Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kéne egy egységes vallás?

Kéne egy egységes vallás?

Figyelt kérdés

véleményem szerint mindegyik vallás hit igaz, a univerzum eléggé összetett ahhoz. A hitem szerint a létezésnek 7 síkja van. Az embereké a harmadik.

negyedik: a szellemvilág

Az ötödik sík: magasabb szinten a felemelkedett mesterek Jézus, Buddha. Alacsonyabb szinten bukott angyalok, démon.

Hatodik sík: A törvények

Hetedik sík: A Teremtőnk síkja.

Kvantummechanikával megérthető.


Persze ennél összetettebb, és furán hangozhat így leírva, megfogalmazva.

Véleményem szerint ha összefognánk, lenen egységes hit meggyógyíthatnánk a bolygót.


2017. okt. 15. 13:45
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kis vallás, csak az a bökennő hogy ha beállítanál bármelyik vallás egyházába szembe röhögnének. Az ateistákat sem tudnád meggyőzni.
2017. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

első sík: periódusos rendszer elemei, kőzetek, ásványok, szervetlen anyagok

második: szerves anyagok növények

2017. okt. 15. 13:54
 3/33 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, ez a síkos felosztás mennyivel kevésbé önkényesebb, mint bármelyik vallás általi világkép?
2017. okt. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:

Példa:

Amikor a sebész operál a létezés első síkjához kapcsolódik és az ahhoz tartozó műszerekkel operál. A létezés második síkjához tartozó gyógyszerekkel érik el a beteg fájdalommentességét. a 3. síkkal is együttműködik hiszen emberi test végez változtatásokat az emberi testen. A szellem mozgatja az anyagot ezért a 4. síkkal is együttműködik. Mivel él ezért a lélek terével az ötödik síkkal is együttműködik. A folyamatra számos törvény hat: gravitáció, az idő törvénye, ok-okozat törvénye, a szövetek tulajdonságait meghatározó törvények, Így hát a 6. sík is jelen van. Sok orvos hisz Istenben, egy magasabb intelligenciában így a 7. sík is jelen van.

2017. okt. 15. 14:00
 5/33 A kérdező kommentje:
Ez nem veti el egyik vallást sem.
2017. okt. 15. 14:03
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Persze, bármit össze lehet mosni, még a fehér inget is a fekete, olajos nadrággal. Kérdés mi lesz belőle és van-e értelme. Szerintem nincs.
2017. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:

A véleményed ostobaság.

A kvantummechanika meg nem arról szól, hogy bármilyen hülyeséget kitalálhatunk és az igaz lesz.

2017. okt. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem SEMMILYEN vallás nem kellene, akkor kevesebb buta ember lenne!
2017. okt. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:
Az én hitem nem vallás hanem világszemlélet.
2017. okt. 15. 14:10
 10/33 A kérdező kommentje:

De alap dolog, hogy nem kéne szapulniuk egymást az embereknek a vallásuk miatt, nem lenen muszáj hittérítősdit játszani.

Ezért lenne jó egy egységes valami, én pont vallásnak neveztem el

2017. okt. 15. 14:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!