Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus milyen ételeket fogyaszt...

Jézus milyen ételeket fogyasztott?

Figyelt kérdés

2017. okt. 6. 15:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Lukács 22, 8 És elküldé Pétert és Jánost, mondván: Elmenvén, készítsétek el nékünk a husvéti bárányt, hogy megegyük.


Lukács 24

41 Mikor pedig még nem hívék az öröm miatt, és csodálkozának, monda nékik: Van-é itt valami enni valótok?

42 Ők pedig adának néki egy darab sült halat, és valami lépesmézet,

43 Melyeket elvőn, és előttök evék.

2017. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
32%

9.Hsz!


Péter evett,a lepedőn leeresztett tisztátalanságokból?


Más:


Ezt miből szűrte le Péter?Mivel mutatta meg neki Isten?


"És monda nékik: Ti tudjátok, hogy tilalmas zsidó embernek más nemzetbelivel barátkozni, vagy hozzámenni; de nékem az Isten megmutatá, hogy senkit se mondjak közönséges, vagy tisztátalan embernek:"(Acs 10:28)

2017. okt. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Mit erőlködtök? Adventista nem fog enni húst, még ha Jézus evett is. És nem fogja beismerni, higy Jézus evett húst, mert a kamuprófétanő, akire felesküdött, mást tanított, így muszáj kimagyarázni. A Biblia azt írja, hogy:

1A hitben erőtlent fogadjátok be, de ne azért, hogy nézeteit bírálgassátok. 2Az egyik azt hiszi, hogy mindent ehet, az erőtlen pedig zöldségfélét eszik.

2017. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
Hát amíg eszi a zöldségeket, addig sem beszéli...
2017. okt. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

"Nem teljesen értem, hogy most mit akarsz. A Szentírásban nem szerepel olyan rész, hogy Jézus étrendje.

Húst egészen biztos, hogy fogyasztott, hiszen törvényük volt rá. Mint írták a pászka ünnepén bárány. Az nekem eléggé húsnak tűnik."


Pedig világosan leírtam, hogy mit akarok. Azt gondoltam, hogy a Biblia nem tartalmaz olyat, hogy Jézus étrendje. Konkrétan arra voltam kíváncsi, hogy mi van benne a Bibliában. Azt tudtam, hogy halat evett a Biblia szerint, de sok vegetáriánus eszik halat, mert nem tekinti húsnak.


"A szex és házasság kérdése súlyosabb. Ha a keresztények kivették volna a nekik nem tetsző szövegeket, akkor az sem úszta volna meg a törlést, hogy amit Isten összekötött, ember szét ne válassza, és engedélyezett lenne a válás az egyházban. Ha ezt nem törölték, akkor miért törölték volna az olyan szövegrészleteket, amelyekben Jézus visszautasítja a húsételt, mert ne ölj? Vagy azt, amiben tanítja a tanítványainak, hogy mindenféle étellel élhettek, csak húsfélével nem?"


Ezt most nem értem. Ezt kinek szántad? Ki mondott ilyet, hogy bármit is töröltek a keresztények?

2017. okt. 6. 21:12
 16/25 A kérdező kommentje:
A második oldalon a hozzászólásokat nem nagyon tudom értelmezni..
2017. okt. 6. 21:19
 17/25 A kérdező kommentje:
Egyébként miért hiszik azt innen egyesek, hogy nem eszek vagy nem akarok húst enni attól függően, hogy Jézus hogyan cselekedett?
2017. okt. 6. 22:06
 18/25 A kérdező kommentje:
Egyébként mióta szabad húst enni? Bármint időben. Isten a teremtésnél kifejezetten azt mondta, hogy növényeket és gyümölcsöket ad az embereknek. Húsról nincs akkor szó.
2017. okt. 6. 23:18
 19/25 A kérdező kommentje:
Sőt az állatoknak is növényi eledelt szánt és kijelentette, hogy érző élőlények, akikben lélek lakozik.. Mikortól van először húsfogyasztás?
2017. okt. 6. 23:20
 20/25 anonim ***** válasza:

"Mikortól van először húsfogyasztás?"

A vízözön után.

2017. okt. 7. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!