Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a bűn Isten szerint?

KZitus kérdése:

Mi a bűn Isten szerint?

Figyelt kérdés

Hogyan fogalmaznátok meg? Idézeteket is szivesen venném.


Az egyik kiírt kérdés miatt vetődött fel bennem ez a kérdés.



2017. okt. 4. 13:48
1 2 3
 11/24 imakommandós ***** válasza:
36%

Krisztusban hinni nem jelenti, hogy nem követhet el bűnt, hanem szellem szerint jár es nincs semmi kárhoztatása.

Megszentelődés útján halad előre, és nem testi beállitottságú hanem szellemi. Szellem szerint járni azt jelenti, hogy szeretetben járni. Aki pedig szeretetben jár az megtartja a parancsokat.


Aki nem hisz Krisztusban eleve bűn hatalma alatt van, eleve céltévesztett állapotban van.

2017. okt. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
26%
#11 Kíváncsi lennék, melyik Bibliai szakaszra alapozod az állításaid, mert ez nem valami logikus, hogy a nulladik perctől, hogy a szeretetet megismertem, már "jó" vagyok és büntelen.
2017. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 imakommandós ***** válasza:

A kérdésben az szerepel, hogy mi a bűn Isten szerint.

Erre válaszoltam.

Igehely: (János 16:9)

Jó válasz a törvénytelenség is, de az nem ad magyarázatot arra, hogy egy csecsemő miért hal meg. Hiszen nem tud törvénytelenséget elkövetni, de a bűn alatt van, mert az emberi faj Isten nélkül, Krisztus nélkül van és kiesett Isten szövetségéből. Erre az egyetlen gyógyir nem a törvény betartása, hanem hit Krisztusban és az ertünk végzett áldozatában.



A Te kérdésed előtt pedig értetlenül állok.

Visszanéztem, hogy irtam e olyat, hogy "bűntelen", de nem találtam sehol. xd

Azt irtam, hogy nem jelenti, hogy nem követ el bűnt, hanem mivel szellemi beállitottságü és hisz Krisztusban, nincs kárhoztatása. Szellemi beállitottság alatt azt is értem, hogy szellemben csecsemő még követhet el sok bűnt, de ahogy fejlődik a szeretet gyümölcsében úgy jár a megszentelődés útján akár a tökéletességig.


Arra viszont rengeteg igerész van, hogy a Krisztusban hívő a nulladik perctől megkapja Krisztus igazságát, aki teljesen betöltötte a törvényt, bűnné lett értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk Benne. Isten bűntelennek tekint minket, de ez tulajdonitott és nem cselekedetek által van.


Pl.:

2Kor 5:21 Mert azt, aki bűnt nem ismert, bűnné tette értünk, hogy mi Isten igazsága legyünk ő benne.


Továbbiak:


Róm 3:24 Megigazulván ingyen az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által,

Róm 3:25 Kit az Isten eleve rendelt engesztelő áldozatul, hit által, az ő vérében, hogy megmutassa az ő igazságát az előbb elkövetett bűnöknek elnézése miatt,


Gal 2:16 Tudván azt, hogy az ember nem igazul meg a törvény cselekedeteiből, hanem a Jézus Krisztusban való hit által, mi is Krisztus Jézusban hittünk, hogy megigazuljunk a Krisztusban való hitből és nem a törvény cselekedeteiből; Mivel a törvény cselekedeteiből nem igazul meg egy test sem.


Gal 3:24 Ekként a törvény Krisztusra vezérlő mesterünkké lett, hogy hitből igazuljunk meg.


A megigazitott es szellemben járó hívőről Isten jelenti ki, hogy nincs ellene vád:


Róm 8:1 Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, akik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test szerint járnak, hanem Lélek szerint.

2017. okt. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#3 43%-os, te anélkül is hülyét csinálsz magadból rám hivatkozva, hogy nekem meg kéne egyáltalán szólalnom :D Ez azért már tényleg teljesítmény :D Te, mintakeresztény...


#9

"Aki Krisztus nélkül van, az Isten nélkül van, és nincs semmilyen igérete Istentől, sem semmilyen szövetsége, hanem a bűn es a halál uralma alatt van."


Tehát akkor szerinted én a bűn és a halál uralma alatt vagyok. Jó tudni. Ehhez képest egész jól érzem magam :)


Mellesleg, ha most hirtelen elkezdenék hinni Jézusban, de úgy istenigazából, akkor sem sokat változna az életem, életvitelem. Nem rabolnék, nem lopnék se többet, se kevesebbet (mivel most sem rabolok és lopok semmit), nem erőszakoskodnék másokkal se többet se kevesebbet (jelenleg sem teszem), és úgy általánosságban betartom a tízparancsolatot is (leszámítva a vallásos töltetét). Kvázi úgy élek, mint egy mintakeresztény, kivéve, hogy nem járok templomba és nem imádkozom, meg effélék.


Még így is a bűn és a halál uralma alatt vagyok szerinted?

2017. okt. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 imakommandós ***** válasza:
77%

A törvény cselekvése nem képes megmenteni egyetlen embert sem mert a törbény csak a bűn megértésére való, arra, hpgy a bűnös ember elismerje bűnösségét. :)

Az üdvösség nem szerezhető meg emberi erőlködéssel mert eleve nincs olyan ember aki ne vétkezne. A bűn kozmológiai, egyedül Krisztus a kivétel.

Ráadásul Isten bocsánata nem olyan mint az emberek bocsánata. Az emberi bocsánat a megérdemelt büntetés elengedését jelenti, az isteni bocsánat pedig a büntetés végrehajtását mindig véghez viszi. Olyan nincs, hogy egy bűn csak úgy el van nézve, hanem mindig jogosan meg van büntetve, a zsoldja halál.

Két lehetőség van. Vagy elfogadja és hisz benne valaki, hogy krisztus azért jött, hogy meghaljon a bűnösökért és ezáltal megigazul és a kegyelem uralma alá kerül, vagy marad a törvény cselekedetei alatt de akkor kiesik a kegyelemből:


Gal 5:4 Elszakadtatok Krisztustól, akik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.

2017. okt. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Bűn minden gondolat,tett,mulasztás,ami nem egyeztethető össze a szeretet törvényével..
2017. okt. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

16-os


Tömören fogalmaztad meg :-)

2017. okt. 7. 19:44
 18/24 Zenon ***** válasza:
59%
A legnagyobb bűn, hogy egyszer kitalálták ezt a baromságot, amit vallásnak nevezünk.
2017. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Zenon igazad van :-)


Isten nem talált ki vallást, az az ember sajátja.....Isten CSAK azt kéri, hallgassunk rá, mert ő, mint Teremtő sokkal jobban tudja nálunk! Te elhiszed neki?

2017. dec. 5. 16:55
 20/24 anonim ***** válasza:

A vallások kitalásában az a bűn(céltévesztés),hogy az,meghatározza követőinek,hogy miként kell hinniük,s ezzel bitorolják Isten Szentlelke szerepét.

A szeretet szabadságot,s a vallás ezt elveszi követőitől.

2017. dec. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!