Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan találjak vissza a...

Hogyan találjak vissza a helyes útra?

Figyelt kérdés
Nem hiszek istenben, nem hiszek a sorsban, de hiszek a karmában. Hiszem, hogy amit adok, azt kapom vissza az életben. Annyira hiszek benne, hogy a karomra is egy buddhista karma szimbólum van tetoválva, hogy mindig emlékeztessen rá, amit adok, azt kapom. Mégis valahogy valamikor letértem a hitemről, frusztrált lettem, rosszindulatú. Mostanában azt veszem észre, hogy gyakran keresztbe teszek embereknek. Nem nagy dolgokban, csak pl munkahelyi apróságokban, vagy kibeszélek, kigúnyolok embereket. És ahogy attól félte, az élet elkezdte ezeket a dolgokat visszazúdítani rám. Egyik baj, egyik nehézség, egyik kellemetlenség jön a másik után. Napról-napra egyre több, és úgy érzem, már nyakig merültem benne. Hogyan találjak vissza a régi önmagamhoz? Lehetek még jó ember? Van valami mód rá, hogy helyrehozzam az eddigi rossz cselekedeteimet, hogy mihamarabb végetérjenek a rossz dolgok?

2017. okt. 7. 01:28
1 2
 11/11 Pency válasza:
Érdekes felvetések kedves kérdező. Én csak annyit tudok mondani, hogy a szeretet még érdekesebb. Tapasztalom, hogy ha szeretettel teszek valamit, akkor az mekkora örömöt okoz nekem is. Ha nem várok el semmit senkitől csak én valakinek jót akarok tenni, mert embertársam és azt tapasztalom, hogy ezáltal én még többet kaptam. Az nagyon érdekes, hogy minél többet adsz annál többet kapsz és ez nem karma hanem ilyen a szeretet. Szeretni valakit az is egy tudatos döntés de sokat számít az indulat, hogy miért. Ha azért teszed, hogy téged is viszont szeressenek akkor csalódni fogsz, de ha azért szeretsz, mert előtted van, hogy ez az élet igazi értelme akkor furcsa belső érzelmekkel leszel gazdagabb amit anyagiakban ki sem lehet fejezni, hisz az anyagi javak csak még többet kívánnak és jobban és jobban felemésztenek. Ajánlom, hogy ne magadra gondolj hanem próbáld ki odaadni egy adott szituációban azt amit legszívesebben magadnak tartogatsz és figyeld meg mi történik.
2017. okt. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!