Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény nőket kérdezem,...

Keresztény nőket kérdezem, hogy akkor most hogy nézzen ki egy hívő asszony vagy lány?

Figyelt kérdés
Nem kicsit vagyok zavarban, mert engem nem vonz semmiféle csillogó csecsebecse, sőt inkább taszít. De a férjem szeretné, ha hordanék állandóan sminket és rengeteg ékszert. De én alapból nevetségesnek találom, ha valaki "karácsonyfa", és most nem tudom eldönteni, hogy mi legyen. Miatta hordjak? Vagy keresztényként inkább ne? Nagyon tanácstalan vagyok.
2017. okt. 19. 20:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
96%

Attól mert keresztény vagy, még lehet csinosan öltözni, sminkelni, persze úgy, hogy ne keltsünk közönséges hatást. Sok keresztény asszony abba a hibába esik, hogy elhangyagolja magát, pedig nem kell. Én is keresztény lány vagyok, nem öltözök másképp, mint egy világi, jó persze, nem pakolom ki a mellem, meg a hátsómat, de ezt amúgy sem tenném. A stílusom szerint öltözködöm, egy keresztény nőnek sem kell hosszú szoknyát hordania, mint ahogy egyes szektákban szeretik megszabni.


Hordhatsz nyugodtan sminket, ékszert, persze ne ess túlzásba, és csak akkor tedd, ha te magad így érzed jól magad. :)


Amúgy ha már ékszerek, hagy ajánljam ezt az oldalt, nagyon szép ékszerek, ráadásul jó evangelizációs forma is. :)

[link]

2017. okt. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
13%
Olvasd el a pontos, "hivatalos" forrast ezekrol a dolgokrol vallasi oldalrol (de ha nagyon be akarjuk vonni a vallast, akkor ferjes nokent kendot kellene hordanod, hogy eltakard a hajadat peldaul), es az alapjan donts, hogy te mit erzel helyesnek. Ne a ferjed.
2017. okt. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Érdekes amit írsz, de ne haragudj, hogy ezt mondom:egyben sértő is. Mert ha valaki nem hord ékszert és nem sminkel, az egyenlő az elhanyagoltsággal? Az nem inkább azt jelenti, hogy az illető nem tisztálkodik rendesen és a ruházata eléggé lestrapált?
2017. okt. 19. 21:04
 4/22 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem, hogy számít,hogy keresztény vagy-e. Szerintem viselj olyan (akár semmilyen) sminket és ékszert, amilyet akarsz (mivel túlzásba úgysem fogod vinni). Nem tartom jónak, ha más miatt hordasz ilyesmit, miközben te nem akarod. Az még érthető, hogy a férjednek számít a kinézeted, de hogy nem is a te sajátod, hanem a külsőségekkel erősen módosított ennyire fontos neki, az aggasztó. Én közölném vele, hogy ha nem én kellek neki, hanem egy, az egyéniségemmel is ellentétes mű-én, akkor gondolkodjon el, hogy mit csinál rosszul, mert én nem fogok változni. Nagyon furcsa. Ha eddig sem hordtál efféléket s így is megfeleltél neki, most mi a gond?
2017. okt. 19. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
2.váladzoló: gondoltam már kendőre, örülnék, ha hordhatnék, de a férjem nem engedi.
2017. okt. 19. 21:05
 6/22 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, neeem, félreértetted, bocsi, ha megbántottalak.


Nem rád értettem, hanem úgy általánosságban, vannak olyan keresztény nők, akik nagyon elhagyják magukat, és a szemükben még a dezodor is hivalkodásnak számít. (Nem vicc)


Amúgy van valami abban, amit a #4 mond. Kicsit fura, hogy ilyet kér tőled. Úgy öltözködj, sminkelj, ahogy jól érzed magad, ne ő szabja meg. :)

2017. okt. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
4.válaszoló: azt hiszem én változom az idő folyamán. Régebben más voltam, mondhatni a ruházatban is ledér, de megtérésem után saját magamtól kezdtem visszább fogni és nem tetszik a tudat, hogy régebben hogy néztem ki. Pedig senki nem beszélt nekem erről, teljesen magától jött. Igaz, ékszert akkor se nagyon hordtam. Valószínűleg a férjem nem változott semmit, ezért várná el a régi kinézetet és pluszba még az ékszert mellé.
2017. okt. 19. 21:09
 8/22 A kérdező kommentje:
6.válaszoló:én szeretnék elnézést kérni, így már másabb olvasni.
2017. okt. 19. 21:10
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legfontosabb az lenne, hogy a férjeddel nyugodtan, barátságosan megbeszéljétek és megegyezzetek.

Talán valahol félúton? - szolid, de szép nyaklánc stb - de kettőtöknek kell megegyezni. Pax et Bonum!

2017. okt. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Keresztény is sminkelhet és hordhat ékszereket. Ezt egyik

történelmi Egyház sem tiltja, ahogyan nem ír elő kendőviselést.

Ha viszont valamelyik szektához tértél meg, akkor a férjed emiatt aggódik, nem az ékszer nélküliség miatt. Komolyan el kell egymással beszélgetnetek. Már ha fontos neked a házasságod.

2017. okt. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!