Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves ilyen vagy olyan...

Kedves ilyen vagy olyan vallásúak! -hogyan ismertétek fel, hogy a ti vallásotok a helyes?

Figyelt kérdés
2017. szept. 28. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:
40%

Kedves Kérdező!


Tanulmányaim útján,csak arra jöttem rá,hogy minden vallás tökéletlen,mint az ember maga.


Nincs tökéletes vallás,mert olyat Isten egyet sem csinált.


Megalapította viszont egyházát azokból a mindenkori krisztusi emberekből,akiket szétszórt a vallások közt,hogy Őt képviseljék azokban.

2017. szept. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Isten azért íratta le a szavát, hogy azok akik mellette állnak, tudják mit kell tenniük, hogy támogassák Isten jogos uralmát, és megszenteljék Isten nevét, amit Sátán az Édenkertben befeketített.


Isten nem hozott létre vallásokat, hanem egy helyes utat, egy a világtól keskeny sávok között haladó irányt mutat arra, hogy miként éljük az életünket, amivel támogatjuk szándékát, akaratát, és így talán megmentésben részesüljünk, vagy is visszakapjuk azt amit Ádám ősatyánk szépen eljátszott.

ezt nevezzük annak a helyes imádat bemutatásának, amivel a keresztény ember minden nap él.


Nem hagyott magunkra.

S ha valóban Isten vallások közé szórta volna az embereket szét, akkor a Teremtő Isten nem nevezhető ésszerűnek és hogyan akar egy egységes imádatot bemutató emberi társadalmat létrehozni, ha már így káoszban tartja az embereket a tanítások sok féleségében.....

2017. szept. 28. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kereszténységen belül: A Szentírásból és az 1-2. században élt keresztények írásaiból, akiket még személyesen tanítottak az apostolok.


A sok világvallás közül: Számomra Jézus által bemutatott Isten a leginkább hiteles a számos ma is létező vallásé közül. A kihalt vallások istenei pedig egészen biztos, hogy hamisak, hiszen saját vallásukat sem voltak képesek megtartani.

2017. szept. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Prókátor ***** válasza:
35%
Róm. Katolikusként éltem sokáig. Bennem is rengeteg kérdést indított el a reformáció és az ateizmus "logikus" kérdései és felvetései. Sokkal később megtértem. Megértettem a bűnbánat szentségét és az eucharisztiát. Utána minél jobban elmélyedtem a teológia tanulmányozásában és a hitéletben annál világosabb lett számomra, hogy mennyi hazugságot és kitalációt fognak rá az egyházra. Ennek mellétéve Jézus szavait, "leesett", hogy ez az egyetlen egyház, amit Jézus alapított, és megtart. Ebből következett, hogy ha Jézust akarom követni, nekem is mindent meg kell tennem, hogy az ő egyháza fentmaradjon.
2017. szept. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
24%
Amely vallás Isten szaván és nem emberi hagyományokon alapszik, Istent szolgálja és nem embereket,,,pl nagyon sokan tudják, vallják, hogy a karácsony pogány eredetü, méges képesek lemondani rola, merthogy olyan szép, de érdekli is egyáltalán, hogy vajon istennek tetszik. Kolose 4 resz 8 verse,,Vigyázzatok: valaki még netán zsákmányul ejt+ titeket a filozófia+ és üres megtévesztés+ által, ami emberek hagyománya szerint, a világ elemi+ dolgai szerint, és nem Krisztus szerint való
2017. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 imakommandós ***** válasza:
55%

Ebből is látható, hogy hol kezdődik a szektásodás, amikor jóindulatú megemlékezéseket is életellenesnek, vagy üdvösségi kérdésnek állitanak be. A karácsony se nem filozófia, se nem ür3s megtévesztés, hanem Krisztus világba jövetelének az ünnepe, amiről nem feltétlen ugyanúgy habzsi-dőzsivel kell megemlékezni mint azok akik nem is hisznek, de semmi nem tiltja azt, hogy ünnepet tartsunk erről.

Kol 2:16 Senki azért titeket meg ne ítéljen evésért, vagy ivásért, avagy ünnep, vagy újhold, vagy szombat dolgában:

2017. szept. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!