Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen kapcsolat van a most...

Milyen kapcsolat van a most lepleződött Szcientológia egyház és a Jehova tanúi között?

Figyelt kérdés
2017. okt. 21. 17:13
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

Molnár Sándoné!


Én Russel-ről több negatív dolgokat hallottam !!!

2017. okt. 22. 10:57
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
Én is hallottam Jézusról és néhány apostolról rossz hírt......
2017. okt. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 Alex Fly ***** válasza:
62%

@22: én is. Például egyesek még azt is kétségbevonják, hogy ő lenne Isten.

Pedig anélkül az egész Biblia értelmetlen karakterhalmaz lenne...

2017. okt. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Coccomaci


Melyik Jézusról hallottad ???

a másik Jézusról ??? 2 Kor 11,4

Mert nálatok súlyos problémák vannak ezen igazságokkal kapcsolatban !!!

Ezt az igazságot az Őrtorony elferditi a vének meg ennek köszönhetően rosszul tanítják nektek így sajnos ôk sem értik milyen fonák dolgokat tanítanak nektek.

Ap csel 20,30



Megnéztem több fordítást a fonák dolgokat beszélni kifelyezésről és érdekes dolgokat találtam.


Görögben :

G1294   διαστρέφω (diasztrephó)

1) megfordít, elfordít

2) eltérít, eltévelyít, eltántorít, megzavar, elferdít, eltorzít

3) passzív participium: elhajlott, fonák, romlott, torz



G2980   λαλέω (laleó)

1) hangot ad ki; locsog, fecseg

2) beszél, szól



Az angol nyelvű Bibliában a fonák szót perverse szóval fordítják.

Amelynek jelentése= romlott, kifacsarodott, ellentmondó, rendellenes



A németben forditásokban hamis tanok, rossz beszédek,(ki)csavart kifelyezések találhatóak.



Latin fordításban szintén a perversa

szót találtam.


Tehát összefoglalva ez egy folyamat amelyben olyan tanítások vannak amelyek hamisak a görög nyelv ezeket a beszédeket locsogásnak nevezi és ezzel a hamis tanitásokkal a tanítványokat félrevezetve rossz útra terelik.

Viszont az is igaz vannak nálatok sokan őszinte de félre vezetett Istenkereső emberek.


Na így működik az Őrtorony szervezet.

2017. okt. 22. 20:22
 25/28 Tantételbeli ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Némiképp igazad van abban, hogy Jehova Tanúinál is vannak hamis tanok és "a hamis tanításokkal a tanítványokat félrevezetve rossz útra terelik."


Viszont ez mindegyik másik keresztény felekezetről is ugyanúgy elmondható.


Azért tisztességes, hogy elismered: "Viszont az is igaz vannak nálatok sokan őszinte de félre vezetett Istenkereső emberek."


Erre megint csak azt írom, ez szintén igaz minden keresztény egyházra. Sokan keresik-szeretik Istent és a keresztény paletta is elég széles, számtalan felekezet "kínálja" (csúnya szóval élve) az örök megmentést. Jehova Tanúi sok tanításukban valóban "félre vezetik" az embereket, ahogy írtad, de ugyanezt teszi a többi felekezet is a hamis dogmáival.


Nem tudsz rámutatni egyetlen keresztény felekezetre sem, amely a tökéletes krisztusi alapon működik, és itt a lényeg a felekezet (vagy egyház/gyülekezet/szervezet stb, mindegy minek nevezzük) szón van. Ez persze nem azt jelenti, hogy Krisztusnak nincsenek igaz követői.


Az eredeti kérdésedre reagálva: semmilyen kapcsolat nincsen Jehova Tanúi és a Szcientológia Egyház között, bármiféle együttműködés teljességgel elképzelhetetlen. Tanaikban ég és föld a különbség.


A Szcientológiát valójában nem is lehet egyháznak nevezni, keresztény szempontból nézve pedig végképp nem, inkább egy biznisz-társuláshoz, vállalkozáshoz hasonlít. Hitnek sem nevezhető, amit ők gyakorolnak, inkább filozófiának, egyfajta életmódnak. Tanításaik a Szentírás alapján teljességgel eretnekek, Krisztushoz és ezáltal a megmentéshez, örök élethez semmi közük nincsen.


A fejlett demokráciákban és általában nézve a világon mindenhol Jehova Tanúi elismert keresztény felekezet, a Szcientológia viszont sok helyen betiltott, társadalomellenes szerveződés. Németországban, Franciaországban, Görögországban az elmúlt években különböző állami szintű fellépések történtek ellene. Magyarországon az egyházi törvény szerint nem egyház.

2017. okt. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Tseppkoe válasza:

Óooh #17. (dec.21. 23:45)!

Krisztus ne törődne a Keresőééel...??

2021. febr. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Tseppkoe válasza:
(2017.okt.21. 23:45)
2021. febr. 17. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Tseppkoe válasza:
KRISZTUS ne törődne a Keresőkkel...??
2021. febr. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!