Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem esznek a zsidók...

Ozmium42 kérdése:

Miért nem esznek a zsidók disznóhúst? A keresztények miért igen? Ezen belül Jehova tanúi miért igen?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés részletesebben: szeretném látni az Ószövetségből, hogy hol tiltja meg a zsidóknak a disznóhús fogyasztását, és van-e ennek valami magyarázata, megindoklása (akár bibliai, akár nem).


Miért nem tartják be a keresztények Istennek ezt a rendelkezését?


Miért nem tartják be Jehova tanúi Istennek ezt a rendelkezését, miután a vértranszfúzió ellenzését szintén egy hasonló törvényből vezetik le, ami a vér megevésének tilalmáról szól? Miért érvényes az egyik, miért érvénytelen a másik?


2017. okt. 25. 21:57
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
0%

9.Hsz!


A Bibliában nem találtam a"kóser"kifejezést,s az újszövetségben a "disznó"hús evését.Van ugyan disznó nyáj vízbe fulladásáról szó,de fogyasztásáról nincs.

2017. okt. 26. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
72%

Jó, tudjuk, te ragaszkodsz ahhoz, higy disznót nem szabad enni és ezt bármi áron véded, ezért hozta a 66%os a rád vonatkozó igét (biztos hamar felejtesz és ezért leírom én is újra, mert rólatok szól, akik annyira nem értik Isten sabbathját, hogy képes még azt is mondani, hogy aki nem tart szombatot, az nem keresztény. Ugye... Mert ti aztán tudjátok..):

2Az egyik azt hiszi, hogy mindent ehet, az erőtlen pedig zöldségfélét eszik.


Ti állítjátok, hogy a hús mentes életet találta ki nekünk Isten, ugye? Ja igen. Nagyon is jól írta a 66%os,kapaszkodtok a mózesi törvényekbe, természetesen nem az összesbe, mert kimazsoláztátok magatoknak azokat, amik nagyjából látszólag különbé tesznek titeket, de Istent nem ismeritek.

2017. okt. 26. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
5%
A logikáját sem értem annak hogy ami korábban tisztátalan volt, hogy lett tiszta? Aki ezt hangoztatja az elmagyarázná? Ugye az Ószövetség meghatározza mi nem fogyasztható és nem csak a disznó hanem sok más is. Ezek hogy lesznek hirtelen tiszták? Egyébként Jézus nem oldja fel ezt a tiltás. Hol szerepel az Újszövetségben hogy Jézus disznóhúst evet?
2017. okt. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:

Örülök a kérdéseknek, ezen a héten még nem tettétek fel.


"Tehát a kérdés részletesebben: szeretném látni az Ószövetségből, hogy hol tiltja meg a zsidóknak a disznóhús fogyasztását, és van-e ennek valami magyarázata, megindoklása (akár bibliai, akár nem). "

2 Mózes. Magyarázat: megmutatni az embereknek, hogy a törvényt nem lehet egy bűnös jelleműnek megtartani. Hogy miért kerültek a törvénybe étkezési szokások, arról a Biblia nem nyilatkozik. Nekem vannak sejtéseim, de mivel rólad van szó, így feleslegesnek tartom elmondani.


"Miért nem tartják be a keresztények Istennek ezt a rendelkezését? "

Kérdésedben a válasz: "Miért nem esznek a zsidók disznóhúst?" Kiegészítés: új szövetség van új törvényekkel. Az étkezés nincs benne, mivel Jézus vére mindent megtisztított, de ezt egy nem hívő nem igazán tudja megérteni, mert mélyen gyökereznek ezek a dolgok és sok minden sok mindennel összefügg


"Miért nem tartják be Jehova tanúi Istennek ezt a rendelkezését, miután a vértranszfúzió ellenzését szintén egy hasonló törvényből vezetik le, ami a vér megevésének tilalmáról szól? Miért érvényes az egyik, miért érvénytelen a másik?"

Törvénykező (ó- és újszövetség mixelő) egyházak nem tudnak nem ellentmondásosak maradni


Kérdezhetek én is? Mi a célod ezekkel a kérdésekkel?

2017. okt. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 anonim ***** válasza:

"A logikáját sem értem annak hogy ami korábban tisztátalan volt, hogy lett tiszta? Aki ezt hangoztatja az elmagyarázná?"

Jézus vére megtisztítja. Pál rengeteget ír erről.


"Hol szerepel az Újszövetségben hogy Jézus disznóhúst evet?"

Meg kellene ismerned Jézus fantasztikus szerepét. Jézus egyik "feladata" a mózesi törvények betartása volt, amelyek közt szerepel a disznó tiltás. Még jó, hogy Jézus nem evett disznót. Nem olvastad Pálnál, hogy a mózesi törvényeket Jézus betöltötte és a keresztfára szögezte? Hol írnak az apostolok a keresztény gyakorlati levelekben olyant, hogy nem lehet disznót enni, illetve tartani kell a szombatot? Sehol.


"Egyébként Jézus nem oldja fel ezt a tiltás."

De. Azzal, hogy betöltötte és a halálával. Így a törvény már nem kárhoztatja azt, aki hisz Jézusban


" Ugye az Ószövetség meghatározza mi nem fogyasztható és nem csak a disznó hanem sok más is."

Igen, de az is olvasható, hogy a zsidókkal kötött szövetség részeként...


Gyanítom Ozmiumnak ez is volt a célja, hogy összeugrassza a keresztényeket

2017. okt. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
5%

"Jézus vére megtisztítja. Pál rengeteget ír erről."


Hogy mit ír Pál az egy dolog, de Jézus hol mondott ilyet? Azt ugye tudod hogy Pál sosem látta Jézust?



"Meg kellene ismerned Jézus fantasztikus szerepét. Jézus egyik "feladata" a mózesi törvények betartása volt, amelyek közt szerepel a disznó tiltás. Még jó, hogy Jézus nem evett disznót."


Ha tisztában vagy azzal hogy Jézus nem evett disznót akkor te miért eszel?



"Hol írnak az apostolok a keresztény gyakorlati levelekben olyant, hogy nem lehet disznót enni, illetve tartani kell a szombatot?"


Te akkor Pált követed nem Jézust.



"De. Azzal, hogy betöltötte és a halálával. Így a törvény már nem kárhoztatja azt, aki hisz Jézusban"


Ilyet Jézus nem mondott.



"Igen, de az is olvasható, hogy a zsidókkal kötött szövetség részeként.."


Ami akkor tisztátalan az most is az. Ergo nem ehetnéd meg.

2017. okt. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:

"Örülök a kérdéseknek, ezen a héten még nem tettétek fel. "

sííírok! :)) Ne zabáljatok, Disznók!


Vagy más stílusban, Márk azért írt néhány gondolatot, amit érdemes az ételeken kívül,felül átgondolni, a kérdezőknek és válaszolóknak egyaránt:

Márk 7, 18-23.


Ő pedig így szólt hozzájuk: „Ti is ennyire értetlenek vagytok? Nem értitek, hogy ami kívülről megy be az emberbe, az nem teheti tisztátalanná, mert nem a szívébe megy, hanem a gyomrába, és az árnyékszékbe kerül?”

Jézus ezzel tisztának nyilvánított minden ételt, de hozzátette:


„Ami az emberből előjön, az teszi tisztátalanná. Mert belülről, az ember szívéből jönnek elő a gonosz gondolatok, paráznaságok, lopások, gyilkosságok, házasságtörések, kapzsiságok, gonoszságok; valamint csalás, kicsapongás, irigység, istenkáromlás, gőg, esztelenség. Ezek a gonoszságok mind belülről jönnek; s ezek teszik tisztátalanná az embert.”

2017. okt. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

"Hogy mit ír Pál az egy dolog, de Jézus hol mondott ilyet? Azt ugye tudod hogy Pál sosem látta Jézust? "

Ó, ezt már ezerszer lejátszottuk. Van azóta valami új érved?

Én sem láttam Newtont, mégis igazak a newtoni törvények:)


"Ha tisztában vagy azzal hogy Jézus nem evett disznót akkor te miért eszel? "

Előbbi válaszom idevágó mondatai közül pontosan melyiket nem érted?


"Te akkor Pált követed nem Jézust. "

Pál pedig Jézus, szóval gyakorlatilag Jézust


"Ilyet Jézus nem mondott. "

De, és benne van az evangéliumban is:P


"Ami akkor tisztátalan az most is az. Ergo nem ehetnéd meg."

Előbbi válaszom idevágó mondatai közül pontosan melyiket nem érted?

Komolyan legközelebb egy négyévessel lektoráltatom, mert nem gondoltam, hogy ennyire nehezeket írok:)


Engem nem zavar, hogy marhaságokban hiszel, téged miért zavar a keresztények hite? Gyanús, hogy a teljes Biblia igaz, és ez nem hagy nyugodni, mi?:))) És gondolom az is zavar, hogy a gyenge érveidet csípőből cáfoljuk és logikus válaszokat adunk. Ismerem ezt az érzést, de magamban legyőztem, mert az igazságot akartam megtalálni, nem a saját kívánságaimat akartam erőltetni


Van még kérdésed? De ne ugyanazt tedd fel harmadszor is!

2017. okt. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:

Bálványáldozati hús:


Jelenések 2:20 De van valami kevés panaszom ellened, mert megengeded amaz asszonynak, Jézabelnek, a ki magát prófétának mondja, hogy tanítson és elhitesse az én szolgáimat, hogy paráználkodjanak és a bálványáldozatokból egyenek.

2017. okt. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
4%

"Ó, ezt már ezerszer lejátszottuk. Van azóta valami új érved?"


Meg tudod cáfolni? Szerintem nem.



"Én sem láttam Newtont, mégis igazak a newtoni törvények:)"


Newtont maga jelentette ki a törvényeit, nem valaki más akit sosem látott :)



"Előbbi válaszom idevágó mondatai közül pontosan melyiket nem érted?"


Mivel értelmetlen és nem válasz, egyiket sem tudom elfogadni.



"Pál pedig Jézus, szóval gyakorlatilag Jézust"


Hogy mi? Pál szerinted Jézus? :)



"És gondolom az is zavar, hogy a gyenge érveidet csípőből cáfoljuk és logikus válaszokat adunk. "



Akkor nézzük a logikus válaszaidat. Az Ószövetség tiltja a disznóhúst. Jézus nem evett disznóhúst és nem is mondta hogy megeheted. Ebből neked az következik hogy megeheted a disznót. Ez ám a logika :)

2017. okt. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!