Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bármilyen vallást aktívan...

Bármilyen vallást aktívan gyakorló emberek! Mit gondoltok a melegekről? Mit tanít erről a vallásotok?

Figyelt kérdés

És szerintetek hogyan "kellene" élnie egy melegnek?


Érdekel, hogy az egyes emberek és az egyes (főleg kisebb) vallások hogyan gondolkodnak erről.


Ha kérhetem ne vitába menően és ne szidalmazóan, ne sértően írjátok le a véleményetek!


2017. okt. 16. 14:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Fú, hát ez egy nehéz kérdés, főleg, hogy mi keresztények mindig megkapjuk, hogy homofóbok vagyunk.

Hát a Bibliában valóban le van írva, hogy a homoszexuális cselekedet bűn, nem kedves Isten szemében. Ez persze nem azt jelenti, hogy mi elítelnénk a meleg embereket, hiszen nem tehetnek erről. És nem szabad gyűlölettel fordulni feléjük, hanem szeretettel kell. Az egyház tanítása szerint egy meleg számára az egyetlen lehetséges út a szerelemről, párkapcsolatról való lemondás. Persze erre nem mindenki képes. Én ilyen esetben elgogadom, ha ket meleg szeretetben él együtt, és életük végéig kitartanak egymás mellett, persze az Egyhaz ezt nem mondja.


Katolikus vagyok amúgy.

2017. okt. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%

katolikus vagyok

nem ítélem el a melegeket (csak a melegpropagandát), maga a meleg lét nem bűn, ezt a vallás is így tanítja. ugyanakkor meleg kapcsolatok azért bűnös kapcsolatok, mert nem házasságon belül történnek (mivel ez lehetetlen, megvalósíthatatlan)

személyes véleményem: mindenki csináljon a magánéletében, amit akar, csak ne tolják ezt erőszakkal a képembe (meegfelvonulásokkal meg hasonlókkal)

2017. okt. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%

"mit tanít a vallásotok..."


Nem a vallás tanítja, hanem Isten véleménye, és nézete.

S mindenkinek úgy kell gondolkodnia erről, ahogy a Teremtő.

S ez számít, nem az amit emberek megpróbálnak, a szeretet nevében lightosra venni.


Hogyan kellene élnie?


Isten a szavában leíratta, hogy az első században is voltak ilyenek, és a következőket állapította meg, tehát nem lehetetlen:


(1Korintusz 6:11) 11 Pedig ilyenek voltak némelyek közületek. De tisztára mostak, de megszenteltek, de igazságossá nyilvánítottak benneteket Jézus Krisztus, a mi Urunk nevében, és a mi Istenünk szellemével.


A vers azt közli, hogy ilyenek voltak. De már nem olyanok, vagy is változtattak az életükön, amit a gondolkodásban kell elkezdeni, és összhangba hozni a Teremtőjével bizonyos dolgokról.

Levetették a régi egyéniségüket, amit a világ szerint éltek, és felöltötték az új egyéniséget, hogy megfeleljen Isten elvárásainak.


S ha akkor megtudták tenni, akkor most is Isten szelleme segítségével, bárki megteheti.

Nem egyszerű, és nem egy nap alatt történik, de megéri meghozni az áldozatot.

2017. okt. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
12%

"azért bűnös kapcsolatok, mert nem házasságon belül történnek"


Miiii?

Ez hol van megírva, hogy házasságon belül Isten jóváhagyja a természetellenességet.

Ilyennel megrágalmazni Istent... hát, rettenetes.

2017. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Engem hidegen hagynak.


Hogy kellene élniük? Hagyjanak ott mindent Krisztusért. (Mondom ezt úgy hogy ez nekem se sikerült, de tudom hogy mit ír a Biblia.)

2017. okt. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Már nem azért, de szerintem ennél a kérdésnél a kérdező bem a keresztények véleményére kíváncsi, mivel az övéket már tudjuk és a kereszténység egyáltalán nem "kicsi" vallás.
2017. okt. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
39%
#6, a kérdező azt írta, bármilyen vallasú emberkék írhatnak. Ezen az oldalon meg szerintem a keresztények vannak töbvségben.
2017. okt. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
57%
#7 Igen, viszont a keresztények véleményét erről a témáról, már mindenki hallotta így euen szerintem már kár rugózni. Viszont, hogy a nem ábrahámi vallások erről mit gondolnak, azt elég ritkán lehet hallani. Nem azt mondom, hogy a keresztények nem írhatnak, hanem hogy felesleges nekik ide írnijuk. De ha a kérdezőt nem zavarja akkor vegyétek úgy, hogy nem szóltam.
2017. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Hát igen, reméltem, hogy kisebb vallások is felbukkanak.


Nem baj, hogy keresztények is megosztották a véleményüket, ami tök jó.

Leginkább amúgy az érdekelt, hogy melyik vallások NEM elítélőek. Keresek valamit, amiben én is hihetek, de egy olyan vallásban ahol azért bűnös vagyok, amiről nem tehetek és azért kellene magányosan és szüzen meghalnom, mert "Istennek az a jó" nem tuxok azonosulni. Gondolom érthető. :)

2017. okt. 16. 21:03
 10/12 anonim ***** válasza:
45%

#9 kérdező


Nem azért hogy erőszakosan térítgessek, de a keresztyén vallásban mindenki bűnös, és mindenki helyett Krisztus "vitte el a balhét" a kereszten. (Ez az egyetlen vallás, ahol nem saját magadat kell "beküzdened" a Mennybe, vagy akárhova, hanem Isten úgy szeret téged, hogy felajánlja a megváltást.) Szóval Isten nélkül pont ugyanúgy el vagy veszve mint én, aki heteroszexuális.

2017. okt. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!