Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit jelent számodra az a...

Mit jelent számodra az a kifejezés, hogy "mi Atyánk"?

Figyelt kérdés

2017. jún. 13. 23:05
 1/6 anonim ***** válasza:
34%
PATERNOSTER, azaz felvonó
2017. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%

Vallás kategóriában, több mint valószínű az hogy a MI Atyánk. A milyénk, többesszámban.

Isten gyermekeié, azoké akik elismerik öt es hisznek benne, többnyire. Bár minden ember valamilyen szinten Isten gyermeke, akar tudatlanságban el, akár nem.

Szerintem!

2017. jún. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahogy írta a második. A mi Atyánk.
2017. jún. 14. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Jézus két dolgot mondott el ezzel.

Egyrészt, a mi szócska alatt azt értette, hogy az Ő Atyja életadója is, és másrészt, hogy mindenki életadója Atyja.

2017. jún. 14. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%

Szia!


Nekem a tékozló fiú példázata jut eszembe róla. Aki már azt mondja, „Mi Atyánk..." annak a szó igazi értelme szerint vissza is kellett találnia az atyai házhoz, vagy legalábbis el kellett indulnia a tékozló fiú hazafelé vezető útján.


Aztán eszembe jut a hála. Minden valódi imádságnak köszönettel kell kezdődnie. Aki nem tudatosítja a jót, amit kapott, nem lesz méltó az igazi javakra, melyeket egyébként szándékában áll kérnie.


Azután szerintem az sem véletlen, hogy az Úr Jézus Krisztus „Atyá"-t mondott, és nem „Isten"-t, hiszen ebben a kifejezésben ott van a bizalom és a tisztelet is.


A "Mi Atyánk"-ban a többes szám az emberekkel való közösségvállalás jele. Nem így hangzott el sem a Hegyi beszédben, sem később Jézus ajkáról, még véletlenül sem, hogy: „Én Atyám". A hívő imádságban az önzésnek írmagja sem maradhat.


Végezetül a „Mi Atyánk" megszólításhoz kapcsolt alárendeléses mondat kifejezi a valóságos tényállást, azt, hogy jelenleg Isten a térben végtelen messzeségben lakozik, ám megfoghatatlan módon mégis gyakorolni tudja atyai gondoskodását. Egyszerre kelthet ez csodálatot, megnyugvást, de vágyakozást is, hogy egyszer majd színről színre is találkozhassunk vele. Az egyes kérések voltaképpen az Istenhez előbb lélekben, majd a teljes valóságban is vezető utat tudatosítják és világítják meg mások számára is.


Üdv. Péter

2017. jún. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahogy bátyám egyszer jól megaszondta:


Mi gatyánk

Ki vagy a szennyesbe

Jöjjön el a te mosásod...

2017. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!