Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Félek hogy Elveszitem a hitemet?

Félek hogy Elveszitem a hitemet?

Figyelt kérdés

Fura kérdés tudom...

Katolikus keresztény ember vagyok

1 éve tértem meg. Ténylegesen.

Annyi mindent tudok már Jézusról, Istenről hogy tényleg minden nap azzal kelek hogy ne kövessek el bűnt és csak az igét kövessem.

De megvan irva az is hogy aki fél befog teljesedni mint az amitől ő fél.

Félek hogy elveszitem az Istenbe vetett bizalmamat, bármi megtörténhet ebben a világban...

Fura egy kérdés tudom...

Válaszokat köszönöm előre is!



2017. okt. 11. 18:48
1 2
 11/15 imakommandós ***** válasza:
67%

A félelem jöhet kívülről is ha az ellenség gyötörni akar vagy elnyomni. Ilyenkor ellen kell állni neki és el kell futnia.


Az más kérdés megint, ha a félelem belülről fakad.

Meg kell vizsgálnod magadnak ezt az eshetőséget ha szembe akarsz nézni őszinten azzal, hogy mi akar megfosztani a jókedvtől. "Csakugyan az Isten Szelleme lakik-e bennünk vagy sem?" (Róma 8:9)

A Szent Lélek az aki által el vagyunk pecsételve a megváltás napjára. Ő a vőlegény jegyajándéka. Ha nincs Benned, akkor belül a szívedben mindig tátongani fog egy űr, és bizonytalan félelem lesz benned a jövőtől. Keress olyan helyet ahol Isten Szellemével közösséget ápolnak és ahol munkálkodik a Szentlélek.

A Szentlélek tölti ki Isten szerelmét a szívünkbe, adja a Fiúságot és a szabadságot a félelemtől.

2017. okt. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
56%

Bűn csak ott létezik, ahol törvény.


Figyeld Jézust:

"Eltörlök minden törvényt: szeressétek egymást"

"Istenek vagytok mind, a Fenségesnek fiai mindahányan"

"Nem lakozik kézzel csinált templomokban, bennetek van"


És ezzel okafogyottá válik minden félelmed. A katolikus szoknyás fiúknak ne higgy, belülre figyelj, hisz "bennetek van".

2017. okt. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat!

nem magamtól irom ezt hogy "félelem beteljesül".

[link]

Ott van irva:

Amitől leginkább rettegtem, az jött rám, és amitől féltem, az teljesedett be rajtam.


"Meg kell tanulnunk egy nagyon húsbavágó bibliai alapigazságot: a félelem a hit negatív fajtája. Ugyanúgy működik, mint az Istenbe vetett hit, ami a nem láthatót behívja a látható világba. A félelem a Sátán negatív ígéreteinek láthatóvá tevése! Amitől félünk, az nagy valószínűséggel be is fog következni, mert a félelem egy negatív irányú hitet szabadít fel az emberben."

2017. okt. 12. 15:56
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdező: "Félek hogy Elveszitem a hitemet?"


Valójában csak azt lehet elveszíteni, ami igazából meg sem volt ill. nem is volt a miénk!


Ha személyes élő kapcsolatod van az Úrral és már újjászülettél az Ő Szent Szelleme által, akkor nem vesztheted el a hitedet, legfeljebb elhanyagoltad a kapcsolatot. Akit megfürdetett az Úr az teljesen tiszta, legfeljebb lábat kell mosni olykor-olykor.

Ha valakihez már beköltözött, onnan már nem fog kiköltözni. Ha valakit már kegyelmébe fogadott, azt nem fogja kidobni, eldobni.


Tehát a hit elvesztése valójában az, hogy nem is volt igazából valós hit, legfeljebb csak önámítás, önbecsapás, önhitetés. Önerőből való erőlködés.

2017. nov. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Indokolt a félelmed,hisz az első bűneset óta az emberiség félelemben él.


A Biblia világos orvosságot ad,a bénító érzés- -a félelem-ellen:


"A SZERETET ELŰZI A FÉLELMET!"


Javaslom,hogy reggeli,s egyéb imádságaidban kérd Krisztust,-aki legyőzte minden ellenségünket-,hogy töltsön meg szeretettel,és adjon alkalmat,hatalmat,ismeretet szeretete gyakorlására!

2017. nov. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!