Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vannak itt keresztények?

Vannak itt keresztények?

Figyelt kérdés
Én 17 éves lany vagyok, katolikus. Nagyon kevés fiatalt ismerek, aki szintén katolikus. Mit gondoltok a kereszténységről? Kérlek kultúráltan válaszoljatok, egymás világfelfogásat tiszteletben tartva.

2017. okt. 28. 16:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
20 vagyok, katolikus. Nekünk ez fiatalabb korunkban sosem volt téma, pl. a középsuliban, viszont mióta egyetemre járok, néha én is megdöbbenek azon, hogy ilyen sokan vallásosak.
2017. okt. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Meglepődnel ha tudnád a környezetedben mennyi keresztény van! Nagyon sokan nem merik felvállalni vagy vallásosak. Nem szabad egy vallásra hagyatkozni csak Istenre!Én személyszerint pünkösdi gyülibe járok, de természetesen elsősoron próbálj keresni egy katolikus kis idot ha neked úgy jobb! :) 17/F

2017. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Én baptista vagyok, keresztény családban nevelkedtem, de én 3 éve köteleztem el magam Isten mellett. Nekem sosem esett nehezemre erről beszélni, mindenki tisztában volt ezzel az osztályban, néhányan beszólogatnak emiatt, de mivel látják, hogy tényleg így is élek, valamennyire tisztelnek is, hogy van egy értékrendem, amihez tartom magam. (Végülis ez egy művészeti iskolában viszonylag ritka :D)

Egyébként igen, tényleg meglepően sokan keresztény hátterűek, de azért viszonylag kevés az olyan, aki komolyan ehhez igazítja az életét, meg is éli a hitét.

Nekem itt egy nagyon jó ifim van, meg egy másik ifiből is hihetetlen jó kapcsolataim vannak (az azt hiszem, pünkösdi), viszont most majd izgalmas lesz, mert az ország másik felébe tervezek továbbtanulni, szóval keresnem kell ott is valami közösséget. Bár nagyon jókat hallok onnan, meg szerencsére nekem nincs gondom az új helyekre való beilleszkedéssel. :)

18/l

2017. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az igazi keresztények azok akik megtértek Istenhez. Sokan mondják magukról hogy azok de valójában csak vallásos emberek.
2017. okt. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Igen vannak itt keresztények. De mondjuk ez attól is függ hogy te kedves kérdező kit tartasz kereszténynek!

Hogy mit gondolok a kereszténységről? Na de mi is a kereszténység? Egyházak és azok hívei?

Szerintem nem!

Amit ténylegesen kereszténységnek lehet nevezni azok az emberek akik meg is élik az életükben azt hogy ők keresztények. És ténylegesen megélik. Úgy élik meg hogy azt látja is a környezetük az életükben. És nem a külsőségekre gondolok ,hanem arra ahogyan élnek.

Az ember elmehet misére ,igehirdetésre ,adakozhat is vagy más formában segíthet. De mi is a lényeg? Mitől keresztény egy keresztény? A szép ruhától attól hogy rendszeresen jár az igehirdetésekre vagy hogy rendszeresen adakozik?

De összességében a kereszténység az egy életforma az év mindennapján küzdelem a keresztény élet. De nem kell elcsüggedni még akkor sem ha megfáradunk akár a legkülönbek is. Isten megerősít ott van mellettünk és erőt ad átsegít a nehézségeken. De Isten népében nincsenek veteránok tehát leszerelt katonák. Isten gyermekei minden nap életük végéig küzdenek! S akik küzdenek azok a keresztények. Hogy fognak e hibázni? A válasz egyértelműen az hogy Igen fognak! De akkor is tovább kell harcolniuk.

2Korinthus 10:3 Mert noha testben élünk, de nem test szerint viaskodunk.

2017. okt. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
25%

"Sajnos ezen közösségben nagyon erős ellenszenv uralkodik a katolikusokkal szemben."-írta valaki.

Pontosítanék, részemről az ellenszenv nem az embereknek szól, hanem a hazugságok felé, legyen az akár római katolikus dogma, amelyik ellentmond Isten beszédének.


Jézusról ezt írja a Biblia:

"Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett."

2017. nov. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!