Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kéne egy egységes vallás?

Kéne egy egységes vallás?

Figyelt kérdés

véleményem szerint mindegyik vallás hit igaz, a univerzum eléggé összetett ahhoz. A hitem szerint a létezésnek 7 síkja van. Az embereké a harmadik.

negyedik: a szellemvilág

Az ötödik sík: magasabb szinten a felemelkedett mesterek Jézus, Buddha. Alacsonyabb szinten bukott angyalok, démon.

Hatodik sík: A törvények

Hetedik sík: A Teremtőnk síkja.

Kvantummechanikával megérthető.


Persze ennél összetettebb, és furán hangozhat így leírva, megfogalmazva.

Véleményem szerint ha összefognánk, lenen egységes hit meggyógyíthatnánk a bolygót.


2017. okt. 15. 13:45
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
82%
Persze hogy megy a vita kérdező. Ez azért van mert az emberek annyira makacsok, egoisták és primitívek hogy nem képesek elfogadni a másik véleményét. Ezért lehurrogják és provokálják egymást. Te se ártottál senkinek, csak a véleményedet mondtad el, mégis a torkodnak ugrottak. Ha az emberek toleránsabbak lennének akkor nem kéne egységes vallás, hiszen el tudnák fogadni a másik nézetét de a sajátjukban hinnének. Csak hát sajna erre még képtelenek vagyunk, úgyhogy egységes vallás ide vagy oda, mindig is lennének akik nem tudnák ezt elfogadni, ezért támadnának, a másik tábor meg ezt képtelen lenne tűrni így ők visszatámadnának és ebből lenne a vita.
2017. okt. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:

Isten hozta létre az egységes imádatot, és ma is létezik.

Hogy az emberek maguk kreálnak másikat és azzal akarnak foglalkozni, azzal nem nyerik el Isten tetszését, mert eleve a megosztottságot idézi elő, és az engedetlenséget, mert Istennek van joga meghatározni bizonyos dolgokat, nem embereknek.

2017. okt. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Hát igen.

Az én nézetem szerint az ötödik síkon vannak az emberi játszmák, drámák, viták. és úgy vélem hogy ezeket nem lehet megszüntetni. Nehéz kilátni az egónkon. Ezért is lenne szükség egy egyetértésre, egy olyan dologra amit képes mindenki befogadni.

A látásmódom szerint

2017. okt. 15. 15:33
 24/33 A kérdező kommentje:
direkt megint oda írtam, hogy véleményem látásmódom szerint.
2017. okt. 15. 15:34
 25/33 anonim ***** válasza:
61%

"Az én nézetem szerint az ötödik síkon vannak az emberi játszmák, drámák, viták."


Krisztus és Buddha előtt vagy mögött? Mert ötödik síkra őket raktad a kérdésedben.

2017. okt. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Csak hát az embernek csodákra van szüksége ahhoz hogy higgyenek valamiben. másoknak részletes magyarázatra. a harmadiknak mindegy csak tartozzon valahova. A negyedik leszarja, csak le ne tapossa a kukoricámat.

Tényleg rettentő nehéz lenne egységes valamit alkotni, de nem lehetetlen.

2017. okt. 15. 15:41
 27/33 A kérdező kommentje:
"ötödik: alacsonyabb szintjén bukott angyalok, démon".
2017. okt. 15. 15:44
 28/33 anonim ***** válasza:
Mi köze a vitáknak az angyalokhoz meg a démonokhoz?
2017. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Az egységes vallás elképzelése egyenlő a hit felett uralkodó diktatóriummal.


A hit hallásból van,s a hallás Isten Igéjéből.Annak megvilágosítója NEM valamiféle vallás,hanem Isten Szentlelke.

Az a vallás,amelyik A Szentlélek jogkörét bitorolja,az Isten ellensége.

2017. okt. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Ha új vallást szeretnél, akkor

1: Nevezd el az istened. Az "Isten" név már foglalt.

2: Nézz utána, hogy melyik 3 feltételnek kell MINIMUM megfelelnie a sikeres vallásoknak.

3: Amit idáig mondtál, az nem vallás, hanem csak hit.

4: Már van olyan vallás, ahol hasonló síkok vannak.

5: A kvantummechanikához lövésed sincs, azt hagyd ki belőle.

6: Az ötödik sík az két sík, ne vond össze!


Elmondanád, hogy hogyan működik a vallásod, és mi az előnye az eddigiekhez képest?

2017. okt. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!