Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elvakult keresztény családba...

Elvakult keresztény családba születtem, vagy minden keresztény ilyen gonosz? Mi a bajuk a nézetemmel a kereszténynek?

Figyelt kérdés

Engem nem érdekel a kereszténység, nem hiszek istenben, de elfogadom, hogy mások igen.

Engem nem érdekel a templomba járás, Mária rádió, meg keresztény egyházasdi... Nem hiszem, hogy van egy szakállas öreg ski fentről figyeli Mit teszel, mit nem!

Én a buddhizmust preferálom!

De mindig piszkálnak emiatt!

Kötözködni tudnak, hogy miért ilyen "Ázsia egzotikus hülyeség" vonz, mikor itt van isten meg ilyen hablaty!

Semmit nem tudnak róla, de mikor meglátták, hogy a dalai Láma azt mondta, hogy nincs szívcsakra a Pilisben kiakadtak, szídták, hogy kinek képzeli magát, meg az ősi magyarok is mondták, érezték, hogy itt különleges a hely!És a dalai láma csak Ázsiát élteti!


Mi bajuk a keresztényeknek a buddhizmussal?

Mert ahogy en tudom a buddhisták nem szídják a Pápát Jézust!

Mi a baja a családomnak?

18f



2014. júl. 1. 22:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
2%

Inkabb az a kerdes, neked mi bajod van?

Es ez csak hirtelen egyik pillanatrol a masikra lett, vagy mi?

Amugy, koltozz el, es ne tartsd veluk a kapcsolatot, es kesz.

2014. júl. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Tavaly még nem ismertem a buddhizmust, de ők se jártak eddig "isten házába"...
2014. júl. 1. 22:38
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

"Mi bajuk a keresztényeknek a buddhizmussal?"


Egyik vállalkozás sem szereti a konkurenciát. :D

2014. júl. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
20%

"Nem hiszem, hogy van egy szakállas öreg ski fentről figyeli Mit teszel, mit nem!"

Hát, ilyen istenképpel nem csodálom, hogy így élsz... Ennek semmi köze a keresztény tanításhoz. Szerintem azért piszkálnak, mert tudatlan vagy. Ha ismernéd a kereszténységet, megfontolnád a dolgot és úgy választanál mást, akkor ám legyen, de így csak egy lázadó maradsz, ami az írásodból is kitűnik.

Egyébként a buddhizmus és a kereszténység elég sok mindenben különbözik. Ettől függetlenül az EMBERT kéne látnunk a másikban, ami mindkét vallásban végtelen érték. Így kéne viszonyulnunk egymáshoz, ahogy ők tették: [link]

Nekem vannak sajnos rossz tapasztalataim magukat buddhistának valló emberekkel, de azzal vígasztaltam magam, hogy tuti nem lehet mind ilyen. Ha már buddhista vagy, akkor mutasd meg, hogy tényleg az vagy és jó ember! Nemde a türelem és önmegtartóztatás a buddhisták legnagyobb erénye? Akkor viselkedj úgy és ne hisztizz, mert különben senki nem fogja elhinni, hogy valóban buddhista vagy.

2014. júl. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Egyéni szocpol probléma Sokakat ismerek -közelről, jól-, akik gyakorló katolikusok és buddhista létszemlélettel foglalkoznak. No problem. A szív-csakra benn van a szív mellett, benn van, ahogy Isten országa, a világ világossága bennünk van és a buddha-tudat is, ez létünk középpontja. Minden rendben van. Hagyd rá a családodra és foglalkozz elmélyülten a szentiratokkal,az Újszövetséggel,a Védákkal, az Upanisádokkal, Buddha -beszédeivel
2014. júl. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Én amolyan tibeti buddhista vagyok, soha nem erőltetem a hitem másokra, sőt nem is beszélek róla.

Mivel keresztény kultúrkörben élünk, az a normális, minden más vallás csak mese.

Nem mondom, hogy minden keresztény olyan, mint a családod, a legjobb barátnőm katolikus, soha nem volt e miatt feszültség köztünk. De volt olyan (hitgyülis) akivel meg kellett szakítanom a kapcsolatot, mert másról sem tudott beszélni, mint az ő vallásáról.


És ne feledjük, vannak keresztények, meg keresztény eszméket kiforgató emberek, akik egy sokszor egy hajszállal sem különbek, mint bármelyik véresszájú náci.

2014. júl. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Gandhi mondod valami olyasmit, amikor vallási ellentétek miatt voltak zavargások Indiában.

"Ha megölitek muzulmán testvéreinket, én többé nem vagyok hindu."

Kb. így kéne egymáshoz viszonyulnunk.

2014. júl. 2. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
66%
Az elvakult keresztények buták.Madzagon rángatják őket,szándékosan kreálnak nekik ellenségképeket,mint pl.a Buddhizmus,abból a célból,hogy ne táguljon a látókörük,és így sokkal könnyebb legyen őket irányítani.Természetesen az ellenségképről is gyakran torzított,fél információkat kapnak,csak,hogy azt higgyék mindent tudnak róla,és így fel sem merül bennük,hogy utána kéne nézniük alaposabban,hogy miről is van szó.És ezekből semmit nem vesznek észre,sőt ez is meg van nekik mondva,hogy ha valaki kritikus velük szemben,arra is,hogyan reagáljanak.Fogalmuk nincs róla,hogy az csak egy beléjük ültetett reakció,valójában nem az övék.De hát a vallás együtt jár az agymosással,ez mindig is így volt.
2014. júl. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
85%
Nyugodj meg, nem az az igazi keresztény, aki annak mondja magát. Az nem keresztény, aki állandóan templomba jár, de mindennap tapossa az Ő vérét. Aki szereti az Urat, az senkit nem vádol és kárhoztat, hanem mélységes megértés és szeretet van benne. Úgyhogy senkire ne hallgass, csak Jézusra.
2014. júl. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
77%
Miért lenne lázadó valaki,akit nem fogott meg a kereszténység?
2014. júl. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!