Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten miért nem közölte az...

Isten miért nem közölte az egyházzal, hogy Kopernikusz megállapítása helyes?

Figyelt kérdés
2017. szept. 29. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
Kezdjük azzal, hogy miért íratott hülyeséget a teremtés résznél a Bibliában?
2017. szept. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Dongaben ***** válasza:
43%
Mert Isten nem látta előre, hogy a "Köppernich" családnevét latinosítja...
2017. szept. 29. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
44%

Talán azért, mert a Koprnikusz által felvázolt világképo is helytelen?

Természetesen nagy előrelépés volt a geocentriukus világképhez képest, de közel sem tökéletes, sőt (csak gondolj a bolygók körpályájára).


Ha Isten közli az Egyházzal, hogy Kopernikusz megállapítása helyes, akkor jól becsapta volna az egész Egyházat ezzel.

2017. szept. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Dongaben ***** válasza:
15%
Nem is értem, miért válaszoltam...Ez egy idióta kérdés.
2017. szept. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

#3


Attól, hogy nem a Nap a világmindenség közepe, attól még Kopernikusznak helyes volt az a megállapítása, hogy a Föld kering a Nap körül, de az egyház már jóval Kopernikusz előtt is hangoztathatta volna.


Teljesen jogos a felvetés, hogy Isten miért hallgatta el az igazságot az egyház elől, a teremtett világgal kapcsolatban.

2017. szept. 29. 20:52
 6/12 anonim ***** válasza:
37%

Kopernikusz világképe helytelen. Pont. Oktondi módra okoskodhatsz, de ettől még nem lesz helyes.


Egészen biztos, hogy nagy előrelépés volt, de továbbra sem értem, hogy Istennek miért kellett volna egy helytelen világképet ráparancsolnia az Egyházra.


Igen, például a Nap körül keringő Föld, vagy a Föld körül keringő Hold helyes megállapítás, de az csak a kidolgozott világkép egy része. Nem tudom, hogy ezt egyáltalán sikerül-e megértened.


Az a baj, hogy igazából fogalmad sincs se a fizikához, se a csillagászathoz, csak szerettel volna egy jó nagyon írni, hogy: "Na most ezzel megfogtam a vallásos hívőket!"

Hát nem jött be.


Ezt is lepontozhatod, a rendkívül nagyívű, komoly tudósokat megszégyenítő gondolatmeneteddel talán még sikerül megnyomni a piros kezet.

2017. szept. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De itt rajtad kívül senki nem írta, hogy az egész kopernikuszi világképet az egyházra kellett volna parancsolni, te nyomorult.
2017. szept. 29. 21:22
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt: Kopernikuszt nem hurcolta meg az egyház.

Másrészt: Az egyház nem tudományos nézeteik miatt támadta a tudósokat, még akkor sem, ha a papok nagy része nem értett velük egyet. Okkult tevékenységért, boszorkányságért igen, vagy csak azért, mert az illető hülyének nézte azokat, akik nem értettek vele egyet, vagy szélhámos volt.

2017. szept. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8


Itt nem arról van szó, hogy meghurcolták-e a tudósokat vagy sem, hanem arról, hogy Isten miért nem adott leírást az egyháznak a teremtett világról.

2017. szept. 29. 21:45
 10/12 Blackice75 ***** válasza:
Kedves felebarátaim
2020. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!