Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a leviatán, ill. a behemót?

Mi az a leviatán, ill. a behemót?

Figyelt kérdés

Azt tudom,hogy a Bibliában írnak róluk,de nem sokat,és érdekelne,hogy pl.: a leviatán most akkor egy lábas kígyó szerű lény? Valamint hogy miért hasonlít a kínai sárkányra(mármint a leírások alapján). Az is érdekelne,hogy miért fogja Isten megölni?


A behemótról annyit,hogy az egy békés lény?(a leviatánról is érdekelne ugyanez)

+Egyszer Ausztráliában(19. század,ha jól emlékszem) egy ember látott egy vastag lábú lényt,nagy,kb.2 méter magas 4 lábút. Óriáslajhárnak titulálták,mert néhány ottani törzset is megkérdeztek,és azt mondták,igen,van ilyen,és néhol rettegnek is tőle. Ez lehetett a behemót,vagy inkább lajhár,esetleg valami más?


A törzsekről jut eszembe: Volt hogy mutattak nekik néhány illusztrációt a leviatánról,hasonló kígyó szerű lényekről,és néhányat felismertek.



2017. okt. 13. 15:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
A leviatán a krokodil, a behemót pedig a víziló.
2017. okt. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

"+Egyszer Ausztráliában(19. század,ha jól emlékszem)"

Elárulnád, hogy került a Bibliába ausztráliában látott állat?

Ha ott van/volt is, nem jelenti azt, hogy a bibliai földön is előfordult.

2017. okt. 13. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
0%
[link] negyedik videó. Sok mindent meg fogsz tudni.
2017. okt. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
#1 Ha a leviatán a krokodil, akkor mit keresett a tengerben? A krokodil édesvízi állat, nem tengeri.
2017. okt. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
31%

Behemót=Brachiószaurusz

Leviathan=tengeri kígyó, ami valószínüleg a kínai sárkány lesz a leírás alapján.

2017. okt. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
17%

"Behemót=Brachiószaurusz "

Lol, ne zavarjon hogy pár száz éve még a dinoszauruszokról sem tudott az emberiség, de pár ezer éve már biztos ismerték a brachiosaurust :"D

Meg akkor már miért pont a brachio? Na és a camarasaurus, apatosaurus, diplodocus, saltasaurus, bonitasaura, stb?

2017. okt. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%
KEdves Cuccolinó, mond csak a Vízilónak hosszú zsiráfhoz hasonlatos nyaka van, vagy olyan a farka mint a cédrusfa? :) Szerintem igen csökött kis cédruska lehet az a farok. :) Lábai olyanok, mint a Hosszú vasrudak, tehát a viziló kis tömzsli lábai olyanok, mint a hosszú vasrudak? :) Mond csak, mi hasonlít a Biblia szerinti leíráshoz a víziló vagy a Brachiószaurusz? Hatalmas erős lábai vannak amelyek hosszúak, és olyan erős hosszú farka van, mint a cédrus. :) Nézd azért ezt meg mégegyszer. :)
2017. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Kedves előttem szóló, az, hogy én vagy te hülyék vagyunk, még nem azt jelenti, hogy 1000 éve méghülyébbek voltunk, mi vagyunk az okosabbak, akik már úgy viselkedünk mint a droidok Vírtuális valóság szemüveggel a fejünkön. Ezt te sem gondoltad komolyan. :)
2017. okt. 13. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
A diplodocus hasonlít szóval meglehet az volt. De semmiképpen sem Víziló. :)
2017. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%

Balihun, a brachioszaurusznak mióta olyanok a lábai, mint hosszú vasrudak? Láttál már brachioszuruszt képen? És vasrudakat? Valamelyiket biztosan nem még, ha azt mondod, hogy a lába vasrúdhoz hasonlít.

És cédrusfát láttál már? Én hiába nézem akármelyik fotón vagy élőben (itt van sok cédrusfa), egyik sem hasonlít a brachioszaurusz farkára. Szerinted hasonlít rá?


Brachioszaurusz:

[link]


Cédrusfa:

[link]


Én akárhogy is próbálok hasonlóságot találni a brachioszaurusz farka és a cédrusfa között, nagyon nem megy. Tudnál kérlek segíteni kicsit, hogy hol kell látni a hasonlóságot a kettő között?

2017. okt. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!