Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit gondoltok erről az értékre...

Mit gondoltok erről az értékrendről?

Figyelt kérdés

Az,hogy én mit gondolok magamról,a 100 pontos skálán,100 pont értékű.


Amit Isten gondol rólam,szintén 100 pontos,bár Ő,a saját lelkiismeretemnél megengedőbb,hiszen Krisztus vérén keresztül lát.


Az,hogy a munkaadóm mit gondol rólam,2 pontos,hisz önmagamért végzek jó munkát,s nem az ő tetszéséért.


A családtagjaim ítélete rólam 1 pontos.Velük szemben gyakorolt viselkedésemet is magamért gyakorlom,a lehető legjobban.


Az egész egyéb közegem(barátok,egyházam,ismerőseim,stb.) ítélete rólam 0 értékű,hisz az nem az én hatáskörömön belüli.Az,az ő problémájuk.



#értékrend #mások ítélete #önértékelésem #vallásközösség
2017. okt. 21. 00:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ezt a kérdést 1-2 hónapja már feltetted.
2017. okt. 21. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Túlzott egoizmus?


Elolvasva ez jutott elsőként eszembe.

2017. okt. 21. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

1.Hsz!


Én nem találtam ilyet.

Te mi alapján állítod?

2017. okt. 21. 04:52
 4/17 A kérdező kommentje:

2.Hsz!

Mi alapján gondolod egoizmusnak?

2017. okt. 21. 04:54
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
A Biblia azt írja, hogy mindenki bűnös, ezzel szemben te százasnak látod magad. Na ez az egoizmus.
2017. okt. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Lehet, érdekesebb lenne ez a kérdés így átfogalmazva:


Mennyire fontos, hogy melyik közeg mit gondol rólam?

Ekkor a rangsor így alakulna, szerintem:


1. Isten ítélete - minden az Ő kezében van

2. Saját ítéletem - kell, hogy legyen önbizalmam, de tudva, hogy azt is Krisztus megváltó munkájára alapozom, az Ő ereje az én erőm

3. Munkaadó és család/ismerősök - elsőtől anyagilag "függünk", másiktól érzelmileg

4. Egyéb emberek (munkatársak, osztálytársak, stb.)

5. Idegenek - nem tudhatod, milyen kapcsolatba kerültök az élet során...

2017. okt. 21. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Zenon ***** válasza:
50%

"Amit Isten gondol rólam,szintén 100 pontos,bár Ő,a saját lelkiismeretemnél megengedőbb,hiszen Krisztus vérén keresztül lát"


Honnan tudod, hogy egy nálad magasabb lény megengedőbb nálad, amikor a műve vagy? Ez csupán a te szubjektív feltevésed. És ha könyörtelenebb nálad? Lehet, nem is kedvel téged. Én sem szeretek egyformán minden dolgot, amit saját kezűleg raktam össze.


Másrészt hogyan lehet valaki "vérén keresztül látni"? Úgy érted, vérszemet kapott? Mert az áldozat árán emelkedni a lehető legkegyetlenebb és zsarnokibb hatalom.


Szerintem túl sokat törődsz azzal, mások mit feltételeznek rólad. Ez pedig alacsony önértékelésre vall. Ráadásul a közönyödet/érdeklődésedet a valláshoz való kapcsolatod határozza meg, ami aggasztó függőségi állapotot jelent.

2017. okt. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

5.Hsz!


Kérlek olvasd el még egyszer a kérdést!

Teljesen félreértetted!


Annak fontossága,hogy én mit gondolok magamról 100 pontos,s nem én vagyok 100 pontos!


Az ember lelkiismerete,a legkegyetlenebb ítélő bíró.

Önmagamnak, minden erőfeszítés ellenére sem vagyok képes hazudni.Lelkiismeretem becsaphatatlan,s ezért önmagam normáinak muszáj engedelmeskedni,hogy ne essek depresszióba.

"Úgy tombol künn az orkán,mint az önvád itt belül."-mondta Bánk bán,a híres operában.

2017. okt. 21. 11:59
 9/17 A kérdező kommentje:

6.Hsz!


Amiről írtál,az egészen más dolog,mint az én felvetésem.

2017. okt. 21. 12:01
 10/17 A kérdező kommentje:

Zenon,7.Hsz!


Az én Istenem,a szeretet,s nem a zsarnokság.

Azért küldte el egyszülött Fiát,hogy helyettem elszenvedje,a megérdemelt büntetésemet.


Isten jellemének összehasonlítása bármely bűntől megfertőzött emberével képtelenség.


A felvetésemet vagy nem olvastad el,vagy szövegértelmezési gondjaid vannak.

Ez állt utolsó bekezdésemben:


"Az egész egyéb közegem(barátok,egyházam,ismerőseim,stb.) ítélete rólam 0 értékű,hisz az nem az én hatáskörömön belüli.Az,az ő problémájuk."

2017. okt. 21. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!