Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kísért Isten gonosszal, vagy sem?

Kísért Isten gonosszal, vagy sem?

Figyelt kérdés

(Jak 1:13) Senki se mondja, mikor kísértetik: Az Istentől kísértetem: mert az Isten gonoszsággal nem kísérthető, ő maga pedig senkit sem kísért.


Eszerint ugye nem. Pedig mégis megtörtént:


(1Móz 22:1) És lőn ezeknek utána, az Isten megkísérté Ábrahámot, és monda neki: Ábrahám! S az felele: Ímhol vagyok.


Akkor most kísért Isten a gonosszal, vagy sem?



2017. okt. 16. 03:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
Süttürüttü, leírtam a véleményemet, tetszett a válasz? Szerintem, rá se hederítettél. Kötekedsz, hogy ha az vagyon leírva, az vagyon leírva, nem? Meg ha ez így lenne, mindenkinek szánnia kéne az életéből a Bibliára 5 percet. Jujj...Csak nem? :D Nem azt mondtam, hogy nem érdekelhet, vagy írtam volna? Mert akkor nyugodtan másold be, mert azzal, hogy nem érdeked megérteni a Biblia fogalmát, az rád teljesmértékig pontos. :) Ha nem tudod a választ, akkor mért nem fogadod el, hogy a Bibliát tanulmányozni kell, ahogyan ezt leírtam. Leírtam (nem csak én), hogy a 1Mózes 22:1-ben leírt "megkísérté" szó, nem megkísértés, hanem próbára tevés, mint írtam azt is, az ÉN Károli Bibliám azt írja, hogy: "Próbára tette", én is jöhetek azzal, hogy: "ha az vagyon oda írva, akkor az vagyon oda írva, nem?" :) Az eredetiben, meg szósincs megkísértésről, igazít, megigazít, bizonyít, bebizoynít van írva. Isten tudja a mai napig, hogy kiket teremtett, viszont mikor az van leírva, hogy bebizonyítja, hogy Ábrahám az övé, akkor arra érti Isten, hogy Ő hisz benne, az Ővé. Krisztus is azt mondja, aki nincs vele ellene van, mondta ezt a farizeusoknak. A farizeusok nem voltak vele, tehát nem az övéi. Ilyen egyszerű az egész. :)
2017. okt. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:

Balihun, foglaljuk össze, hogy eddig mire jutottunk.

Azt, hogy a Mózes 1,22-ben Ábrahám megkísértése eredetileg mit jelentett, azt már tisztáztuk, azon már túl vagyunk. Te is tudod, most már én is tudom, tiszta sor.

Azonban a hívők túlnyomó többsége nem olvassa az ógörög meg egyéb nyelvű eredeti Bibliát, nem veti össze a fordítását az eredeti iratokkal, tehát ők csak annyit tudnak a Móz 1,22-ből, hogy Isten megkísértette Ábrahámot. Sőt, többségükben arról sincs fogalmuk, hogy fél évezrede még mást jelentett a magyar nyelvben a megkísértés szó, mint amit ma jelent. Tehát ennek a szónak a mai értelmében értik a Móz 1,22-t. Ebből kifolyólag pedig - igaz, tudtukon és akaratukon kívül, de - félreértelmezik a Bibliát. Eddig stimmt a dolog?


Tehát most már a kérdés tulajdonképpen nem az eredeti, amit kiírtam, hanem az, hogy akkor is a Mennybe juthatnak-e a hívők, ha másként értelmezik a Bibliát, mint ahogyan azt eredetileg értelmezték annak írói?

2017. okt. 19. 02:03
 23/27 anonim ***** válasza:
Hát ha úgy értelmezik, mint a Jehova Tanui (Értsd: Jézus nem a testben megjelent Krisztus, még egyszerűbben Jézus nem az Isten), akkor ők nem jutnak mennybe. Ugyanis minden fordításban benne van az, hogy Jézus maga az Isten, emberi testben. Erre van jó néhány bizonyított tény is a Bibliában, amit ők nem nagyon akarnak elfogadni. mondjuk, ez az ő felelősségük Isten semmire nem fog rá erőszakolni, szabad akaratod van, használd. :) Tehát, erre a kérdésedre a válasz az, hogy igen ha valaki Jézus Krisztust máshogy értelmezi, mint ahogyan azt annak idején leírták, akkor nincs örök élet, hisz Jézus maga mondja: "Én vagyok az út, az igazság és az élet, SENKI nem juthat az Atyához CSAKIS én általam." :)
2017. okt. 19. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
De mondhattam volna a Szientológiai egyházat vagy a Mormonokat, akik épp úgy át értelmezték és új könyveket plusz betoldásokat raktak bele, így sajnos sok Katolikus is, akik elhiszik azt, hogy volt olyan levél, hogy: Tóbiás könyve; Judit könyve; A bölcsesség könyve; Jézus, Sírák fiának könyve; Makkabeusok első könyve és második könyve. Ezek eredetileg nem voltak benne a Bibliában, ezek Zsidóktól származó írások ugyan úgy, mint a többi igazi levelek, de ezek később íródtak a Biblia után már. :)
2017. okt. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim válasza:

Igen Isten kísért minket, hogy próbára tegye az embert. Eldöntheti az ember, hogy enged-e a kísértésnek vagy sem. Ezzel tesz próbára minket Isten, hogy megtudja, mi rejlik az emberben.

Jézus is azt tanította a Miatyánkban, hogy ne vigyen kísértésbe minket Isten, Jézusnak pedig inkább hinnék, mintsem Jakabnak.

2019. ápr. 11. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:

15/25-re: ""Károli valahogy félt leírni a Szent Szellemet pedig az eredeti megkülönbözteti a lelket es a szellemet"


Ilyen hülyeséget ne írjál már. Egy nem létező szót hogy írjon le szerinted?Pár száz évvel később keletkezett mesterségesen a szellem szavunk. Eredetileg más jelentéssel, mint ahogy te értelmezed." - Pedig Károli sem tudta kikerülni a szellem-et, amikor szorítóba került, hiszen két, különböző fogalomról van szó- "Így is van megírva: Lőn az első ember, Ádám, élő lélekké; az utolsó Ádám megelevenítő szellemmé." 1Kor.15.45.

2019. júl. 29. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 világvége1 ***** válasza:
Nem.
2020. jún. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!