Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem esznek a zsidók...

Ozmium42 kérdése:

Miért nem esznek a zsidók disznóhúst? A keresztények miért igen? Ezen belül Jehova tanúi miért igen?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés részletesebben: szeretném látni az Ószövetségből, hogy hol tiltja meg a zsidóknak a disznóhús fogyasztását, és van-e ennek valami magyarázata, megindoklása (akár bibliai, akár nem).


Miért nem tartják be a keresztények Istennek ezt a rendelkezését?


Miért nem tartják be Jehova tanúi Istennek ezt a rendelkezését, miután a vértranszfúzió ellenzését szintén egy hasonló törvényből vezetik le, ami a vér megevésének tilalmáról szól? Miért érvényes az egyik, miért érvénytelen a másik?


2017. okt. 25. 21:57
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
0%

És ha esem vagy nem eszem disznót van-e valami köze a szeretethez?


Nincs, éppen ezért van még érvényben a tilalom.



"Nem. A szentlelket Jézus után kaptuk, addig nem élt a hívőben, csak a prófétákban, pátriárkákban, királyokban. Ma minden hívőben él, az ő erejéből tisztulunk "


Olyannyira nem hogy senki nem is tudott róla.



"Ismerték az Atyát, ismerték Isten Lelkét, és tudtak a Messiásról. De tény, hogy a Szentháromság szó nem létezett akkor, sztem erre gondoltál:)"


Nem erre gondoltam hanem arra hogy a zsidók soha nem hittek három istenben, ahogy ma a keresztények teszik.

2017. okt. 26. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
4%

"Szentlélek nélkül úgysem fogod ezeket megérteni sajna:( Amíg a mózesi törvények alapján akartam Istenek tetszeni nekem sem mentek a dolgok. Majd mikor beismertem Istennek, hogy a törvény alapján el fogok veszni, és a segítségére van szükség, akkor küldte nekem a megértést"


Miért a szentlélek talán szólt hozzád? Neked is figyelmedbe ajánlom ezeket a verseket:


2Jn 6 – „A szeretet az, ha az ő parancsai szerint járunk.”

Jn 14,15 – „Ha szerettek, tartsátok meg parancsaimat!”

Mt 19,17 – „Ha el akarsz jutni az örök életre, tartsd meg a parancsokat.”

Mk 10,17.19-21 – „Mit tegyek, hogy elérjem az örök életet?” – „Tartsd meg a parancsolatokat.”

Jn 3,36 – Aki nem engedelmeskedik, az nem üdvözül.

1Jn 2,3-5 – „Aki azt mondja: „ismerem őt”, de parancsait nem tartja meg, az hazug, és nincs benne igazság.”

Róm 2,13 – Nem a törvény hallgatói, hanem a törvény megtartói nyernek megigazulást.



Ahogy látod kicsit többről van szó mint gondolod.

2017. okt. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:

"Ne etessétek a trollt!

A 39%-os egy súlyosan fanatikus muszlim"

Igen tudom, sokszor összeakadtam már vele. Hátha rájön, hogy a Biblia nem ellentmondásos

2017. okt. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
0%

"A 39%-os egy súlyosan fanatikus muszlim, és most épp ki is van akadva mert egy másik kérdés alatt eléggé szétcincáltunk egy páran néhány hibás Korán verset, aztán gondolom most ezzel próbálja kiélni magát, ha már a Korán igazát nem tudta bizonyítani, hogy jól beleköt néhány kereszténybe..."



Sejtettem hogy megjelensz. Talán mégiscsak keresztény vagy, ha ennyire zavarlak :) Vagy mi a gond? Amint látod veled ellentétben én kulturáltan el tudom mondani a véleményem.

A másik kérdésnél ott tartunk hogy te letagadod a tudományos tényeket és úgy akarod eldönteni mi a helyes Korán fordítás hogy egy szót nem tudsz arabul. Bizonyára Biblia szakértő is vagy úgy hogy nem érted a görögöt vagy latin :)

2017. okt. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
0%

"Igen tudom, sokszor összeakadtam már vele. Hátha rájön, hogy a Biblia nem ellentmondásos"


Ezt jónak mondod. A 80%-os állítólag ateista, de az is lehet hogy keresztény, szóval tedd csak fel neki azt kérdést hogy szerinte van-e ellentmondás a Bibliában.

2017. okt. 26. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:

"És ha esem vagy nem eszem disznót van-e valami köze a szeretethez?

Nincs, éppen ezért van még érvényben a tilalom. "

Nem, mert a szeretet törvénye van életben csak:)


"Olyannyira nem hogy senki nem is tudott róla. "

Mindenki tudott róla, csak olvass ószövetséget:)


"Nem erre gondoltam hanem arra hogy a zsidók soha nem hittek három istenben, ahogy ma a keresztények teszik."

A keresztények egy Istenben hisznek.


"Miért a szentlélek talán szólt hozzád?"

Persze, szellemben


" Neked is figyelmedbe ajánlom ezeket a verseket:"

Olvastam, köszi. Felesleges volt ezeket kiszedned, mivel a szövegkörnyezet is fontos:)


De lássuk:


2Jn 6 – „A szeretet az, ha az ő parancsai szerint járunk.” :

Mi a parancs?

13,34 Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást [rész 15,12. 3 Móz.19,18. Mát. 22,39. Gal. 6,2. Jak. 2,8. 1 Pét. 1,22. 1 Ján. 2,5.8- 10.3,11.4,16.21.] szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.


Érdekes, sehol a disznóhús tiltás:))


Jn 14,15 – „Ha szerettek, tartsátok meg parancsaimat!”

ua


Mt 19,17 – „Ha el akarsz jutni az örök életre, tartsd meg a parancsokat.”

Igen. Ma Isten parancsolata, hogy higgy Jézusban


Na? 1 János 3,23 Ez pedig az ő parancsolata, hogy higyjünk [Ján. 6,29.] az ő Fiának, a Jézus Krisztusnak nevében, és szeressük egymást, [Ján. 13,34.] a mint megparancsolta nékünk.


"Róm 2,13 – Nem a törvény hallgatói, hanem a törvény megtartói nyernek megigazulást. "

Szövegkörnyezet!!! Ha nem fogadod el Pált, akkor miért is jössz a verseivel?:D Mindig cáfolod magad.

Gyere, elmagyarázom: A törvényt Krisztus töltötte be, így aki hisz benne és szeretetben jár, Jézus érdemeit megkapja és ezzel betöltötte a törvényt.


"Ahogy látod kicsit többről van szó mint gondolod."

Ahogy látod kicsit többről van szó mint gondolod :P


Még próbálkozol, vagy már megtörtél?

2017. okt. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:

"Ezt jónak mondod. A 80%-os állítólag ateista, de az is lehet hogy keresztény, szóval tedd csak fel neki azt kérdést hogy szerinte van-e ellentmondás a Bibliában."

Most mi vitatkozunk. Ne keverjünk bele másokat

2017. okt. 26. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
56%

"A másik kérdésnél ott tartunk hogy te letagadod a tudományos tényeket"

Ha jól rémlik, te voltál, aki bármi áron tagadni próbáltad, hogy egy pár hetes magzat nem egy darab hús, se szó szerint, sem átvitt értelemben, szóval ne vetíts!


A 43%-os pedig szerintem elég jól tudja hogy ateista vagyok, vele is akadtam már össze egyszer-kétszer, például az özönvíz tudományos tévedéseivel kapcsolatban :D

2017. okt. 26. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
0%

"Ha jól rémlik, te voltál, aki bármi áron tagadni próbáltad, hogy egy pár hetes magzat nem egy darab hús, se szó szerint, sem átvitt értelemben, szóval ne vetíts!"


Akkor kihagy a memóriád. Te nem vagy képes felfogni hogy van hasonlóság egy pár hetes embrió és egy húsdarab között. Továbbá te voltál az aki letagadta hogy a részecskéknek van antirészecske párjuk. Ja és persze hamisításnak nevezted a Korán fordításokat úgy hogy egy szót nem értesz arabul :) Szóval ez vagy te.

2017. okt. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

"A 43%-os pedig szerintem elég jól tudja hogy ateista vagyok, vele is akadtam már össze egyszer-kétszer, például az özönvíz tudományos tévedéseivel kapcsolatban :D"

Hát őszintén, de nem emlékszem. Legalábbis Rád, de a tévedéseidre valamelyest igen, de csak dereng a dolog ...

Akkor ez valamiféle trollgyüjtő kérdés, nem?:)


Na mentem. Holnap! Kellemes estét mindenkinek!

2017. okt. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!