Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elvált szülőknél, ha nem...

Niktoon kérdése:

Elvált szülőknél, ha nem egyeznek vallás kérdésben, kinek van igaza? Bővebb lent.

Figyelt kérdés
A férjemnek van egy 3 éves kislánya, a volt felesége pedig jehova. A férjem református, és meg szeretné kereszteli a kislányt, de a volt felesége hallani sem akar erről, viszont a kislányt minden héten hordja a jehova közössége - akiket meg a férjem utál, és végképp nem akarjuk, hogy a kislányból jehova legyen. Szóval egyáltalán nem egyeznek, a feleség mégis akarata ellenére hordja a kicsit. Meg szeretnénk keresztelni a kislányt, mert így pogány és már szinte minden óvoda és iskola vallásos. Ilyenkor kinek van igaza? Vagy van e abból valami, ha az anya tudta nélkül kereszteljük meg? Valakinek hasonló tapasztalata esetleg? Az én véleményem, hogy akkor egyik vallást se gyakorolja a gyerek, ha ennyire nem egyeznek, de az anya nagyon önkényes.

2017. okt. 14. 18:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom annak a joga, aki neveli a gyermeket.


Ha a volt férj neveli, akkor neki a joga eldönteni. Persze megbeszélés mindenképpen jobb lenne, de amikor az egyik fél szektás, teljességgel kizárnak tartom a dolgot.

2017. okt. 14. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%

Egyrészt jehova tanúja. A jehova szó az, amit ők imádnak. Másrészt olyan zárt és agymosott közösségről beszélünk, ahol minden más a sátántól van, ami nem jehovista. Harmadrészt ne legyél már nevetséges! Azt hiszed számít az a pár csepp víz?? Egy három éves hogy tudna Isten mellett dönteni?? Ti ilyen szokások rabjai vagytok, vagy mi? Mind a kettő ugyanolyan rossz. Majd a kislány dönt, helyette ne tegyétek már. Nem is vagy hívő, akkor meg hogy tudnád egyáltalán hitre nevelni? Az apja sem az, mert akkor nek kezdett volna egy hitetlennel válás után.

Annyira gáz ez egész.

2017. okt. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
48%

Ha az anya jehovás, nem mehetett volna férjhez egy nem jehovás férfihez, mert kizárták volna a csoportból.

Ha később lett azzá, az apa még mindig fordulhat a bíósághoz, amely majd megítéli, hol van nagyobb biztonságban a gyerek.

De ez az egész történet, ahogy leírtad, nekem kicsit sántít.

2017. okt. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
56%
Miért nem engeditek, hogy a lány SAJÁT MAGA válassza ki a vallását ha elég érett hogy döntsön róla, feltéve hogy akar egyáltalán vallást gyakorolni? Az anyát még értem mert a Jehova Tanúi egy szekta a tagjai meg tribalista fanatikusok, buta embert nem hibáztatunk a butaságért, de tőletek se szép hogy az akarata ellenére akarjátok megkeresztelni. Lesz a kislánynak elég baja ilyen makacs, önkényeskedő elvált szülőkkel, meg a nevelőanyjával aki pogánynak tartja (sic), ne legyen ez is benne.
2017. okt. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Kösz a sok ertelmes választ. Azert kell megekeresztelni mert már szinte minden iskolába kell a keresztlevél. Nekem is van 2 fiam mind a kettőtől kerték. Egy 3 éves meg nehezen fogja eldönteni. A ferjem nem jehova es amikor elvette azt a nőt ő nem is járt már abba a szektaba. Most csak azert jár a gyerekkel hogy ellent mpndjon a férjemnek és idegesítse. Én egyébkent hívő ember vagyok meg a gyerekeim is, valamelyik értelmes azt irta nem vagyok az, bár ezt sehol nem tüntettem fel. Szóval debilek kíméljenek.
2017. okt. 14. 20:17
 6/27 anonim ***** válasza:
92%

Szeressétek nagyon a kislányt, és soha ne beszéljetek neki lenézően vagy ellenségesen az anyja vallásáról se, az később csak ellenérzést váltana ki belőle az összes vallással szemben.


"Az én véleményem, hogy akkor egyik vallást se gyakorolja a gyerek" Ez a kijelentésed azt bizonyítja, hogy neked nem túl sokat jelent a vallás, ellentétben a kislány anyjának igen, ez így az ő malmára hajtja a vizet.


Szerintem az a lényeg, hogy szeressétek a kislányt és

beszéljetek neki Istenről, de ne erőltessétek rá a dolgot mindenáron. Még kicsi, bármi megtörténhet, hidd el. Én is 20 éves voltam, amikor a vallásos barátaimnak hála én is megkeresztelkedtem, pedig a családom "vallása" a totális ateizmus. Szóval tényleg, elég ha ebben a korban még csak annyit tud, hogy van egy Isten, aki nagyon szereti őt :)

2017. okt. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
40%

Köszönjük a fidesznek, hogy az adómból, állami pénzen fenntartott, sok helyen monopolhelyzetben lévő óvodák, iskolák aszerint válogathatnak tetszőlegesen, hogy kin végeztek el ókori eredetű hókuszpókuszokat. /off vége


A feleséggel beszéltetek erről? Kinél van elhelyezve a gyermek? Ő tud róla, hogy ez hátráltatja az óvodai elhelyezést? Keresztelni elvileg a szülő beleegyezése nélkül is lehet, mondjuk nem túl etikus, de az sem az, hogy az anya erővel jehovistát csinálna belőle az apa akarata ellenére, szóval kvittek.

2017. okt. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Azert kell megekeresztelni mert már szinte minden iskolába kell a keresztlevél."


De nem úgy "kell", hogy "márpedig lennie kell", hanem csak úgy, hogy "ha van, akkor be kell mutatni". Csak az iskola miatt nem is szabad megkeresztelni. Csak akkor, ha tényleg vallásosan akarjátok nevelni.

2017. okt. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is akkor legyen megkeresztelve, ha tényleg keresztény módon szeretnétek nevelni a kislányt. Viszont ha az anyuka vallásat követi, el lesz fanatizálva szegény gyerek, ráadásul nem lesz se karácsony, se szülinap. :(


Ha szeretnétek, hogy nálatok legyen a kislány a bíróságon ezt biztos figyelmebe veszik.

2017. okt. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Már egy éve el vannak válva a gyerek az anyánál van elhelyezve. És nem vehetünk neki semmit, mert akármit vettünk neki az anyja vagy eldobja vagy elveszi tőle vagy eladja. Most legutóbb egy fülbevalót vettünk neki, mar az sincs meg. Mert jehova, es nem fogadhat el semmit. A gyerek meg sír a játékok után.
2017. okt. 14. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!