Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem esznek a zsidók...

Ozmium42 kérdése:

Miért nem esznek a zsidók disznóhúst? A keresztények miért igen? Ezen belül Jehova tanúi miért igen?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés részletesebben: szeretném látni az Ószövetségből, hogy hol tiltja meg a zsidóknak a disznóhús fogyasztását, és van-e ennek valami magyarázata, megindoklása (akár bibliai, akár nem).


Miért nem tartják be a keresztények Istennek ezt a rendelkezését?


Miért nem tartják be Jehova tanúi Istennek ezt a rendelkezését, miután a vértranszfúzió ellenzését szintén egy hasonló törvényből vezetik le, ami a vér megevésének tilalmáról szól? Miért érvényes az egyik, miért érvénytelen a másik?


2017. okt. 25. 21:57
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonim ***** válasza:
0%

"Ő pedig így szólt hozzájuk: „Ti is ennyire értetlenek vagytok? Nem értitek, hogy ami kívülről megy be az emberbe, az nem teheti tisztátalanná, mert nem a szívébe megy, hanem a gyomrába, és az árnyékszékbe kerül?”



Az Ószövetség idejében is kívülről ment be a disznó az emberbe és a gyomorba került :) mégis tisztátalan volt. Érti valaki?

2017. okt. 26. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
64%

#21 szerintem sokan értik. 613 parancsolat van az Ószövetségben. Ember nem volt, aki ezt betartotta volna, de előtted a pálya #21-es.

613: 365 végrehajtandó ( micvot ászé ) és 248 tiltó parancs ( micvot ló táászé)

Az Újszövetségben a megtestesült Logosz, ezt felülírta. Egy főparancsolattal, ami voltaképp három (ugorjatok: ahogy Egyisten a Szentháromság:))


Ezt be lehet(ne) tartani, mert ez az isteni: emberi!


1. Szeresd Uradat, Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből, teljes elmédből és minden erődből!

2. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!" (Mk 12,30-31)

2017. okt. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
4%

#22


Az a magyarázat hogy nehéz betartani az Ószövetségi törvényeket? Ha valami nehéz akkor már nem is kell betartani?



"Az Újszövetségben a megtestesült Logosz, ezt felülírta. Egy főparancsolattal, ami voltaképp három (ugorjatok: ahogy Egyisten a Szentháromság:))"


Hol is van leírva az Újszövetségben ez a főparancsolat? A gyilkosság és a lopás tilalmát is felülírta? Az Ószövetség idejében miért nem volt ez a főparancsolat? Akkor nem volt szentháromság? Nem tudok arról hogy a zsidók bármikor hittek volna a szentháromságban.

2017. okt. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:

"Az a magyarázat hogy nehéz betartani az Ószövetségi törvényeket? Ha valami nehéz akkor már nem is kell betartani? "

(nem nehéz, hanem lehetetlen...

92. micva A hús és a tej együtt főzésének tilalma „Ne főzz gödölyét anyja tejében” (2Mózes 23:19.).


Na jó, ne főzz. De vannak cifrábbak. 2017-et írunk.


Az ember gyarló. Egyébként ember vagy? Mert én igen, és semmi sem idegen tőlem, ami emberi.


"Hol is van leírva az Újszövetségben ez a főparancsolat?"

Mk 12,30-31 írtam, nem? A te fordításaid, papírjaid közt ez nincs?


"A gyilkosság és a lopás tilalmát is felülírta?"


Értelmezve a Mk 12 30-31-et igen. Vagy van olyan gyilkosság és lopás amely közben szereti Isten, felebarátját és önmagát a bűnös???


"Az Ószövetség idejében miért nem volt ez a főparancsolat?"


Gyermek. Az ÓSZ után jóval később született az ÚSZ - bizony, hogy nem volt ez, ez a megtestesült Logosz - erre köttettetik az Új- szövetség


"Nem tudok arról hogy a zsidók bármikor hittek volna a szentháromságban."


Nem, és az ÓSZ -hívői, a zsidó vallás hívői nem hiszik Jézus Krisztust sem. Ez valami újdonság neked?


Nekem sajnos nincs időm ezzel többet foglalkozni, ezt ajánlom, ezen az igén merengj el kicsinkét:


Jn1.17

"Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett."

2017. okt. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 Roxy333 ***** válasza:
72%
Ahj,még mindig nehezen emésztem meg,hogy vannak ennyire unatkozó emberek,akiknek az az életük csúcspontja,hogy beleszólnak abba,hogy a másik mit egyen,ugye kedves 39%-os? Menj teniszezni,ha nincs jobb dolgod,de ne akard már előírni mások étrendjét,mi vagy te,valami személyi edző? Mondom ezt úgy,hogy ki nem állhatom a disznóhúst,még mielőtt azzal dobálóznál,hogy én biztos kétpofára eszem,de érdekes,nekem nem szúrja a szemem,ha más megeszi.
2017. okt. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:

"Az Ószövetség idejében is kívülről ment be a disznó az emberbe és a gyomorba került :) mégis tisztátalan volt. Érti valaki?"

1. ószövetség idején a zsidóknak volt tiltva, nem az emberiségnek

2. én értem, annak ellenére, hogy a leírásod nem pontos.

Vajon egy muszlim szívből meg akarja-e érteni a keresztény teológiát?


"Meg tudod cáfolni? Szerintem nem. "

Már megtettem. Az más kérdés, hogy nem olvasod el, vagy nem értelmezed, vagy nem fogadod el. Érted már, hogy innentől miért csak a te dolgod?


"Newtont maga jelentette ki a törvényeit, nem valaki más akit sosem látott :) "

Tényleg? Mikor járt nálad Newton? Csak nem egy más által írt tankönyvből ismered Newton törvényeit:) De a lényeg: logikailag nem helytálló, hogy ha más magyaráz, akkor az azért nem igaz, mert nem látta. Próbáld átgondolni


"Mivel értelmetlen és nem válasz, egyiket sem tudom elfogadni. "

Az előbb még azt írtad, hogy nem válaszoltam:)


"Hogy mi? Pál szerinted Jézus? :) "

Szerintem nem, és nem is írtam sehol. Szerinted a két mondat jelentése ugyanaz?

1. Pál követte Jézust

2. Pál Jézus


"Akkor nézzük a logikus válaszaidat. Az Ószövetség tiltja a disznóhúst. Jézus nem evett disznóhúst és nem is mondta hogy megeheted. Ebből neked az következik hogy megeheted a disznót. Ez ám a logika :)"

Nem, ezek a te logikátlan érveléseid. (Amúgy te magad írtad, hogy az ószövetségben, most pedig újszövetség van, szóval magad cáfoltad magadat:D És Jézus nem mondta, hogy nem ehetem meg, szóval sokszor mellétrafálsz).

Én mást válaszoltam, vissza lehet nézni:) A te logikátlan kijelentéseidért én nem felelek:)

Nyugtass meg, hogy a kérdés miatt játszod az értetlent, de ennyire nem vagy együgyű! Ha az utóbbi, akkor nagyon gáz vagy, semmi szövegértelmezésed nincs és az inputokra is esélytelen vagy:(

Bár inkább hasonlítasz egy unatkozó, kissé együgyű trollra. Picit össze kellene szedned magad. Nem csoda, hogy az iszlámban hiszel, hisz könnyen megvezethetnek:)

2017. okt. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
0%

"(nem nehéz, hanem lehetetlen...

92. micva A hús és a tej együtt főzésének tilalma „Ne főzz gödölyét anyja tejében” (2Mózes 23:19.)."


Neked ez lehetetlen? :) A zsidók ezt ma is betartják nehézség nélkül.



"Az ember gyarló. Egyébként ember vagy? Mert én igen, és semmi sem idegen tőlem, ami emberi."


Az hogy be tudod-e tartani vagy be kell-e tartani két különböző dolog. Az nem megoldás hogy nehéz és ezért ráfogod hogy nem is kell betartanod.



"Mk 12,30-31 írtam, nem? A te fordításaid, papírjaid közt ez nincs?"


Nálam ez van:


Szeressed azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből,


Ennek mi köze a disznóhús tilalmához? :)



"Értelmezve a Mk 12 30-31-et igen. Vagy van olyan gyilkosság és lopás amely közben szereti Isten, felebarátját és önmagát a bűnös???"


Ja hogy nálad az a tett megengedett ami alatt szeretheted felebarátodat? Akkor szerinted a paráznaság is megengedett kell hogy legyen.



"Gyermek. Az ÓSZ után jóval később született az ÚSZ - bizony, hogy nem volt ez, ez a megtestesült Logosz - erre köttettetik az Új- szövetség"


Az Ószövetségben nincs benne hogy szeresd Istent?



"em, és az ÓSZ -hívői, a zsidó vallás hívői nem hiszik Jézus Krisztust sem. Ez valami újdonság neked?"


Tudom hogy hogy a zsidók nem hiszik és pont ez a gond. Többezer év alatt Isten nem közölte velük a szentháromságot? Hogy egy helyett három isten van?



"Nekem sajnos nincs időm ezzel többet foglalkozni, ezt ajánlom, ezen az igén merengj el kicsinkét"


Én pedig ezt ajánlom neked:



2Jn 6 – „A szeretet az, ha az ő parancsai szerint járunk.”

Jn 14,15 – „Ha szerettek, tartsátok meg parancsaimat!”

Mt 19,17 – „Ha el akarsz jutni az örök életre, tartsd meg a parancsokat.”

Mk 10,17.19-21 – „Mit tegyek, hogy elérjem az örök életet?” – „Tartsd meg a parancsolatokat.”

Jn 3,36 – Aki nem engedelmeskedik, az nem üdvözül.

1Jn 2,3-5 – „Aki azt mondja: „ismerem őt”, de parancsait nem tartja meg, az hazug, és nincs benne igazság.”

Róm 2,13 – Nem a törvény hallgatói, hanem a törvény megtartói nyernek megigazulást.



Ezeket a verseket figyelembe véve szerintem eléggé nagy butaság csak a szeretet parancsára hivatkozva semmibe venni a többi törvényt.

2017. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:

" A gyilkosság és a lopás tilalmát is felülírta? "

Ma már a szabad szeretet törvénye van életben. Szerinted a szeretetbe belefér a lopás és a gyilkosság?

És ha esem vagy nem eszem disznót van-e valami köze a szeretethez?



"Akkor nem volt szentháromság?"

Nem. A szentlelket Jézus után kaptuk, addig nem élt a hívőben, csak a prófétákban, pátriárkákban, királyokban. Ma minden hívőben él, az ő erejéből tisztulunk


"Nem tudok arról hogy a zsidók bármikor hittek volna a szentháromságban."

Ismerték az Atyát, ismerték Isten Lelkét, és tudtak a Messiásról. De tény, hogy a Szentháromság szó nem létezett akkor, sztem erre gondoltál:)

Van még kérdésed? Bele fogsz bukni:)

2017. okt. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:

"Ezeket a verseket figyelembe véve szerintem eléggé nagy butaság csak a szeretet parancsára hivatkozva semmibe venni a többi törvényt."


Mivel már csak a szeretet törvénye van életben, így nem nagy butaság:) Tudod mi a ma élő üdvösségi törvény: higgy Jézusban és üdvözülsz. Nincs mellette, hogy ne egyél disznót és tarts szombatot.

Te még mindig mixeled az ó és újszövetséget. Csinálhatnál törvénykező egyházat, azok szokták keverni:) Szentlélek nélkül úgysem fogod ezeket megérteni sajna:( Amíg a mózesi törvények alapján akartam Istenek tetszeni nekem sem mentek a dolgok. Majd mikor beismertem Istennek, hogy a törvény alapján el fogok veszni, és a segítségére van szükség, akkor küldte nekem a megértést

2017. okt. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
73%

Ne etessétek a trollt!

A 39%-os egy súlyosan fanatikus muszlim, és most épp ki is van akadva mert egy másik kérdés alatt eléggé szétcincáltunk egy páran néhány hibás Korán verset, aztán gondolom most ezzel próbálja kiélni magát, ha már a Korán igazát nem tudta bizonyítani, hogy jól beleköt néhány kereszténybe...

2017. okt. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!