

2017. szept. 29. 11:42
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
40%
Ki ítéli meg, hogy helyes-e vagy sem, amit Isten tesz? Az emberek is szokták szidni őt, amikor olyan történik, ami épp akkor nekik nem tetszik. Eleve a Sátán is azért fordult el tőle, mert szerinte nem volt helyes, amit Isten tett.
2017. szept. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
5%
HA feltételezzük, hogy van, akkor CSAK ezt teszi!
2017. szept. 29. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
20%
Tud.
2017. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
72%

A tökéletes szeretet nem fog helytelenül cselekedni soha sem. Meg kellene már végre érteni, hogy Istent nem lehet az emberi erkölcs, törvény, és logika alapján vizsgálni.


"Revideált Károli Biblia (Veritas) » Ézsaiás » 55. Fejezet"


"Mert az én gondolataim nem a ti gondolataitok, és a ti útjaitok nem az én útjaim, így szól az ÚR!

9

Mert amiképpen magasabbak az egek a földnél, akképpen magasabbak az én útjaim a ti útjaitoknál és az én gondolataim a ti gondolataitoknál!"


Isten a tökéletes szeretet, igazság, jóság, csakis az általa leírt tulajdonságoknak megfelelően cselekszik, ahogyan mindig betartja ígéreteit, soha nem fog megváltozni, mindig ugyanaz marad, nem úgy, ahogyan az emberek változnak.

2017. szept. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Nem. A Biblia szerint Isten szent.
2017. szept. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
fejbol most nem tudom pontosan a bibliai idezetet, amely kb igy szol: Én teremtem a jot és a rosszat, a világosságot és a sotetseget, Isten vagyok, aki mindezt cselekszi
2017. szept. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
36%

Nem tudom, ki képzeli azt, hogy az istent bármivel is korlátozni lehetne. Mindent tud, és mindent megtehet.

Más kérdés, hogy tényleg megteszi-e... erről már lehet beszélgetni.

2017. szept. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Zenon ***** válasza:
25%

Isten= ős "ten", jelentése: tiszta (szellemi) forrás

Eredet, amely nem cselekszik, csak a hiszékenyek szeretik megszemélyesíteni. Tehát nem cselekszik, te cselekszel, és használhatod azt jóra vagy rosszra.

2017. szept. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
67%

"Én teremtem a jot és a rosszat, a világosságot és a sotetseget, Isten vagyok, aki mindezt cselekszi"

Itt a büntetőhelyzetekről beszél a Biblia. Megígérte Mózeséknek, hogy ha nem követik a törvényt, akkor átok alá kerülnek. Nem követték, átok alá kerültek, jöttek a gondok: Isten szervezte így. Ezt jelenti a "rossz teremtése", nem az, hogy ő alkotta meg a bűnt...


Isten nem tud bűnt elkövetni, mivel nem tud nem Isten lenni. A bűn az Istentől jövő lendület szabad akarati gátlása.


Isten tud-e nem létezni?

Ez paradoxon, mivel Isten a lét, így a lét nem lelet nemlét. ez paradoxon. Ugyanígy paradoxon, hogy Isten követhet-e el bűnt.

2017. szept. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
10%
Nem.
2017. szept. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!