Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogy lehet ezekkel a dolgokkal...

Hogy lehet ezekkel a dolgokkal megbirkózni? A hívő embereknek mi a véleménye ezekről a Bibliai részekről?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy 18 éves lány vagyok, aki most ismerkedik Istennel, pontosabban mondva most eszméltem rá, hogy valószínűleg létezik, és én szeretnék megnyugvást találni Őáltala.

Elkezdtem olvasni a Bibliát a napokban, pontosabban az Újszövetséget csak, de már most olyan részeket találok benne, amiket nehezen fogadok el, nehezen emésztek meg. A kérdésem az lenne, hogy mi a véleményük a vallásos embereknek ezekről? Esetleg talán szelektáljak, vagy nézzek félre?

Arra gondolok hogy Jézus kijelentette, az az ember, aki jobban szereti a szüleit, gyerekeit, családját, lényegében bárkit őnála, az nem is méltó az Ő szeretetére. A másik hasonló pedig arról szólt, hogy egy férfi mondta Jézusnak, várja meg őt, amíg eltemeti édesapját. Jézus erre meg azt felelte hogy nem vár rá, temessék el a halottak a halottaikat...

Persze nyilván nem tetszhet minden sor, és vannak ezek mellet nagyon szép gondolatok is, de már napok óta nem tudok megbirkózni a fent említettekkel, hogy mégis hogyan fogadjam be ezt. Szeretném Istent megismerni és beengedni, mert már segített nekem életem nagyobb akadályainál, de ez egyre nehezebb és nehezebb feladatnak tűnik.

Ti hogy csináljátok?


2017. szept. 22. 20:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
96%

"aki jobban szereti a szüleit, gyerekeit, családját, lényegében bárkit őnála, az nem is méltó az Ő szeretetére."


Ezt úgy tudom értelmezni, hogy csak akkor vagyunk képesek valóban úgy szeretni az embereket (igen, a családtagokat is), ha az Atya és Jézus Krisztus a megfelelő helyet töltik be életünkben. Ugyanis ők és a Szentlélek tesz minket képessé a szeretet betöltésére is. Persze, ez esetben a szeretet nem az érzésektől, emócióktól függ.



"egy férfi mondta Jézusnak, várja meg őt, amíg eltemeti édesapját. Jézus erre meg azt felelte hogy nem vár rá, temessék el a halottak a halottaikat... "


Ezt pedig úgy tudtam megérteni, hogy ne tekintgess visszafelé, hanem miután el- és befogadtad Krisztust az életedbe, onnan kezdve Ő reá kell tekinteni - előre.

A halott itt a Krisztustól különböző irányt, ill. a visszafelé tekintgetést is jelenti, azt az időszakot, aminek te már elvileg meghaltál, ami számodra már halott kell, hogy legyen. Van egy olyan is, hogy aki az eke szarvára teszi kezét és közben visszafelé tekint, nem méltó az Isten országára. Ez ugyanazt jelentheti.

2017. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
A Biblia tele van ellentmondásokkal, fölösleges vele foglalkozni.
2017. szept. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló a konkrét felvetéseidre olyan szépen megfogalmazott választ adott, hogy sokkal többet nem is lehet ahhoz hozzátenni...


Na igen, Jézus sosem úgy fogalmazott, hogy minél kevesebb embert sértsen meg és hökkentsen meg, hanem ami a szívén, az a száján. :)

2017. szept. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Szia:


Tudod, Jézus nem kicsinyelte le azokat a nehézségeket, amelyek felmerülhetnek, mikor a többi családtag ellene van annak, aki elfogadja az ő tanításait. Nem véletlen mondta az előtte levő versekben, hogy lesznek a családokban nehézségek, amikor a család tagok közül némelyek nem fogadják el Jézus tanítását, Te pedig szeretnél úgy élni.


Jézus nyilvánvalóan nem azt értette ezen, hogy a követőinek szó szerint kell gyűlölniük családjuk tagjait, hiszen azt parancsolta az embereknek, hogy még ellenségeiket is szeressék

Jézus itt inkább arra gondolt, hogy követőinek kevésbé kell szeretniük a családtagokat, mint Istent.


Figyeljük meg, Jézus azt mondja, hogy aki a tanítványa, annak „még a saját életét is”, vagyis a lelkét is gyűlölnie kell. Ez azt jelenti, hogy egy hű tanítványnak jobban kell szeretnie Jézust saját magánál. Ha a helyzet megkívánja, még az életéről is le kell mondania. Krisztus tanítványává válni komoly felelősség, amit nem szabad könnyedén venni.

2017. szept. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%

(Máté 8:21, 22) . . .Uram, engedd meg, hogy előbb elmenjek, és eltemessem apámat.” 22 Jézus ezt mondta neki: „Kövess engem, és hagyd, hogy a halottak temessék el halottaikat.”


A férfi apja nyilvánvalóan még nem halt meg. Ha így lenne, nem valószínű, hogy a fia itt beszélgetne Jézussal. Inkább, a férfi nem kész arra, hogy első helyre tegye az életében Isten királyságát.

Valószínűleg arra gondolt, hogy otthon marad, és megvárja, míg az apja meghal. Ehelyett megtehette volna, hogy követi Jézust, és akkor teljesíti a családja iránti kötelezettségét, amikor annak valóban eljön az ideje.


Jézus rámutatott, hogy bizonyos körülmények között az Isten szolgálata elsőbbséget élvezhet a családi ügyek felett.

Abból, amit ez az ember mondott, kitűnik, hogy időt akart nyerni, amíg apja meghal. Nem volt felkészülve arra, hogy azon nyomban az Isten Királyságát tegye az első helyre az életében

2017. szept. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 követ62 ***** válasza:
30%

Kedves kérdező.

Azt tudnon kell Isten most nagyon örül, hogy reagáltál a hívására.

Legyél magadhoz nagyon türelmes, ahogy Ő is az veled.

A Biblia kutatása, olvasása nem mindig érthető elsőre, de sok imával Isten megmutatja neked.

Legfontosabb mindenre a magyarázatot magában a Bibliában keresd.


Amint olvasol egy adott ígét tegyél fel magadnak kérdéseket! Gondolom nincs

Konkordanciád, de talán a net is jó. Amit olvastál abból be írsz egy szót és megnézed hány helyen van a Bibliában és milyen összefüggésben beszél róla.

[link]

[link]

Válogathatsz. Sokféle Biblia van a neten.


Persz vannak helyzetek amik logikusan is kikövetkeztethetők.

Az első amit idéztél:

MÁTÉ EVANGÉLIUMA / 10. fejezet / 37. vers

"Aki jobban szereti apját vagy anyját, mint engem, az nem méltó hozzám; aki jobban szereti fiát vagy leányát, mint engem, az nem méltó hozzám;"

Itt nem azt kell érteni, hogy ne szeressük a családunkat.

Hiszen parancs is van rá, hogy tiszteljük szüleinket.

Viszont, ha egy ember Istennel akar járni, hozzá akar hűséges lenni, de ebben megakarja akadájozni a családja és ő inkáb a családra hallgat akkor, ha nem is szóban, de a cselekedeteivel az mondja nem tiszteli Istent.

Jézus mindnekiért meghalt a kereszten. Ő adhat üdvösséget, örök életet. Ezt a leg szeretőbb szülő sem tudja megadni. És az a szülő aki nem a legjobbat akarja gyermekének Isten akaratával megy szembe.

A gyereknek döntenie kell, hogy a szüleit akik tiltják Istentől választja. És ezzel a kárhozatot.

Vagy Istent és az Ő ingyen felkínált ajándékát az örök életet.

Ha a szülőket akkor nyilvánvaló nem tiszteli Jézus áldozatát. Így nem méltó Hozzá.


A másik.

LUKÁCS EVANGÉLIUMA / 9. fejezet / 60. vers

"Jézus így válaszolt neki: Hadd temessék el a halottak a halottaikat, te pedig menj el, és hirdesd az Isten országát!"

Itt nem "zombik" temetnek "zombikat".

A Biblia erről ír.

PÁL LEVELE AZ EFEZUSIAKHOZ / 2. fejezet / 1. vers

"Titeket is életre keltett, akik halottak voltatok vétkeitek és bűneitek miatt."


Bár itt élő emberekhez beszél, de a Biblia azokat akik bűnben vannak "halottaknak" nevezi. Miért? Mert, ha valaki megmarad bűnében arra halál vár "a bűn zsoldja a halál". Tehát, ha meg nem tér veheti úgy, hogy bármég él, halott.

Viszont, ha megtér hiába, hogy még a bűnös testében van veheti úgy, hogy elkezdődött az örök élete.

A Biblia sokszor úgy mond el dolgokat, mintha már megtörtént volna, mert Isten előtt annyira biztos.


De nem szabad egy dolgot szemelől téveszteni!

Ésaiás.55: "8 Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim – így szól az Úr. 9 Mert amennyivel magasabb az ég a földnél, annyival magasabbak utaim a ti utaitoknál, és gondolataim a ti gondolataitoknál. 10 Mert ahogyan az eső és a hó lehull az égből, és nem tér oda vissza, hanem megöntözi a földet, termővé és gyümölcsözővé teszi; magot ad a magvetőnek és kenyeret az éhezőnek, 11 ilyen lesz az én igém is, amely számból kijön: nem tér vissza hozzám üresen, hanem véghezviszi, amit akarok, eléri célját, amiért küldtem."


Tehát Isten ígéjét tűrelemmel, alázattal, nyitott szívvel kutatva meg lehet érteni. És még akkor sem fogunk mindnent. De amennyi az üdvösséghez kell az megérteti velünk.

Mert én hiszem, ahogy az Úr megihlette azokat akikkel leíratta a Bibliát, úgy az is megihleti aki alázattal olvassa, hogy megértse.

2017. szept. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%

Ezek, valóban nehezen érthető kijelentései Jézusnak!


Ezt a történetet Máté evangéliuma is lejegyzi,egy másik nézőpontból:


"Mikor pedig még szóla a sokaságnak, ímé az ő anyja és az ő testvérei állanak vala odakünn, akarván ő vele szólni.És monda néki valaki: Ímé a te anyád és testvéreid odakünn állanak, és szólni akarnak veled.Ő pedig felelvén, monda a hozzá szólónak: Kicsoda az én anyám; és kik az én testvéreim?És kinyujtván kezét az ő tanítványaira, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim!Mert a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nékem fitestvérem, nőtestvérem és anyám."(Mt 12:46-50.)


A történet szerint Jézust édesanyja,és idősebb testvérei háborodottnak gondolták,és el akarták vinni haza,hisz olyan szokatlan dolgokat beszélt,és tett,amelyek botrányt keltettek a rabbinikus tanításokkal szemben.

Jézus tudta mit beszél,és tudta,hogy aki azokat nem fogadja el,az,az Istennel,az Ő Atyjával helyezkedik szembe,és így velük nincs közössége.


A halottak tisztelete,azok elsiratása,egy hetekig tartó tradícióvá vált,aminek nincs bibliai háttere.

Jézus ezt a tradíciót visszautasította,és a halottak helyett az élők szolgálatát tartotta fontosnak.

A halottkultusz,elválaszt az élet Istenétől.

(Békés megyében nőttem fel,és több barátom dolgozott síremlékek készítésében.Tőlük tudom,hogy hány ember él mély szegénységben annak érdekében,hogy az ők síremléke különb legyen másokétól.Fontosabb nekik a kripta,mint a minimális betevőfalat.Ez halott kultusz.)

2017. szept. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Jézus gyakran alkamazza a hiperbolát, mint irodalmi eszközt, hogy jobban érzékeltesse mondanivalóját.


Ha ilyen erős túlzást olvasol, akkor arra kell gondolni, hogy mit szeretne ezzel kifejezni Jézus. Jobban szeretni Őt, mint szüleinket, testvéreinket? Istennek egy kicsit másabb minőségű szeretet jár, mint Teremtőnknek, aki halálával váltott meg személyesen téged is.


A halott eltemetésénél sem szó szerint érti, természetesen a halottak eltemetése, a végtisztesség megadása egy nagyon fontos dolog.


Összeségében úgy lehet ezeket értelmezni, hogy Krisztus követése sok lemondással, gyakran önmegtagadó élettel jár. Az emberi dolgokat, akár rokoni kapcsolatokat is háttérbe kell szorítani az üdvösség elnyerésének érdekében.

2017. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A férfi apja élt még. Azt kérte Jézustól, hogy majd akkor követi Őt, ha apja meghalt már, addig azt tesz, amit az apja mond neki. Így érthetőbb?
2017. szept. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kedves az írásod, hiszem, hogy jó szellemből keresed az Urat és meg is fogod találni!


Van olyan történet is, amikor egy gazdag ifjú megy Jézushoz, aki szimpatizál vele és minden erkölcsi normát betart. Jézus mégis azt mondja neki, van egy fogyatkozásod még: add el minden vagyonodat, és gyere kövess engem! Erre ő megszomorodott, mert azt hitte, elég, ha jó szívvel követni akarja a Mestert, erre Jézus azt mondja, add el minden vagyonodat. Ez "túl nagy ár" volt számára - nem volt képes mindent feladni Jézusért. Itt látni kell, hogy Jézusnak nem azzal volt baja, hogy vagyona van a fiúnak, hanem azzal, hogy ragaszkodik a régi életéhez, meg akarja tartani. Ha úgy cselekedett volna, ahogy az Úr mondta neki, könnyen lehet, hogy idővel Isten újra megáldotta volna gazdagsággal, de arra már nem az örökölt vagy saját erejéből szerzett vagyonaként tekintett volna, hanem az Isten áldásából kapott vagyonként, és ez nagyon-nagyon nem mindegy!


Mindezek a történetek - ahogy többen is írták - arra tanítanak, hogy mindnyájunknak vannak ebben az életben "drága" dolgaink, amiket fontosnak tartunk (gyakran bizonyos szempontból tényleg azok), de ha igazán követni akarjuk a Mestert, semmit sem tarthatunk fontosabbnak az ő követésénél, és nem akarhatjuk a régi életünket megtartani, ha az Úr azt akarja, hogy hagyjuk el. Nem azért, mert ő egy kegyetlen, féltékeny személy, aki mindent magának akar, hanem azért, mert egyszerűen másképp nem működik a dolog. Ugyanis ha az ember meghagy valamit a régi életéből, aminek a kedvéért képes "felfüggeszteni", relativizálni a Krisztus iránti elköteleződését, azzal gyakorlatilag egy hozzájárulási nyilatkozatot állít ki a Sátán számára, hogy "tessék, ez az a része az életemnek, amin keresztül el tudsz fordítani Istentől!" És ő lesz is olyan gonosz, hogy ha egy ilyen fogást talál az emberen, azt megpróbálja kihasználni. Mivel ezeket Jézus mind pontosan tudta, mondhatjuk úgy is, hogy a saját érdekünkben intett óva attól, hogy ebbe a hibába essünk.

Azért van ezekből a történetekből többféle verzió is feljegyezve, mert mindenkinek más és más lehet ez a valami, ami az ő "drágasága", nyilván a személyiségéből adódik. Van, akinek a vérszerinti család; van, akinek a vagyon, a rang; van, akinek a munka.


A családdal kapcsolatban még egy megjegyzés: Jézus általánosságban nem azt várja tőlünk, hogy csapot-papot otthagyva a családban, csak ővele foglalkozzunk. Viszont ha a keresztény életforma a családban olyan szintű ellenállásba vagy akadályba ütközik, akkor óhatatlanul választási helyzetbe kerül az ember, és ekkor nagyon nem mindegy, hogy a szívében előre eldöntötte-e, hogy mindennél drágább számára a Krisztus követése, vagy van, aminél azért nem.


Isten áldjon és vezessen!

2017. szept. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!