Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy kell elképzelni a megvált...

Hogy kell elképzelni a megváltást?

Figyelt kérdés

Úgy értem, mindenkinek szüksége van megváltásra? Teszem azt, valaki csecsemőkorában hal meg, és ideje sem volt nemhogy bűnözni, de egyáltalán felfogni mi az, hogy bűn. Akkor ő most a pokolra kerül, csak mert nem kérte Jézus megváltását?


Második eset, mi a helyzet egy olyan emberrel, aki soha életében nem.is hallott Krisztusról, így nem is kérhette a bűnbocsánatot? Vele mi lesz a túlvilágon?


Harmadik eset, van egy ember, aki bűnös életet él, majd rátalál Istenre, megtér, új életet kezd. Aztán mégis visszacsábul, elkövet valami bűnt, ha idővel ezt is megbánja, van második esélye is a megbocsátásra? Esetleg harmadik, sokadik, hogy működik ez?


A válasz mellé kérem írjatok felekezetet is! Köszönöm előre is mindenkinek! :)



2017. okt. 16. 17:38
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
0%
Igen, magát is újjá teheti, hiszen a teremtés óta a megváltáson munkálkodó, a hosszan érettünk tűrő, a rejtőzködő Isten nem lesz többé. Hiszen Istent csak ebben a minőségben ismerhetted, akkor meg majd színről színre.
2017. okt. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Most elég nagy eretnekségeket írsz, gondolom tudod. Legalább is keresztény szemszögből.


Isten nem teremti magát újjá, hiszen ad1., nem teremtmény, ad2., írva van, hogy soha nem változik. A soha az soha.


A mennyet se teremti újjá, hiszen az jelenleg is tökéletes állapotban van. Ráadásul sehol sem írja a Biblia, hogy erről lenne szó.


Szóval se a pokol, se a menny, se maga Isten újjáteremtéséről szó sics. Ilyet én még nem hogy kereszténytől, de senkitől sem hallottam. Kíváncsiságból, melyik felekezethez tartozol?


Egyedül a Földet említei, a föld amin állsz és az ég, vagyis égbolt.


Az új Jeruzsálemet meg remélem nem szó szerint érted. Egy relatíve kisebb városban hogy férhet el annyi sok-sok millió, vagy milliárd ember? Meg az is érdekes lenne, hogy Isten elvesz feleségül egy várost.

2017. okt. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
0%

Higgy, amit akarsz, a minden nem egy kis rész. Minden teremtett dolog újjá lesz teremtve. Isten újjá teremtésről írt rész, amit írtam, ha nem olvasod képletesen az a te bajod.


"Egy relatíve kisebb városban hogy férhet el annyi sok-sok millió, vagy milliárd ember? Meg az is érdekes lenne, hogy Isten elvesz feleségül egy várost."


Hát, sokan vannak a hivatalosok és kevesen a választottak. Az új Jeruzsálem méretei pontosan meg vannak határozva. A megjegyzésedhez meg annyit, hogy miért is kellene mindenkinek összecsődülnie Jeruzsálembe? Ma sem Jeruzsálemben van az összes zsidó...

2017. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Hanyan lesznek?

Erről ír János. 144 ezren + egy sokkal hatalmasabb tömeg, amit megszámolni sem volt képes. Add össze. Nekem ez nem tűnik olyan kevésnek.


Bár sajnálom, hogy a hozzászólásom azon részét elsunnyogtad, ahol felekezetre kérdeztem rá.

2017. okt. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
0%

Sajnálom, hogy a válaszom azon részét elsunnyogtad, amikor arra kérdeztem rá, hogy miért kellene a megváltott népnek mind a városban tartózkodnia? Ahogy Jézus idejében sem tartózkodott a nép egésze Jeruzsálembe, be sem fértek volna.


Sajnálom, hogy erre nem válaszoltál helyette a személyeskedő kérdésed válaszára vagy kíváncsi. Irreleváns.

2017. okt. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"A városnak nincs szüksége sem a napra, sem a holdra, hogy világítsanak benne, mert Isten dicsősége világítja meg azt, és lámpása a Bárány. A nemzetek az ő világosságában járnak, s dicsőségüket hozzá viszik a föld királyai."


Azt írja, hogy a nemzetek itt fognak tartózkodni. Nem csak néhány ember fog lézengeni.


De ha tovább olvasnád, akkor is elég egyértelmű. A mennyei Jeruzsálem nem kétirányú dolog. Mindenki ide fog özönleni, aki be van írva az élet könyvébe. Egyedül ezt ragyogja be teljességgel Isten dicsősége, csak itt nem lesz sötétség soha többé.


Érdekes, hogy ennyire titkolod felekezetedet. Azért kérdezem, mert mint írtam, soha senkitől nem olvastam ilyeneket még, mint amiket írsz.

2017. okt. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
0%

2000 éve is rengeteg nép volt Jeruzsálembe, lásd csak azt a részt, amikor a apostolok mind a többi ember nyelvén kezdett beszélni, hirdetve Jézust.

Idéznéd az általad idézett részből, ahol az hangzik el, hogy minden megváltó egy időben a városban kellene tartózkodnia!


A felekezetem még mindig irreleváns maradt, mivel ezen kérdéssel kapcsolatban csak Jézus beszéde számít.

2017. okt. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
0%
*Megváltó = megváltott
2017. okt. 17. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!