Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi van, ha a felekezeted/egyhá...

Mi van, ha a felekezeted/egyházad téved?

Figyelt kérdés
Több száz, ezer egyház van, mind azt állítva magáról, hogy náluk az igazság. Így viszont matematikailag sincs túl sok esélyem a mennybe kerülésre, nem?

2017. okt. 30. 23:38
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
3%
Gyűlölöm a keresztény vallást és a keresztényeket és a muszlim vallást is
2018. máj. 7. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
88%
21 és ez most kit érdekel?
2018. máj. 7. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 követ62 ***** válasza:

Igen volt ilyen, hogy rájöttem az egyházam nem csak téved, hanem durván pogány tanitásokat tanit.

Ekkor ott hagytam és megkerestem (többet is megvizsgáltam) azt a helyet ahol az igazságot tanítják (és azota is nyitott szemmel, szívvel tanulok, de úgy tűnik megtaláltam).

Ez persze nem jelenti, hogy a tagok tökéletesek, de legalább egyház szinten a tanítás igaz.

2018. máj. 7. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Minden egyház azért nem állítja,hogy CSAK náluk az igazság,pl a mienk sem,az egy dolog,hogy vallják,hogy az igazságban vannak (amit ismétlem,nem sajátítanak ki maguknak),de ez normális nem? Mondják azt,hogy tévtanítók vagyunk,semmi nem igaz abból,amit mondunk,csatlakozz? Nyilván mind hiszi,hogy az igazságban jár. Nálunk előfordult,hogy a pásztor tévedett valamiben és egy későbbi Istentiszteleten korrigálta. Az egyházak is emberekből állnak,megesik.


" Így viszont matematikailag sincs túl sok esélyem a mennybe kerülésre, nem? "


Hogy jön ide a Mennybejutás? Minden embernek szabad akarata van,nem lehet egy egyházra mutogatni és hárítani a felelősséget. Véletlen nem jut senki pokolra,nincs olyan,hogy hopp,megcsúszott és a pokolba esett. Ha félre volt vezetve,csak erről nem tudott és még csak nem is hallotta az igazságot,akkor nem számonkérhető ezért. Szóval hála Istennek a TE Mennybejutásod nem más emberektől függ,hanem csak tőled.

2018. máj. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!