Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kéne egy egységes vallás?

Kéne egy egységes vallás?

Figyelt kérdés

véleményem szerint mindegyik vallás hit igaz, a univerzum eléggé összetett ahhoz. A hitem szerint a létezésnek 7 síkja van. Az embereké a harmadik.

negyedik: a szellemvilág

Az ötödik sík: magasabb szinten a felemelkedett mesterek Jézus, Buddha. Alacsonyabb szinten bukott angyalok, démon.

Hatodik sík: A törvények

Hetedik sík: A Teremtőnk síkja.

Kvantummechanikával megérthető.


Persze ennél összetettebb, és furán hangozhat így leírva, megfogalmazva.

Véleményem szerint ha összefognánk, lenen egységes hit meggyógyíthatnánk a bolygót.


2017. okt. 15. 13:45
1 2 3 4
 31/33 KulGery ***** válasza:

A kérdező nem egy új vallást akar, hanem össze akarja olvasztani a vallásokat.

Emberi szinten azt mondom, igaza van.

DE a vallás (pontosabban hit) arról szól, hogy nem csak az emberi sík létezik, hanem van egy ember és természet feletti sík is, mely irányítja nem csak az univerzumot, hanem az én kis életecskémet is.

A 7 síkos felosztásban igazad van, csak nem annak felelnek meg aminek írtad. Mégpedig azért nem, mert idegi alapon állítottad össze a listát, és nem szellemi alapon.

És ha már a vallásnál tartunk, ismerhetnéd annyira az egyik vezető vallás alapkönyvét, a Bibliát, hogy tudjad, Jézus nem felemelkedett mester, hanem lealacsonyodott mester. Isteni rangból emberré lett.


De térjünk a lényegre, miért nem lehet összeolvasztani a vallásokat?

A kereszténység és a zsidóság Istene azt mondja, csak őt imádjuk, viszont szabadságot ad, tehát dönthetsz úgy, hogy inkább nem, vagy más lényt imádsz. Az Iszlám a hold istenét imádja, és akár karddal is téríti a népeket. Ezt a két vallást pl. lehetetlen összeolvasztani, annak ellenére, hogy elfogadják, Jézus egykori létezését, illetve szintén egy Istenben hisznek.


És amit már írtak, azt kénytelen vagyok elismételni. Mivel van Isten. Isten tudja, hogy ő és a szellem világ milyen. Mi előttünk viszont ez rejtve van. Ezért van annyi vallás. Mert keressük, hogy melyik istenhit az igazi. Azzal hogy összemossuk a feltételezéseket, még nem fogjuk tudni az igazságot.


Részemről Ábrahám, Izsák és Jákob Istenében hiszek, Aki elküldte fiát, Krisztust a földre Jézus névvel, hogy emberré legyen, Istenként tapasztalja hogy mi emberek min megyünk keresztül. És megszabadítson bennünket az eredendő bűnből, a cselekedett bűneinkből, az átkokból és betegségekből. De ez a szabadság csak azok számára hozzáférhető, akik felhagynak a saját elméből kitalált vallásokkal, és teljes szívből és elméből követik Krisztust.

2017. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 Mansour ***** válasza:
100%

"Kéne egy egységes vallás?"

Talán egyszer igen, jelenleg nem időszerű.


"véleményem szerint mindegyik vallás hit igaz, a univerzum eléggé összetett ahhoz."

Ebben van valami. Én inkább úgy fogalmaznék, hogy egyik vallás sem képviseli a teljes igazságot, de mindegyikben van (lehet) valami az igazságból. Igazság nyilván csak egy van, a vallások különböző nézőpontokból közelítik ugyanazt az igazságot.


A "létsíkok" nekem inkább fantasy, mint vallási hit, de nem zárom ki, hogy esetleg mégis lehet valami köze az igazsághoz...


A kvantummechanikát meg, mint már többen leírták, nagyon gyorsan felejtsd el, ill. hagyd ki a vallás témájából, ha azt akarod, hogy egy kicsit is komolyan vegyenek!


Az összefogás szerintem is szép és jó dolog lenne, de ehhez nem feltétlenül szükséges az egységes vallás. Elég lenne a vallások szorosabb összefogása is az elvilágiasodás, az önzés, az anyagias szemlélet ellen...

2017. okt. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
57%
A betegek nem az istenbe, hanem a magukba vetett hit miatt gyógyulnak gyorsabban.
2017. okt. 17. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!