Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra a (z)...

Mit jelent számodra a (z) Szentáldozás/Úrvacsora/Emlékvacsora?

Figyelt kérdés
Értelemszerűen kinek melyik

2017. nov. 1. 11:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"Arra gondoltam ki kéne találni hogy úrvacsorálva áldozzunk. Tehát kenyeret eszel meg bort iszol de közben elhinned hogy Jézust veszed magadhoz és urvacsora előtt még után a szentaldozasos imadsagokat mondod."

Nem a te hited változtatja át a kenyeret és bort Krisztus testévé és vérévé, hanem a felszentelt pap szavai, melyben megismétli a Krisztus által utolsó vacsorán mondott szavakat.

2021. nov. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem is a szavai hanem.az epiklézis. Bezony. Az nem elég ha csak elmondod a varázsigét. Ortodox templomban sokszor láttam mert a karzatrol belátok az oltárba felülről és (azért is megyek fel hogy belássak) az átváltoztatás szavai után egyszer az égnek emeltek a kezüket és imádkoztak azután háromszor meghajolnak és keresztet vetettek. Azután megint az égnek emeltek a kezüket majd meghajolnak mejd megint fejemelzek.a kezüket és ismét háromszor meghajolva keresztet vetettek azután mind leterdeltwk a papok. Nekem az átváltoztatást végig kellett volna terdelnek és akkor nem látom de inkább álltam és leskelődtwm felülről. Aztán néztem meg a neten hogy amit csinálnak az epiklézis. Vagyis a Szentlélek lehívása. És és nagyon is egyetértek vele keresztény Reformátusként hogy a Szentlélek által változik át és le kell hívni és a Szentháromság miatt háromszor és szintén amiatt kell tiszteletből háromszor meghajolni. Csodálkozom hogy a katolikusok nem ismerik az epiklézist. Nagyon is igaza volt az ortodox pap aki mikor egyszer azt no dtam hogy 1054ben a katolikusok váltak ki tőlük és az ortodoxok maradtak meg igaz keresztényeknek.
2021. nov. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

#12

Mutasd be nekem a Bibliából, hogy így van, s elfogadom. Addig pedig inkább maradok saját, Krisztuson alapuló hitemnél.

2021. nov. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!