Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt keresztények?

Vannak itt keresztények?

Figyelt kérdés
Én 17 éves lany vagyok, katolikus. Nagyon kevés fiatalt ismerek, aki szintén katolikus. Mit gondoltok a kereszténységről? Kérlek kultúráltan válaszoljatok, egymás világfelfogásat tiszteletben tartva.

2017. okt. 28. 16:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz dolgot kérsz, mert nehezen tudom a világfelfogásodnak azt a részét tiszteletbe tartani, hogy ez a kérdés az egészségemet érintené.
2017. okt. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem eltévesztetted a kategóriát. :)


Egyébként én is katolikus keresztény vagyok, hiszek Istenben, hiszem, hogy Jézus megváltott. Engem általánosban csúfoltak a hitem miatt, ezért középiskolában már nem is mertem erről beszélni, elbújtam. Lehet, többen vagyunk, mint gondolnánk, csak kevesen merik elmondani, félnek a reakcióktól, a megvetéstől. De én már nem félek. Idén nyáron valami megváltoztt bennem, újjászülettem. Már megvallom a hitemet, és nem érdekel, ki mit gondol. :)


18/L

2017. okt. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
#1 mire gondolsz?
2017. okt. 28. 17:32
 4/16 A kérdező kommentje:
#2 miért akkor milyen kategóriába írjam, ha nem vallás?😁 egyébként örülök, hogy írtál, bennem egy gyónás után történt valami, amit nem tudok megmagyarázni, de csodás érzés volt😊
2017. okt. 28. 17:33
 5/16 anonim ***** válasza:
#4, az előbb még a mentális egeszség kategóriában volt a kérdésed, csak a moderátorok már átrakták. Az #1 kommentje is erre vonatkozott.
2017. okt. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem keress valami ifis katolikus közösséget és ne az itteni keresztények és "keresztények" véleményére hallgass. Nézz szét, hogy a környében milyen lehetőségek vannak.

Tapasztalat, hogy az itteni hozzászólók egy része egyből elkezd majd téríteni, lehet már ment is 1-2 privát üzenet (elég gyakokri). Sajnos ezen közösségben nagyon erős ellenszenv uralkodik a katolikusokkal szemben.

2017. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Igen, egyetértek a hatossal. Tényleg nem ez az oldal a legmegfelelőbb az ismerkedésre. Viszont én írhatok neked privatot? #2 vagyok.
2017. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Itt vagyok, 21 éves református keresztyén fiú. Tulajdonképpen mi a kérdés?


Az a véleményem a keresztyénségről, hogy Krisztus az egyetlen út.


A gyülekezetedben nincsenek fiatalok? Ha nincs, akkor nincs nagyobb gyülekezet a környéken, aminek esetleg van külön ifi "csapata"?

2017. okt. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
#7-es egyben #2-es nyugodtan írj, várom😊
2017. okt. 28. 19:56
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt amit Jézus mondott és gondolt a kereszténységről, mielőtt létre jött volna.
2017. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!